Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
16 maja 2018

Odnaleziono ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka

Odnaleziono ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni  Zofiówka
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w Ruchu Zofiówka.Była to najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, ciało górnika  uwięzione było pod jedną z  wielu konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku H10.  Ratownicy rozpoczną jego transport do podziemnej bazy, a następnie na powierzchnię.  Operacja ta może potrwać klika godzin.

W ostatnim etapie akcji poszukiwawczej ratownicy przemieszczali się ciasnym korytarzem, a elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, które blokowały im drogę, musieli usuwać ręcznie. Była to najtrudniejsza akcja ratownicza w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

5. maja w Ruchu Zofiówka doszło do najsilniejszego tąpnięcia w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W tym czasie 900 m pod ziemią pracowało 250 górników. Siedmiu z nich zostało uwięzionych. Jeszcze tego samego dnia ratownicy dotarli do dwóch górników, którzy z obrażeniami trafili do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
Do Anki05.06.2018 9:34

Hahaha od kiedy trzeba mieć znajomości pod firmę dostają się ludzie nawet z podstawowym wykształceniem.

Gość17.05.2018 19:07

Ci co nie byli na dole niech zjadą i dopiero niech sie wypowiadaja może wtedy zobacza i poczują jak to jest mieć kilometr ziemi nad głową , ciepło , wilgotno i ciemno . Pozdro dla was bracia Górnicy .I kondolencje dla rodzin ofiar . Wieczne odpoczywanie

Mirek17.05.2018 16:03

Skoro taka ciężka praca to dlaczego emeryt górnik jeszcze potrafi iść i dorabiać do emerytury gorniczej (zresztą nie ma?ej).

helka17.05.2018 8:27

Zastanów się jeden z drugim czy wolałbyś mieć tatę czy pieniądze od rządu. Jesli pieniądze to juz wiem dlaczego tyle w was jadu. Współczuję.

wasyl17.05.2018 2:59

szkoda chłopaków....kiedyś się zobaczymy....dziękuję ratownikom za tak ciężka pracę jaką wykonali

zołza z zofiówki16.05.2018 23:52

Do Hamisza : Zamknij buzie,ludojadzie na tragedię ludzką nie czuły!
Zastanów się co piszesz w takiej chwili o ludziach,których spotkała taka tragedia.Tego nikt nie przeliczy na pieniądze ,czy inne dywidenta!!!

Gość 116.05.2018 18:25

Popieram to zmienić pracę i po problemie...

Pokaż wszystkie opinie (58)