Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
15 maja 2018

Kierowcy pędzą jak piraci drogowi

Kierowcy pędzą jak piraci drogowi
fot. Policja.pl

W miniony weekend nie zabrakło kierowców, którzy poruszali się samochodami jadąc z nadmierną prędkością. Narażają w ten sposób zdrowie i życie swoje oraz innych osób.

Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne wykroczenia drogowe.

- Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano 39 pojazdy oraz ujawniono 27 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Ponadto podczas prowadzonych działań odnotowano 10 kolizji drogowych, jednakże przyczyną tych zdarzeń nie była nadmierna prędkość - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy jastrzębskiej policji.

Policjanci apelują do kierujących o zdrowy rozsądek i rozwagę!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekł z kwarantanny. Szukają go służby Uciekł z kwarantanny. Szukają go służby

Mężczyzna popełnił samobójstwo na "Przyjaźni" Mężczyzna popełnił samobójstwo na "Przyjaźni"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Grzegorz Braun w Jastrzębiu!17.05.2018 0:07

Należy dostosować prędkość do warunków jazdy.
Np. taka ul. Północna czy ul. Jagiełły. Dlaczego tam nie ma "ograniczenia" do 70-ki, się pytam?
Przykłady można by mnożyć! Jak ktoś czuje się lelawym kierowcą, niech jedzie za "L"-kami 40 km/h, ale dajcie ludziom żyć!

Giza16.05.2018 18:03

Niech zaczną produkować auta z trzema biegami prędkość maksymalna takich aut 90 km /h i inne pojazdy typu motor prędkość max 80 i będzie lepiej .

józwa16.05.2018 10:03

Po cholerę robią nowe nawierzchnie dróg ? Były dziurawe to kierowcy nie ''pędzili jak piraci''.

król15.05.2018 23:52

oj tam od razu jak piraci - maja yanosika, wiec maja pewność czy kontrola gdzies tam nie stoi, a reszta to juz od rozumu kierowcy zalezy. Choć raczej Ci ktorzy wpadli na to, zeby z takich apek korzystac az tak nierozgarnieci zeby tyle gnac nie sa

do Beata15.05.2018 20:33

Zawsze można pojechać do gmin SPS SCI i tam pojeździć pod ich szkołami "setką". Oni tu zapieprzają, bo tu nie chodzą ich dzieci do szkoły.

Kierowca Sps15.05.2018 18:24

No na pewno tylko Sps i Sci szaleją na libowcu,pani Beato proszę uważniej patrzeć na rejestrację, święte SJZ.

polgks15.05.2018 15:10

Tylko zmiana stawek mandatów (do kilku tys. za przekroczenie prędkości) da spodziewany efekt!!! A ul.Libowiec to powinna mieć kilka fotoradarów, chodniki oraz wysepki, aby zmniejszyć prędkość!!!

Beata15.05.2018 8:48

Ul.Libowiec-tor wyścigowy dla mieszkańców sąsiednich wiosek SPS SCI. Z tego też powodu zaczęłam odprowadzać dziecko na przystanek. Każdy ma w pamięci jak rybniczanin zabił na Libowcu 17-latkę. Jest to jedna z najniebezpieczniejszych ulic w Jastrzębiu. Bardzo proszę o fotoradar na tej ulicy.

Gość15.05.2018 8:14

Motocykli nie kontrolują, można poszaleć w centrum.

Leszek15.05.2018 7:57

Niedziela 13 maja godzina 9:05 około skrzyżowanie ulicy mazurskiej z Arki bożka na wprost kamery kierowca motocykla rejestracjaSWD czerwone światło nie chciało mu się czekać przejechał. Można sprawdzić na monitoringu.

Pokaż wszystkie opinie (10)