Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
22 maja 2018

JSW będzie płacić za naukę. Umowa podpisana

JSW będzie płacić za naukę. Umowa podpisana
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska Spółka Węglowa nie tylko zapewni, w miarę swoich potrzeb, pracę przyszłym absolwentom. Będzie również płaciła za uczęszczanie do szkoły. Podpisano umowę w tym zakresie pomiędzy miastem a spółką.

Miasto kontynuuje współpracę z JSW w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć dla uczniów kształcących się w zawodach i specjalnościach górniczych.

Jastrzębska Spółka Węglowa - największy pracodawca w naszym mieście zamierza pozyskać wykwalifikowanych pracowników, dlatego prezydent Miasta Anna Hetman podpisała w  ubiegły czwartek aneks do zeszłorocznego porozumienia, który dotyczy uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2018/2019 na kierunkach: technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, ślusarz, elektryk, górnik eksploatacji podziemnej w Zespole Szkół nr 6 oraz w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju.

- JSW w tym roku oferuje dodatkowe wsparcie dla uczniów rozpoczynających naukę na kierunkach górniczych w formie miesięcznych stypendiów w kwocie 250,00 zł brutto oraz jednorazowej nagrody za wyniki w nauce w kwocie do 1500 zł. Szczegółowych informacji o naborze udzielają dyrektorzy szkół ZS 6 i ZSZ. Planowane są również spotkania z rodzicami i uczniami w celu przedstawienia szczegółowej oferty - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
kazik28.05.2018 12:43

Kurcze wpisy sfrustrowancyh ogórków, każda inicjatywa jak najbardziej światła musi być zhejtowana.

Dominika23.05.2018 21:43

Dostęp do edukacji, możliwość kształcenia się, tym samym inwestowania w swoją przyszłość jest dobrem samym w dobie. Płacenie uczniom za chodzenie do szkoły jest demoralizujące.

Gość23.05.2018 21:20

Zdziwili byście się jak byście zobaczyli frekwencję uczących się w zawodówkach i technikach.
Jedni tylko na rozpoczęciu się pokazali a reszta to ma więcej N niż włosów na głowie. A papiery w szkole takiego muszą otrzymywać i w sumie jest ich absolwentem.

gość23.05.2018 15:45

Wielka głupota płacić za przychodzenie do szkoły!!! Za wyniki w nauce to owszem i nic więcej. Najważniejsze, że pani Hetman ma fotkę,a ona przekaże na udoskonalenie warunków nauki w szkole???

Zagłębiak 23.05.2018 14:36

A co JSW KOKS tylko do dojenie.

Slusarz23.05.2018 10:51

Setki ludzi po szkole czekaja lata na przyjecie i musza robic w firmach a synki po liceum robia na oddzialach mechanicznych w sigu a nawet srubokretem sie nie umia poslugiwac..

Tomek 23.05.2018 10:39

Pracuje w kopalni 24 lata - nigdy , przenigdy nie zgodzę się aby moi synowie poszli w moje ślady.
Niech się uczą na błędach ojca a nie koniecznie na swoich.
Syf , zastraszanie i kolesiostwo traktujące kopalnie jak swój prywatny folwark.
Ci go pracują w górnictwie wiedzą o czym piszę ...

Pokaż wszystkie opinie (23)