Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 maja 2018

Można wziąć 20 tys. zł na założenie swojego biznesu

Można wziąć 20 tys. zł na założenie swojego biznesu
fot. pixabay

Jeśli chcecie rozpocząć własną działalność gospodarczą, możecie liczyć na 20 000 zł na start. Oferta jest dostępna zarówno dla osób młodszych, jak i nieco starszych.

Powiatowy Urząd Pracy dysponuje gotówką dla osób, które chcą rozpocząć własny biznes. O dotację w wysokości 20 tys. zł mogą ubiegać się osoby które: nie ukończyły 30. roku życia, są powyżej 45 roku życia, powracają z zagranicy oraz nie ukończyły 25. roku życia - nie pracują, nie uczą się, nie biorą udziału w szkoleniach zawodowych.

Powiatowy Urząd Pracy informuje, że od 21 do 28 maja ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie.

Szczegółowe informacji można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy, pokój20 (II p.), tel. 32 4753012 wew. 35.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego

Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu? Hotel "Omega" - Centrum Nauki, Innowacji i Biznesu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
ewa19.05.2018 14:12

Przyjaznemu Urzędowi Pracy już dawno dziękujemy

Pytajacy19.05.2018 11:12

A czy mozna zostac bezrobotnym na jeden dzien, zeby tylko złożyć wniosek? Czy do czasu wylonienia wybranych wnioskow, wnioskodawca moze podjac zatrudnienie?

Mati19.05.2018 11:08

Tylko szkoda ze trzeba byc bezrobotnym zeby chociaz móc startowac w takim konkursie, a dla ludzi z pomyslalmi ktorzy pracuja, ale nie zarabiaja tyle zeby odlozyc takie pieniadze, nie ma dla nich zadnego wsparcia, tylko kredyt, nic wiecej,

GW18.05.2018 18:13

Owszem te pieniądze w wysokości 20.000,00 zł może i są dostępne ALE NIEZBĘDNE JEST SPEŁNIENIE WARUNKÓW ZABEZPIECZENIA.
Preferowanymi formami zabezpieczenia zwrotu przez wnioskodawcę środków otrzymanych na podjęcie działalności gospodarczej są:
1) weksel z poręczeniem wekslowym (aval),
2) blokada rachunku bankowego
W przypadku weksla z poręczeniem wekslowym wymaganych jest dwóch poręczycieli ze średnim dochodem brutto w wysokości co najmniej 2.100,00 zł miesięcznie z jednego źródła z trzech ostatnich miesięcy i dochód ten nie jest przedmiotem zajęcia w postępowaniu: egzekucyjnym, sądowym lub administracyjnym.
W przypadku blokady rachunku bankowego kwota zabezpieczenia powinna odpowiadać wysokości przyznanych środków wraz z odsetkami ustawowymi za dwa lata i zostać ustanowiona na czas nieokreślony. Warunki blokady powinny być zgodnie z wzorem wydanym przez Urząd.

menel17.05.2018 18:04

do JAstrzębianin
w państwie prawa i sprawiedliwości nikt już nie bierze łapówek :)
no chyba że się jest z platformy obywatelskiej :D

JAstrzębianin 17.05.2018 12:14

Wracają z zagranicy i za 20 tys. otwierają własną działalność. Przecież to nawet na łapówki nie wystarczy

Radio Teheran17.05.2018 7:59

"powracają z zagranicy"

Warto wracac i otwierac kancelarie komornicze.