Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
25 maja 2018

Pod koniec roku pediatria będzie w budynku głównym szpitala

Pod koniec roku pediatria będzie w budynku głównym szpitala
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Został rozstrzygnięty przetarg na wydzielenie w budynku głównym jastrzębskiego szpitalu oddziału dla dzieci i młodzieży. Tym samym zostanie spełniony postulat o zapewnienie najmłodszym jastrzębianom opieki medycznej z zachowaniem odpowiednich standardów.

O tym, że należy przenieść Oddział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 z ulicy Krasickiego do budynku głównego mówiło się już od dawna. Jak zwykle na przeszkodzie, aby zrealizować to zadanie, był brak środków finansowych. Warunki, w jakich przebywały tam dzieci budziły zastrzeżenia nie tylko rodziców, ale i lekarzy, którzy rezygnowali tam z pracy. W efekcie oddział został zamknięty.

W tej sytuacji dyrektor WSS 2 Grażyna Kuczera podjęła decyzję o konieczności jak najszybszego przeniesienia Oddziału Pediatrycznego do budynku głównego szpitala. Już został rozstrzygnięty przetarg na tą inwestycję. Wszystko wskazuje, że na przełomie jesieni i zimy tego roku najmłodsi pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału. Koszt inwestycji to ok. 5 800 tys. zł.

Przypomnijmy, że 23 marca WSS nr 2 wstrzymał przyjęcia na Oddział Pediatryczny na okres trzech miesięcy. Powodem tej decyzji był brak kadry medycznej, która jest niezbędna dla zapewnienia odpowiedniej opieki małym pacjentom.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Mokry Ryszard do seboc26.05.2018 20:45

seboc ma racje . 6 Baniek i aby załatwić jakąś błachostkę to Rybnik wita. Fajnie - Lepsza ZMIANA !

Seboc26.05.2018 10:04

A nie lepiej przeniesc oiom dla dzieci i porodowke na krasickiego otworzyc tam prawdziwy szpital dzieciecy specjalistyczny niż leczyc w kilku salach farmakologia i dalej dzieci np z przrmuklina wozic do rybnika bo u nas tylko tabletki podaja ?

Seboc26.05.2018 9:53

Jeszcze nic nie zrobione a juz by chcieli odebrac nagrode. Najpierw praca pozniej nagdora i płaca !

gość25.05.2018 19:55

Wystarczy napisać gdy już będzie. Po co te zapowiedzi i informację co będzie za pół roku?

smolka do Adi25.05.2018 18:43

Czytaj ze zrozumieniem nie chodzi mi o ulicę Jana Pawla II

fifarafa25.05.2018 11:14

W końcu, nasze dzieci nie będą wysyłane do umieralni w Rybniku.

ks25.05.2018 11:06

To ze została zrobiona termomodernizacja naw szpitalu na Krasickiego to bardzo dobrze. Chciał bym przypomnieć że oprócz pediatrii są tam odziały opiekuńczo- lecznicze dla dorosłych

Pokaż wszystkie opinie (10)