Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
23 maja 2018

Czy samorządy dadzą się podporządkować władzy?

Czy samorządy dadzą się podporządkować władzy?
fot. kb /jastrzebieonline

W środę z mieszkańcami Jastrzębia spotkała się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Było to spotkanie z cyklu „Klubu Obywatelskiego”.

Małgorzata Kidawa Błońska zaczęła spotkanie od stwierdzenia, że Polacy są podzieleni, w pracy, w domu, w kościele.  Efektem tego jest to, że ludzie ze sobą nie rozmawiają, nie potrafią spokojnie wymieniać poglądów o rzeczach najważniejszych, dotyczących kraju.

- Uważamy, że jak ktoś ma inne poglądy, ma inne podejście do spraw to jest gorszy. Nie, on ma takie samo do swojego zdania jak my. Powinniśmy umieć razem ze sobą funkcjonować.  Musimy się wspólnie zastanowić, co zrobić z naszym społeczeństwem, abyśmy wspólnie potrafili coś zrobić - mówiła wicemarszałek.

Podczas spotkania poruszono również temat wyborów samorządowych. Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że to są  szczególne, bardzo ważne wybory, które rozpoczną turę wyborów w Polsce. Po nich nastąpią parlamentarne i prezydenckie. 

- Samorząd to bardzo mocny fundament naszej demokracji, od tego zależy, w jakim kraju żyjemy. Obecnie są zakusy na to, aby samorządy, jako ostatnią niezależną instytucję w naszym kraju podporządkować władzy. Gdyby nie samorządy nie mogłaby się swobodnie rozwijać kultura, bo to jednak one biorą na swoje barki utrzymanie kultury czy szkolnictwa. Chodzi o to, aby Polacy poszli głosować i wykazali zainteresowanie tym, co dzieje się u nich, tam, gdzie żyją mieszkają - mówiła wicemarszałek.

Nie zabrakło również gorących tematów, jak na przykład związanych z protestem osób niepełnosprawnych w Sejmie.

- Kiedy Platforma Obywatelska rządziła nie było tak, że obywatele nie mogli wejść do Sejmu. Owszem, zdarzyło się, że „Solidarność” otoczyła Sejm i to posłowie nie mogli go opuścić, ale nigdy odwrotnie. Sejm był otwarty. W tej chwili jest otoczony barierkami. Nawet w środku budynku, korytarze prowadzące do gbinetu pana marszałka są odgradzane - relacjonowała poseł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jarosław Wałęsa odwiedzi Jastrzębie Jarosław Wałęsa odwiedzi Jastrzębie

Klub Obywatelski spotyka się z księdzem bp. Pieronkiem Klub Obywatelski spotyka się z księdzem bp. Pieronkiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
ania28.05.2018 16:06

O czy na zdjęciu jest obrońca górników z JSW krzysztof g.?

Radio Teheran28.05.2018 14:40

@GośćDziś o 10:45
"O spotkaniu z Posłanką Wiśniewską na tym portalu, cisza""

Bo nie ma o czym pisac. Romans z Agentem-emerytem Tomkiem chyba juz przeminal.

do 24.05.2018 20:1628.05.2018 12:01

Mogłeś malkontencie przyjść i sprawdzić ile osób przyszło.

Gość28.05.2018 10:45

Pompowanie PO na siłę . Każde spotkanie w tym Klubie Obywatelskim (KO dobry skrót) zapowiadane i zrelacjonowane. O spotkaniu z Posłanką Wiśniewską na tym portalu, cisza. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi .

do godz. 8.4128.05.2018 9:34

Nie było się czym chwalić więc portal nie zamieścił zdjęć, przecież to oczywiste. Wiem bo też tam poszedłem z ciekawości ile jest osób. Po prostu tragedia i szkoda wysiłku posła i całego PO!!!

gość28.05.2018 7:32

Powala ilość słuchaczy! Na spotkaniu w PiS tłumy a tu aż pięć osób. Nie ma uznania ten poseł i jego partia!!! Dlaczego sprowadza do miasta tych wszystkich dziwaków?

Gość26.05.2018 8:41

Do 19.57 podczas spotkania sala była wypełniona, dostawiano krzesła. Wiem bo byłem.

Pokaż wszystkie opinie (13)