Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
29 maja 2018

Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch

Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch fot. Policja.pl

To już kolejny przypadek, kiedy na terenie Jastrzębia znajdowany jest niewybuch z czasów II wojny światowej. Według mundurowych takie znaleziska zawsze mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Scenariusz w takich sytuacjach jest taki sam - podczas prac budowlanych robotnicy odkrywają w ziemi metalowy przedmiot, przypominający pocisk. Wzywany jest policyjny patrol. Mundurowi stwierdzają, że jest to niewybuch z czasów II wojny światowej i wzywają saperów. Tak było i tym razem, kiedy w poniedziałek ok. godz. 12:28 robotnicy, którzy prowadzili swoje prace przy ul. Gagarina poinformowali Komendę Miejską Policji o swoich obawach.

- W ziemi znajdował się pocisk moździerzowy o wymiarach 35 cm długości i 10 cm szerokości.  Policjanci zabezpieczyli miejsce i wezwali saperów, którzy usnęli niewybuch - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miał 2,5 promila - zatrzymali go koledzy i wezwali policję Miał 2,5 promila - zatrzymali go koledzy i wezwali policję

Zaczepił kobietę i groził nożem Zaczepił kobietę i groził nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!