Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 maja 2018

Prezydent Andrzej Duda pisze list do prezesa JSW

Prezydent Andrzej Duda pisze list do prezesa JSW
fot. Kancelaria Prezydenta RP / Jakub Szymczuk

Prezydent RP Andrzej Duda napisał list kondolencyjny do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniela Ozona. Wyraził w nim kondolencje z powodu tragicznej śmierci górników w kopalni Zofiówka.

- Z głębokim żalem przyjąłem informację o odnalezieniu ciał górników zaginionych w wyniku wstrząsu w kopalni Zofiówka. Wiadomość ta napawa mnie tym większym smutkiem, że gdy w dzień po wypadku byłem w kopalni, żyliśmy wszyscy nadzieją, że ci, którzy zostali pod ziemią, wrócą cali i zdrowi. Niestety tak się nie stało. Zginęło pięciu górników.

Składam wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar i zapewniam o mojej pamięci. Raz jeszcze życzę szybkiego powrotu do zdrowia górnikom, którzy zostali uratowani.

Dziękuję też wszystkim zaangażowanym w akcję ratunkową, szczególnie ratownikom górniczym, którzy z najwyższym profesjonalizmem i heroiczną odwagą, w niezwykle trudnych warunkach, pospieszyli na pomoc swoim kolegom. W tych ciężkich chwilach jestem myślami z wszystkimi, których dotknęła ta straszna tragedia, łącząc się w bólu i modlitwie - napisał prezydent RP Andrzej Duda.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa" Prezydent Duda: "Górnicy to specjalna grupa zawodowa"

Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano Pożar w kopalni JSW. Pracowników ewakuowano

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Stary emeryt23.05.2018 13:01

A cienki Bolek to by jeszcze pałował zamiast kondolencji.

Radio Teheran22.05.2018 13:51

Przeciez w Hameryce jest, pomnik przestawia.

Gość21.05.2018 23:00

Duda, oddaj nam kolej, którą nam Balcerowicz ukradł

21.05.2018 19:46

Przykro mi to pisać,ale pis i po to takie samo zło a AD to prezydent,który woli żydów od nas więc niech daruje sobie te sztuczne uprzejmości.

Adrian 21.05.2018 14:15

Do nie "jakiego" gościa. Dmuchać to Ty se możesz Adrianka i jego buciki lizać.

Gość21.05.2018 13:46

Czemu nie napisze listu żeby oddali pożyczone pieniądze od górników

gość21.05.2018 10:01

Popaprańcy możecie wszyscy cmoknąć Prezydenta RP Pana Dudę. Nie warci jesteście nawet czyszczenia Jego butów!!! Możecie mu nadmuchać !

Pokaż wszystkie opinie (11)