Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
15 maja 2018

Zofiówka: Ratownicy przedzierają się ciasnym korytarzem

Zofiówka: Ratownicy przedzierają się ciasnym korytarzem
fot. JSW

Ratownicy nie zwalniają tempa. Obecnie na dole pracuje 18 zastępów. Woda z przodka w całości została wypompowana, został jedynie szlam. Ratownikom został jeszcze do spenetrowania 30-metrowy przekop wentylacyjny F-H.

Wszystkie miejsca w chodniku H-10, w których prześwit jest wyższy niż 40 cm, zostały już spenetrowane. Obecnie warunki na dole pozwoliły na to, aby sprawdzić kolejne fragmenty wyrobiska. Ratownicy kontynuują rozbieranie konstrukcji przenośników i urządzeń w najbardziej zniszczonej części chodnika H-10.

Przemieszczają się ciasnym korytarzem, a elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, które blokują im drogę, muszą usuwać ręcznie. Jest to najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Zagórowski16.05.2018 8:13

Tak bardzo dobrze widać twarz człowieka.
Po prawej stronie na górnym rogu zdjęcia jest to bardzo dobrze widoczne tylko trzebs się przypatrzec.
Jednak znaki istnieją.

Dragon 15.05.2018 22:46

Na jakim zdieciu widzisz twarz

ToM15.05.2018 22:16

Onaja - boga nie ma. zacznij myśleć swoim mózgiem a nie książką. jak bym myślał książką - to batman i spiderman istnieli i ratowali ludzi przed złem. pozatym w/g pisma świętego bóg zabijał ludzi - plagi egipskie, sodoma i gomora..a za chwile słyszysz że bóg kocha ludzi... a może też bóg zabił tych górników albo zrobił jak w sodomie i gomorze bo byli źli górnicy

Sztajger15.05.2018 22:02

A w szlamie szukają?

Czarny15.05.2018 21:19

Kaz Tom zgadzam sie z wami Boga nie ma i nie było czrne złodzieje ludziom kity wciskaja żeby kase od ludzi wyciagnąć pedofile

Xxx 5815.05.2018 21:17

Popatrzcie na to zdjęcie pod kątem, (prawy górny róg zdjęcia, na godz 13),to jakby twarz człowieka

Onaja15.05.2018 21:14

Tom a nie pomyślałeś, że BÓG stworzył piękny świat a to ludzie sobie gotują taki los. Niestety ale to my robimy to sobie nawzajem nie BÓG nam, a najprościej i najlepiej zrzucić na BOGA i mieć winnego , bo ludzie przecież są doskonali prawda? Ludzi Bóg stworzył czystych, a niestety to my przez ludzka chciwość, zazdrość i nienawiść gotujemy sobie ten los. Poczytaj komentarze pod różnymi artykułami a zobaczysz ile w ludziach nienawiści. To nie Bóg pisze te komentarze.... Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (11)