Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
28 maja 2018

Place zabaw, bulodrom, a może chodniki. Co wybiorą mieszkańcy?

Place zabaw,  bulodrom, a może chodniki. Co wybiorą mieszkańcy?
fot. UM Jastrzębie

Trwa seria zebrań na jastrzębskich osiedlach i sołectwach z związku z budżetem obywatelskim. Mieszkańcy złożyli swoje propozycje. Teraz trzeba dokonać wyboru.

Mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego mają wiele ciekawych planów. Jednak czasami ich realizacja przekracza założoną w ramach budżetu kwotę. Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie zebrań z mieszkańcami poszczególnych osiedli i sołectw, aby przegłosować, który z zaproponowanych projektów powinien zostać zrealizowany.

Jastrzębianie są kreatywni i wśród zgłoszonych propozycji znalazły się nie tylko remonty, takie jak nowy chodnik lub oświetlenie, ale też przedsięwzięcia rekreacyjny czy prozdrowotne. Co proponują? Padły propozycje montażu oczyszczaczy i odświeżaczy powietrza w żłobku i przedszkolach. Na ulicy Poznańskiej chcą Street Workout Park. Na osiedlu Morcinka - bulodromu, czyli boiska do gry w bule wraz z ławkami. Są też prozaiczne potrzeby - dokończenie modernizacji chodnika ul. Kusocińskiego do ul. Marusarzówny, remont chodnika przy ulicy Stokrotek, zakup zmywarki i wyparzarki do kuchni przy sali OSP Szeroka, oświetlenie ulicy Kościelnej. Pojawił się też pomysł organizacji imprezy dla mieszkańców. Osiedle Gwarków chce przeprowadzić turniej rzutów karnych - Gwarkowe Gole.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na OWN ławki jak nowe Na OWN ławki jak nowe

Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gosc30.05.2018 21:24

Zadania realizowane z budżetu obywatelskiego powinny służyć wszystkim mieszkańcom osiedla a nie zamkniętej grupie czyli np dzieciom w żłobku czy przedszkolu.to służy okreslonej grupie odbiorców i takie oczyszczacze powinny być odrzucone w UM, ponieważ ogół mieszkańców nie ma dostepu korzystania z tego typu zadań. Bzdura absurd i wiemy kto to wymyśla.

Gość 29.05.2018 12:23

Pani ewelina wie . Wybiegi dla psów wszedzie
I zamiast lawek przewijaki .

Radio Teheran29.05.2018 8:06

@Pyta
"Mieli zrobic ledowe kolorowe oswietlenie aleji JPII"

Moze nie dalo sie nigdzie wypozyczyc.

Pyta28.05.2018 22:36

A co z poprzednim wygranym projektem ? Mieli zrobic ledowe kolorowe oswietlenie aleji JPII ??

Adam28.05.2018 20:31

Chodniki oświetlenie ulic w sołectwach!

polgks28.05.2018 14:57

Budżet obywatelski to taka mała ściema!!! W zeszłym roku mieszkańcy ulic przyległych do ul. Libowiec chcieli w części wybudować chodnik na tej ulicy i oczywiście Naczelnik Pilarska nie wyraziła zgody!!! W tym roku jedną z propozycji są oczyszczacze powietrza w PP nr 12??? Absurdem jest to, że dzieci z Ruptawy tam się nie mogą dostać, bo miejsca zajmują dzieci jastrzębskich elit!!!

inzynier BOLEK28.05.2018 14:06

REMONT DROGI W KIERUNKU ZOR !!! SOLECTWO BORYNIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (10)