Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
24 maja 2018

Zofiówka: Czy będzie wydobycie w chodniku H2?

Zofiówka: Czy będzie wydobycie w chodniku H2?
fot. kb /jastrzebieonline

Odcinek H2, który najbardziej ucierpiał w wyniku tąpnięcia w kopalni Zofiówka został odcięty od reszty kopalni dwoma tamami przeciwpożarowymi. Teraz coraz częściej pada pytanie, czy władze spółki zdecydują w przyszłości uruchomić tam wydobycie.

Specjalna Komisja Wyższego Urzędu Górniczego bada wszystkie okoliczności związane z tąpnięciem w kopalni „Zofiówka”. Raport w tej sprawie ma być ogłoszony w połowie sierpnia. Wtedy też władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej podejmą decyzję, czy w przyszłości jest możliwe ponowne uruchomienie wydobycia węgla w chodniku H2, który najbardziej ucierpiał w wyniku tąpnięcia.

Okoliczności tragedii, w której zginęło pięciu górników, bada również Okręgowy Urząd Górniczy i Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Specjaliści i śledczy sprawdzają między innymi, czy zostały dochowane wszystkie zasady BHP i czy nikt poprzez swoje zaniedbanie nie przyczynił się do tego wypadku zbiorowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Dinozaur29.05.2018 9:48

Jeszcze nie będzie tak żeby ślepry decydowały gdzie będą fedrować hehe a jak się górnictwo nie podoba i się boi to wypad a na miejsce pracy jest wielu chętnych harpaganów do żelaza .

do kazik28.05.2018 21:04

te kazik a ty to robisz na kopalni czy tylko przed komputerem fedrujesz? z twoich wypowiedzi wynika żeś co najmniej z dozoru informatycznego. kilka lat wcześniej pamiętne Boże Ciało ta sama partia ten sam pokład tylko od innej strony też tąpnął na szczęście bez ofiar, zgodnie z BHP pod okiem ekspertów zarządu kierownictwa itp. itd. NO I CO SIĘ ZMIENIŁO?? NIC . Przecież kury co znosi złote jaja nie zabijesz...szczęść Boże...

emeryt28.05.2018 17:48

Dadza hanysom po 5 zeta więcej do dniówki i będą się zabijac ...o ta robote !!!

Grp28.05.2018 15:30

Teraz już co miało odprężyć to odprężyło pojedzie się nowy chodnik równolegle do starego rozjedzie chodniki nadścianowy podścianowy dowierzchnie i jak ruszy ściana to samo najlepsze mięso będzie się sypać że hej , co się stało to się stało a fedrować trzeba dalej .

ola28.05.2018 14:30

Wierzę w 100 % bezpieczne rozwiązanie.

kazik28.05.2018 12:35

Jeśli cokolwiek będzie tam robione to na 100% zgodnie z BHP, i pod okiem górniczych ekspertów,Zarząd, Kierownictwo Kopalni i JSW nie będzie ryzykować. Bez sensu bijecie pianę, hejtując

Hmmm 26.05.2018 19:50

@ do żony gornika---nie wspominając o werbusach:) sie bydom zabijać

Pokaż wszystkie opinie (21)