Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
22 maja 2018

JSW będzie płacić za naukę. Umowa podpisana

JSW będzie płacić za naukę. Umowa podpisana
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska Spółka Węglowa nie tylko zapewni, w miarę swoich potrzeb, pracę przyszłym absolwentom. Będzie również płaciła za uczęszczanie do szkoły. Podpisano umowę w tym zakresie pomiędzy miastem a spółką.

Miasto kontynuuje współpracę z JSW w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć dla uczniów kształcących się w zawodach i specjalnościach górniczych.

Jastrzębska Spółka Węglowa - największy pracodawca w naszym mieście zamierza pozyskać wykwalifikowanych pracowników, dlatego prezydent Miasta Anna Hetman podpisała w  ubiegły czwartek aneks do zeszłorocznego porozumienia, który dotyczy uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2018/2019 na kierunkach: technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, ślusarz, elektryk, górnik eksploatacji podziemnej w Zespole Szkół nr 6 oraz w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju.

- JSW w tym roku oferuje dodatkowe wsparcie dla uczniów rozpoczynających naukę na kierunkach górniczych w formie miesięcznych stypendiów w kwocie 250,00 zł brutto oraz jednorazowej nagrody za wyniki w nauce w kwocie do 1500 zł. Szczegółowych informacji o naborze udzielają dyrektorzy szkół ZS 6 i ZSZ. Planowane są również spotkania z rodzicami i uczniami w celu przedstawienia szczegółowej oferty - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
kazik28.05.2018 12:43

Kurcze wpisy sfrustrowancyh ogórków, każda inicjatywa jak najbardziej światła musi być zhejtowana.

Dominika23.05.2018 21:43

Dostęp do edukacji, możliwość kształcenia się, tym samym inwestowania w swoją przyszłość jest dobrem samym w dobie. Płacenie uczniom za chodzenie do szkoły jest demoralizujące.

Gość23.05.2018 21:20

Zdziwili byście się jak byście zobaczyli frekwencję uczących się w zawodówkach i technikach.
Jedni tylko na rozpoczęciu się pokazali a reszta to ma więcej N niż włosów na głowie. A papiery w szkole takiego muszą otrzymywać i w sumie jest ich absolwentem.

gość23.05.2018 15:45

Wielka głupota płacić za przychodzenie do szkoły!!! Za wyniki w nauce to owszem i nic więcej. Najważniejsze, że pani Hetman ma fotkę,a ona przekaże na udoskonalenie warunków nauki w szkole???

Zagłębiak 23.05.2018 14:36

A co JSW KOKS tylko do dojenie.

Slusarz23.05.2018 10:51

Setki ludzi po szkole czekaja lata na przyjecie i musza robic w firmach a synki po liceum robia na oddzialach mechanicznych w sigu a nawet srubokretem sie nie umia poslugiwac..

Tomek 23.05.2018 10:39

Pracuje w kopalni 24 lata - nigdy , przenigdy nie zgodzę się aby moi synowie poszli w moje ślady.
Niech się uczą na błędach ojca a nie koniecznie na swoich.
Syf , zastraszanie i kolesiostwo traktujące kopalnie jak swój prywatny folwark.
Ci go pracują w górnictwie wiedzą o czym piszę ...

Pokaż wszystkie opinie (23)