Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
29 maja 2018

Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel

Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel
fot. pixabay

Ministerstwo energii ogłosiło, że przygotuje specjalną ustawę, która pozwoli wypłacić wdowom i sierotom 10 tysięcy zł. rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla dla wdów i sierot po górnikach.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii zapowiedział skierowanie do parlamentu nowelizacji ustawy. Wiceminister poinformował, że ustawa ma objąć trzy grupy osób: ok. 7 tys. wdów i sierot po górnikach, którym nie przysługiwały rekompensaty na mocy poprzedniej ustawy, grupie osób pobierających świadczenia przedemerytalne oraz około tysiąc osób, które złożyły wniosek o rekompensaty po wyznaczonym w ustawie terminie.

- Wielokrotnie w tej sprawie pisaliśmy interpelację poselskie oraz listy do premiera Morawieckiego. To wielki sukces, że wspólna akcja pisania tysięcy listów do premiera przez wdowy, sieroty i byłych górników przyniosła zamierzony efekt. Na nasz wniosek odbyło się również specjalne posiedzenie sejmowej komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, na której przedstawiłem projekt ustawy pozwalający na wypłatę rekompensat dla wdów i sierot - mówi poseł Krzysztof Gadowski.

Na rekompensatę za utracony deputat węglowy czeka jeszcze około 12 tysięcy emerytów górniczych, o których zapomniał rząd PIS w ustawie z października ubiegłego roku. Posłowie PO zapowiadają działania w walce o pieniądze dla tej grupy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"? Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?

Ministerstwo finansów daje zielone światło dla deputatów Ministerstwo finansów daje zielone światło dla deputatów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Dziękujemy03.06.2018 18:03

Nie jestem zdziwiony. Na posła Gadowskiego można liczyć. Porządnie przygotował się do tej zmiany w ustawie, wiele poświęcił na spotkania z wdowami po górnikach. Z moją mamą też się w tej sprawie spotkał. Dziękujemy za to. Nie piszcie bzdur z zajadlosci

Gość02.06.2018 7:09

jak oni moga dostac za wegiel jak oni maja wskladzie pensji wegiel

Koniu31.05.2018 14:09

Pis na pewno lepsze dla gornictwa od Po

gość31.05.2018 0:09

To wszystko dzięki PiS!!! PO zabrało a PiS dało!!!! Gadowski znowu poszukuje zasług - za późno na laury a oklasków też nie będzie! Jak nie załatwił to po co się miesza??? Niech popatrzy co i komu obiecał. Jego kadencja zakończy się niedługo po urzędującej obecnie koleżance!

A2D230.05.2018 16:18

Przecież wyplacili emerytom chyba w grudniu minęło prawie pół roku A wy z SRK placzecie sądy zamknęli?gdzie macie związki?ten portal raczej wam tego nie wypłaci

Srk30.05.2018 5:41

Panie gadowski prosze za strajki ludziom z srk wyplacic co my jestesmy gorsi jak baby becza to prosze pozadek zrobic ze wszystkimi zaleglymi sprawami

Srk30.05.2018 5:38

Te kobity co maja po piecioro dzieci lepiej za robote niech sie wezma.a nie licza na panstwo.tak najlepiej dzieci naklepsc to kazdy slepy i glupi potrafi.najprosciej to jest beczec tylko.panie posle prosze tez ludziom z srk wyrownsc za wegiel

Pokaż wszystkie opinie (26)