Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
29 maja 2018

Co dalej z Zakładowym Układem Zbiorowym JSW?

Co dalej z Zakładowym Układem Zbiorowym JSW?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pracownicy na razie nie wiedzą, jakie zapisy już znalazły się w projekcie tego dokumentu.

Przedstawiciele związków zawodowych JSW mówią, że prace nad Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy w ich firmie jeszcze trwają. Według nich jest jeszcze kilka spornych punktów do wynegocjowania. Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA., zapewnia, że zanim działacze podpiszą się pod nowym układem, będzie on konsultowany z załogą spółki. Wcześniej mówiono o referendum.

Tymczasem Jarosław Grzesik, szef górniczej „Solidarności” (do dnia 27 maja), powiedział dla portalu wnp.pl, że Układ Zbiorowy Pracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej „właściwie jest wynegocjowany i zostaje go podpisać”.

Z wcześniejszych informacji na temat ZUZP JSW wynika, że punktem spornym była wielkość górniczych wynagrodzeń, która zależałaby od efektywności pracownika i wyników osiąganych przez spółkę, w zależności od koniunktury na rynku węgla i stali.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
tomasz02.06.2018 11:11

Reprezentatywne już się dogadały z Zarządem i nie wiedza tylko jak to załodze przedstawić, że kolejny raz załoga została sprzedana (czekamy na projekt ZUZP i referendum), ale nie ma źle, są kolejne przejścia z Sig-u pod kopalnie tylko dla tych którzy wspierają wiadome Związki Zawodowe...

Optymista01.06.2018 20:18

Co za typowa polska "śmietanka" zebrała się na forum. W newsach jest informacja, że związki się praktycznie dogadały a tu i tak szydera

Przodowy29.05.2018 20:37

A tym czasem właściciel czyli rząd szykuje atak na kasę.

http://gornictwo.wnp.pl/zmiany-w-statucie-jsw-poprzedzily-dluga-przerwe-w-walnym,324162_1_0_0.html 

A2D229.05.2018 18:51

Może się boją podpisać że zbankrutuja związki ciągną kasę nie znając nawet cen węgla

Kamil29.05.2018 18:29

Frustraci klepia w klawoature

klawiaturę akurat zwiazki potrafia dogadac sie z ym zarzadem jsw i opaca sie to nam wszystkim

Ryl29.05.2018 16:12

W dniu dzisiejszym Solidarność 80 na KWK Knurów-Szygłowice poinformowała że wszystko jest wynegocjowane tylko zostało wstrzymane przez NSZZ Solidarność bo chcą odzyskać wszystkie swoje przywileje zabrane jeszcze przez Zagórowskiego

smerf12529.05.2018 15:53

w zależności od koniunktury na rynku węgla i stali. Bo górnicy mają na to największy wpływ hahaha

Pokaż wszystkie opinie (18)