Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 maja 2018

Zofiówka: Akcja ratowników nadal trwa

Zofiówka: Akcja ratowników nadal trwa
fot. kb /jastrzebieonline

W środę w nocy ratownicy odnaleźli ciało ostatniego poszukiwanego górnika z kopalni Zofiówka. To jednak nie jest koniec akcji prowadzonej pod ziemią.

W wyniku tąpnięcia, jakie miało 5 maja, w kopalni Zofiówka śmierć poniosło pięciu górników. Dwóch udało się uratować. W środę w czasie 12. doby akcji ratownicy odnaleźli ciało ostatniego poszukiwanego. To jednak nie koniec akcji pod ziemią.

Stężenie metanu w miejscu zawalonego chodnika nadal przekracza normy. Jest to niebezpieczne dla pozostałej części kopalni oraz pracujących w niej górników. Sztab akcji podjął decyzję o budowie dwóch tam przeciwwybuchowych, których zadaniem jest odcięcie miejsca, gdzie miało miejsce epicentrum tąpnięcia od reszty wyrobisk. Obecnie ratownicy są w trakcie ich budowania. Zakończenie prac przewiduje się do końca tygodnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
hawk18.05.2018 0:36

Sporo ratowników kiedy zaczyna się akcja bierze L4, dla mnie to pomioty ludzi, zwią się ratownicy, a jak przyjdzie co do czego, to urlopik od kolegi z biura lub L4. Tacy jak oni "przestraszą się Niemca" i będą mu usługiwać

Deuter17.05.2018 18:22

Gość ci co odmówili to powinni iść na pyłowy półki zasypywać a nie w ratownictwie pracować ale jak znam życie to pewnie elita znajomych z biurowca

Gość17.05.2018 16:50

No teraz tamy moga budować ci co odmówili udziału w akcji

Czytelnik17.05.2018 11:46

Tym co woleli nosić pożywienie też dziękujemy. Wasz trud trochę zmienił mentalność i pojęcie o górnictwie.

Seboc17.05.2018 11:43

Brawo ratownicy. Na was zawsze mozna liczyc. Brawo brawo.

Dziękujemy Wam Ratownicy!17.05.2018 10:14

Trudna i ciężka akcja, jedna z trudniejszych w historii JSW.
Wasz trud i pot zwrócił bliskich rodzinom .
Dziękujemy.