Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
17 maja 2018

Zofiówka: Akcja ratowników nadal trwa

Zofiówka: Akcja ratowników nadal trwa
fot. kb /jastrzebieonline

W środę w nocy ratownicy odnaleźli ciało ostatniego poszukiwanego górnika z kopalni Zofiówka. To jednak nie jest koniec akcji prowadzonej pod ziemią.

W wyniku tąpnięcia, jakie miało 5 maja, w kopalni Zofiówka śmierć poniosło pięciu górników. Dwóch udało się uratować. W środę w czasie 12. doby akcji ratownicy odnaleźli ciało ostatniego poszukiwanego. To jednak nie koniec akcji pod ziemią.

Stężenie metanu w miejscu zawalonego chodnika nadal przekracza normy. Jest to niebezpieczne dla pozostałej części kopalni oraz pracujących w niej górników. Sztab akcji podjął decyzję o budowie dwóch tam przeciwwybuchowych, których zadaniem jest odcięcie miejsca, gdzie miało miejsce epicentrum tąpnięcia od reszty wyrobisk. Obecnie ratownicy są w trakcie ich budowania. Zakończenie prac przewiduje się do końca tygodnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
hawk18.05.2018 0:36

Sporo ratowników kiedy zaczyna się akcja bierze L4, dla mnie to pomioty ludzi, zwią się ratownicy, a jak przyjdzie co do czego, to urlopik od kolegi z biura lub L4. Tacy jak oni "przestraszą się Niemca" i będą mu usługiwać

Deuter17.05.2018 18:22

Gość ci co odmówili to powinni iść na pyłowy półki zasypywać a nie w ratownictwie pracować ale jak znam życie to pewnie elita znajomych z biurowca

Gość17.05.2018 16:50

No teraz tamy moga budować ci co odmówili udziału w akcji

Czytelnik17.05.2018 11:46

Tym co woleli nosić pożywienie też dziękujemy. Wasz trud trochę zmienił mentalność i pojęcie o górnictwie.

Seboc17.05.2018 11:43

Brawo ratownicy. Na was zawsze mozna liczyc. Brawo brawo.

Dziękujemy Wam Ratownicy!17.05.2018 10:14

Trudna i ciężka akcja, jedna z trudniejszych w historii JSW.
Wasz trud i pot zwrócił bliskich rodzinom .
Dziękujemy.