Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 maja 2018

Zofiówka: Rodziny dziękują ratownikom

Zofiówka: Rodziny dziękują ratownikom
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas 11 dni akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka zaangażowanych było ok. 2,5 tys. osób. Rodziny dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

- Serdecznie dziękujemy oddanym ratownikom, którzy z narażaniem własnego życia dołożyli wszelkich starań, aby nieść pomoc naszym bliskim. Pomimo ekstremalnie trudnych warunków i olbrzymiego niebezpieczeństwa ratownicy nie porzucili potrzebujących i swoją niestrudzoną pracą dawali nam nadzieję do ostatniej chwili. Za to dziękujemy im z całego serca - napisały rodziny poszkodowanych górników.

Akcja ratunkowa w związku z tąpnięciem w kopalni Zofiówka, 5 maja, była jedną z najtrudniejszych w historii polskiego górnictwa. Ratownicy, którzy udawali się do zawalonego chodnika mówili, że nie mieli dotąd do czynienia z taką skalą zniszczeń. Działania były prowadzone w warunkach niebezpiecznych dla niosących pomoc, z powodu dużego stężenia metanu. Dwóch górników udało się uratować, pięciu zginęło.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
górnik 123423.05.2018 13:14

Szacunek dla wszystkich ludzi którzy każdego dnia narażają życie i tracą zdrowie w ścianach czy przodkach, dzięki ich pracy możliwe jest utrzymanie 6 tysięcy ratowników górniczych w Polsce,
z których bardzo mała część uczestniczy raz na kilka lat w akcji ratowniczej w której coś nieprzewidzianego może się zdarzyć.

leszek22.05.2018 2:28

Czy to prawda że ci co brali udział w akcji w sztabie przekażą dodatkową zarobioną kasę na rodziny pokrzywdzone. Jeżeli tak to szacunek.

Górnik21.05.2018 21:39

Ci co poszli na L4 to nawet nie nazwałbym ich ratownikami bo na to nie zasługują a ci co brali udział w akcji to wielki szacunek dla nich.

Marek - Zofiówka 21.05.2018 7:48

Do Bartek z CSRG
Przy poszukiwaniu piątego pracownika pokazaliście heroiczną postawę i ciężko do opisania odwagę.
Ale...
i tak odnoszę wrażenie , że macie zbyt wysokie mniemanie o sobie. Nie było wspólpracy pomiędzy CSRG i resztą zastępów. - sam fakt, że przebywaliście w odosobnieniu w bazie od zastępów z innych kopalń o czymś świadczy.
Pomimo to : pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim zastępom biorącym udział w akcji.

Ratownik JSW.20.05.2018 22:00

@Bartek CSRG, wszyscy robiliśmy co do nas należało, nie ma sensu się licytować kto, co i jak zrobił. A zastępowi czy to "kopalniani" czy "centralni" dokonali takiego samego wyboru w sprawie trójkąta.

Bartek CSRG20.05.2018 18:57

Ja chciałem się odnieść do kolegi pseudonim Kris jestem ratownikiem z Csrg i dla Twojej wiadomości byliśmy posyłani tam gdzie wiele innych zastępów nie chciało wejść to nie znaczy że zastępy kopalniane robiły gorszą robotę każdy kto tam był i dał coś od siebie jest współautorem tego że udało nam się oddać rodziną ich najbliższych więc to nie czas i miejsce na oczernianie kto jak i ile zrobił. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim ratownikom z którymi współpracowałem na tej akcji to był dla mnie zaszczyt dziękuję. I okażcie sobie trochę szacunku.

Tomek20.05.2018 7:22

Domena Polaków:
najwięcej do powiedzenia mają na temat , na który nie mają zielonego pojęcia.

Pokaż wszystkie opinie (31)