Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
18 maja 2018

Zofiówka: Rodziny dziękują ratownikom

Zofiówka: Rodziny dziękują ratownikom
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas 11 dni akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka zaangażowanych było ok. 2,5 tys. osób. Rodziny dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

- Serdecznie dziękujemy oddanym ratownikom, którzy z narażaniem własnego życia dołożyli wszelkich starań, aby nieść pomoc naszym bliskim. Pomimo ekstremalnie trudnych warunków i olbrzymiego niebezpieczeństwa ratownicy nie porzucili potrzebujących i swoją niestrudzoną pracą dawali nam nadzieję do ostatniej chwili. Za to dziękujemy im z całego serca - napisały rodziny poszkodowanych górników.

Akcja ratunkowa w związku z tąpnięciem w kopalni Zofiówka, 5 maja, była jedną z najtrudniejszych w historii polskiego górnictwa. Ratownicy, którzy udawali się do zawalonego chodnika mówili, że nie mieli dotąd do czynienia z taką skalą zniszczeń. Działania były prowadzone w warunkach niebezpiecznych dla niosących pomoc, z powodu dużego stężenia metanu. Dwóch górników udało się uratować, pięciu zginęło.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
górnik 123423.05.2018 13:14

Szacunek dla wszystkich ludzi którzy każdego dnia narażają życie i tracą zdrowie w ścianach czy przodkach, dzięki ich pracy możliwe jest utrzymanie 6 tysięcy ratowników górniczych w Polsce,
z których bardzo mała część uczestniczy raz na kilka lat w akcji ratowniczej w której coś nieprzewidzianego może się zdarzyć.

leszek22.05.2018 2:28

Czy to prawda że ci co brali udział w akcji w sztabie przekażą dodatkową zarobioną kasę na rodziny pokrzywdzone. Jeżeli tak to szacunek.

Górnik21.05.2018 21:39

Ci co poszli na L4 to nawet nie nazwałbym ich ratownikami bo na to nie zasługują a ci co brali udział w akcji to wielki szacunek dla nich.

Marek - Zofiówka 21.05.2018 7:48

Do Bartek z CSRG
Przy poszukiwaniu piątego pracownika pokazaliście heroiczną postawę i ciężko do opisania odwagę.
Ale...
i tak odnoszę wrażenie , że macie zbyt wysokie mniemanie o sobie. Nie było wspólpracy pomiędzy CSRG i resztą zastępów. - sam fakt, że przebywaliście w odosobnieniu w bazie od zastępów z innych kopalń o czymś świadczy.
Pomimo to : pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim zastępom biorącym udział w akcji.

Ratownik JSW.20.05.2018 22:00

@Bartek CSRG, wszyscy robiliśmy co do nas należało, nie ma sensu się licytować kto, co i jak zrobił. A zastępowi czy to "kopalniani" czy "centralni" dokonali takiego samego wyboru w sprawie trójkąta.

Bartek CSRG20.05.2018 18:57

Ja chciałem się odnieść do kolegi pseudonim Kris jestem ratownikiem z Csrg i dla Twojej wiadomości byliśmy posyłani tam gdzie wiele innych zastępów nie chciało wejść to nie znaczy że zastępy kopalniane robiły gorszą robotę każdy kto tam był i dał coś od siebie jest współautorem tego że udało nam się oddać rodziną ich najbliższych więc to nie czas i miejsce na oczernianie kto jak i ile zrobił. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim ratownikom z którymi współpracowałem na tej akcji to był dla mnie zaszczyt dziękuję. I okażcie sobie trochę szacunku.

Tomek20.05.2018 7:22

Domena Polaków:
najwięcej do powiedzenia mają na temat , na który nie mają zielonego pojęcia.

Pokaż wszystkie opinie (31)