Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 maja 2018

Rowery wracają do Jastrzębia

Rowery wracają do Jastrzębia
fot. UM Jastrzębie

Od 1 czerwca mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i turyści będą mogli wypożyczać rowery publiczne. W mieście dostępne będą 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 30 rowerów.

- Tym razem mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mieli do dyspozycji system sprawdzony w ponad 30 miastach w Polsce. Jesteśmy m.in. w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu i Opolu, w tym roku z rowerów Nextbike będzie też można skorzystać w Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Tychach, Pszczynie i Kędzierzynie-Koźlu. To ważna informacja, ponieważ z każdego systemu Nextbike Polska można korzystać za pomocą tego samego konta użytkownika. Nie trzeba więc będzie osobno rejestrować się w kilku miastach Tylko w ubiegłym roku przeprowadziliśmy programy pilotażowe aż w sześciu miastach. To doskonały sposób na poznanie przez miasto i mieszkańców systemu rowerów publicznych Nextbike. Legnica, Radom, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle czy Pszczyna to miasta, które właśnie po udanych wdrożeniach pilotażowych postanowiły uruchomić pełnowymiarowe systemy roweru miejskiego - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

System rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju zostanie uruchomiony 1 czerwca, a rowery będzie można wypożyczać do końca października. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne. Nowością będą rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Aby wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się w systemie i wpłacić opłatę inicjalną. Potem na terminalu należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej Nextbike Polska. W tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. System wdroży Nextbike Polska, największy operator systemów rowerów miejskich w Polsce.

- Jastrzębie-Zdrój dla wielu sympatyków jazdy na rowerze jest wręcz idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. W ubiegłym roku średni czas wypożyczeń rowerów miejskich w naszym mieście wynosił 50 minut, co było ewenementem w skali całej Polski. Mam nadzieję, że obecnie również będą one służyć mieszkańcom zarówno w codziennej komunikacji, jak i w celach rekreacyjnych - podsumowuje Anna Hetman, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego? Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Udawanie28.05.2018 19:04

Ostatnio było więcej, bo 44 rowery, więc teraz coś jest nie tak....

ale jaja23.05.2018 9:44

WOW 30 rowerów i 4 stacje. Coś czytałem ok rok temu, że miasto będzie rozwijać 'inwestycje', a stacje będą rozstawiane w różnych punktach miasta. A teraz będzie mniej rowerów. I to dopiero od czerwca. Śmieszne... dobrze, że się stąd wyprowadzam... Moje podatki są ewidentnie marnotrawione... ale chwila, przecież będzie nowa inwestycja. LEDY zamontują na Piłsudskiego... To będzie dopiero szał...

dp godz. 16.3422.05.2018 22:49

No i co z tego? Lepiej było kupić rowery na własność. Nr 44 rowery miasto straciło 153 tys zł. Po sezonie nie było ani rowerów ani kasy. To samo będzie w 2018 r. 30 rowerów z koszyczkami Miasto wyda też tyle i znowu jesienią nie będzie kolejnej kasy ani rowerów!!! Brak myślenia panującej kosztuje nas bardzo dużo i stanowczo za dużo!!!!

Radio Teheran22.05.2018 22:40

@Alex

UM to juz prawdziwy kombinat. Sam produkuje problemy, ktorych potem nie potrafi rozwiazac, wiec zatrudnia kolejne osoby. Pracownicy UM, wlacznie z Pania Prezydent, zupelnie zatracili juz poczucie, ze pelnia role uslugowa dla mieszkancow. Zajmuja sie sami soba i roznymi pierdolami, jak np. tzw. sesje RM, z ktorych nic nie wynika.

Alex22.05.2018 19:45

I się zaczęło,bo mało płacą,bo Chińczycy,w Jastrzębiu płacą dużo ale w Biedronce (jest ich 10) albo w Lidlu, poza tym żadnych zakładów produkcyjnych ale miasto się rozwija....

Do Alex22.05.2018 19:14

Jak ci się tu nie podoba to wyjedz do Wodzislawia lub na Kamczatkę !!!

Hmmm 22.05.2018 19:04

@Alex---w Żorach się pracuje,w Jastrzębiu odpoczywa ;)

Pokaż wszystkie opinie (23)