Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 maja 2018

Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel

Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel
fot. pixabay

Ministerstwo energii ogłosiło, że przygotuje specjalną ustawę, która pozwoli wypłacić wdowom i sierotom 10 tysięcy zł. rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla dla wdów i sierot po górnikach.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii zapowiedział skierowanie do parlamentu nowelizacji ustawy. Wiceminister poinformował, że ustawa ma objąć trzy grupy osób: ok. 7 tys. wdów i sierot po górnikach, którym nie przysługiwały rekompensaty na mocy poprzedniej ustawy, grupie osób pobierających świadczenia przedemerytalne oraz około tysiąc osób, które złożyły wniosek o rekompensaty po wyznaczonym w ustawie terminie.

- Wielokrotnie w tej sprawie pisaliśmy interpelację poselskie oraz listy do premiera Morawieckiego. To wielki sukces, że wspólna akcja pisania tysięcy listów do premiera przez wdowy, sieroty i byłych górników przyniosła zamierzony efekt. Na nasz wniosek odbyło się również specjalne posiedzenie sejmowej komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, na której przedstawiłem projekt ustawy pozwalający na wypłatę rekompensat dla wdów i sierot - mówi poseł Krzysztof Gadowski.

Na rekompensatę za utracony deputat węglowy czeka jeszcze około 12 tysięcy emerytów górniczych, o których zapomniał rząd PIS w ustawie z października ubiegłego roku. Posłowie PO zapowiadają działania w walce o pieniądze dla tej grupy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu  JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu

JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Ryl23.06.2018 16:52

Gadzino z Partii Obłudy - może jakiś nalot na redakcję gazety, domy internautów, jakieś umawianko po śmietnikach, stacjach benzynowych, na łodziach lub cmentarzach? Może by tak znów postrzelać do górników lub chociaż akcja ''Widelec'' się marzy? Precz sitwo hazardowo-ośmiorniczo-ambergoldowo-paliwowo-vatowsko-śmieciowa - won na szczaw i mirabelki !!! I zabierz ze sobą Rałalalę Czosnkowskiego! Raus do Berlina!

Dziękujemy03.06.2018 18:03

Nie jestem zdziwiony. Na posła Gadowskiego można liczyć. Porządnie przygotował się do tej zmiany w ustawie, wiele poświęcił na spotkania z wdowami po górnikach. Z moją mamą też się w tej sprawie spotkał. Dziękujemy za to. Nie piszcie bzdur z zajadlosci

Gość02.06.2018 7:09

jak oni moga dostac za wegiel jak oni maja wskladzie pensji wegiel

Koniu31.05.2018 14:09

Pis na pewno lepsze dla gornictwa od Po

gość31.05.2018 0:09

To wszystko dzięki PiS!!! PO zabrało a PiS dało!!!! Gadowski znowu poszukuje zasług - za późno na laury a oklasków też nie będzie! Jak nie załatwił to po co się miesza??? Niech popatrzy co i komu obiecał. Jego kadencja zakończy się niedługo po urzędującej obecnie koleżance!

A2D230.05.2018 16:18

Przecież wyplacili emerytom chyba w grudniu minęło prawie pół roku A wy z SRK placzecie sądy zamknęli?gdzie macie związki?ten portal raczej wam tego nie wypłaci

Srk30.05.2018 5:41

Panie gadowski prosze za strajki ludziom z srk wyplacic co my jestesmy gorsi jak baby becza to prosze pozadek zrobic ze wszystkimi zaleglymi sprawami

Pokaż wszystkie opinie (27)