Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
28 maja 2018

Place zabaw, bulodrom, a może chodniki. Co wybiorą mieszkańcy?

Place zabaw,  bulodrom, a może chodniki. Co wybiorą mieszkańcy?
fot. UM Jastrzębie

Trwa seria zebrań na jastrzębskich osiedlach i sołectwach z związku z budżetem obywatelskim. Mieszkańcy złożyli swoje propozycje. Teraz trzeba dokonać wyboru.

Mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego mają wiele ciekawych planów. Jednak czasami ich realizacja przekracza założoną w ramach budżetu kwotę. Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie zebrań z mieszkańcami poszczególnych osiedli i sołectw, aby przegłosować, który z zaproponowanych projektów powinien zostać zrealizowany.

Jastrzębianie są kreatywni i wśród zgłoszonych propozycji znalazły się nie tylko remonty, takie jak nowy chodnik lub oświetlenie, ale też przedsięwzięcia rekreacyjny czy prozdrowotne. Co proponują? Padły propozycje montażu oczyszczaczy i odświeżaczy powietrza w żłobku i przedszkolach. Na ulicy Poznańskiej chcą Street Workout Park. Na osiedlu Morcinka - bulodromu, czyli boiska do gry w bule wraz z ławkami. Są też prozaiczne potrzeby - dokończenie modernizacji chodnika ul. Kusocińskiego do ul. Marusarzówny, remont chodnika przy ulicy Stokrotek, zakup zmywarki i wyparzarki do kuchni przy sali OSP Szeroka, oświetlenie ulicy Kościelnej. Pojawił się też pomysł organizacji imprezy dla mieszkańców. Osiedle Gwarków chce przeprowadzić turniej rzutów karnych - Gwarkowe Gole.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Kto wydzierżawi teren na OWN? Kto wydzierżawi teren na OWN?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gosc30.05.2018 21:24

Zadania realizowane z budżetu obywatelskiego powinny służyć wszystkim mieszkańcom osiedla a nie zamkniętej grupie czyli np dzieciom w żłobku czy przedszkolu.to służy okreslonej grupie odbiorców i takie oczyszczacze powinny być odrzucone w UM, ponieważ ogół mieszkańców nie ma dostepu korzystania z tego typu zadań. Bzdura absurd i wiemy kto to wymyśla.

Gość 29.05.2018 12:23

Pani ewelina wie . Wybiegi dla psów wszedzie
I zamiast lawek przewijaki .

Radio Teheran29.05.2018 8:06

@Pyta
"Mieli zrobic ledowe kolorowe oswietlenie aleji JPII"

Moze nie dalo sie nigdzie wypozyczyc.

Pyta28.05.2018 22:36

A co z poprzednim wygranym projektem ? Mieli zrobic ledowe kolorowe oswietlenie aleji JPII ??

Adam28.05.2018 20:31

Chodniki oświetlenie ulic w sołectwach!

polgks28.05.2018 14:57

Budżet obywatelski to taka mała ściema!!! W zeszłym roku mieszkańcy ulic przyległych do ul. Libowiec chcieli w części wybudować chodnik na tej ulicy i oczywiście Naczelnik Pilarska nie wyraziła zgody!!! W tym roku jedną z propozycji są oczyszczacze powietrza w PP nr 12??? Absurdem jest to, że dzieci z Ruptawy tam się nie mogą dostać, bo miejsca zajmują dzieci jastrzębskich elit!!!

inzynier BOLEK28.05.2018 14:06

REMONT DROGI W KIERUNKU ZOR !!! SOLECTWO BORYNIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (10)