Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
30 maja 2018

Będzie apel do rządu w sprawie kolei w Jastrzębiu

Będzie apel do rządu w sprawie kolei w Jastrzębiu
fot. UM / Łukasz Parylak

Sejmowa Komisja Infrastruktury skieruje do Rady Ministrów specjalny dezyderat w sprawie reaktywacji kolei w naszym mieście. To wniosek z wtorkowego spotkania przewodniczącego tej komisji z jastrzębskimi samorządowcami.

Rozmowy, w których wzięły udział władze miasta odbyły się we wtorek w siedzibie jastrzębskiego samorządu. Tematem była reaktywacja kolei na linii Jastrzębie-Katowice. Poseł Bogdan Rzońca (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, wyraził swoje poparcie dla tej idei.

- Jastrzębie pozyskuje strategicznego sojusznika w staraniach o przywrócenie pasażerskiego transportu kolejowego, który skomunikuje nas ze stolicą województwa i resztą dużych miast w Polsce. Co istotne, poseł Rzońca zapewnił uczestników spotkania o poparciu tej jastrzębskiej inicjatywy. W tym celu kierowana przez niego sejmowa Komisja Infrastruktury wystosuje specjalny dezyderat do rządu z jednoznacznym wnioskiem o poparcie tej inicjatywy - informuje radny Szymon Klimczak.

Spotkanie z posłem Bogdanem Rzońcą wpisuje się w działania jastrzębskiego samorządu, który już od kilku lat podejmuje inicjatywy związane z przywróceniem kolei w Jastrzębiu i połączeniem go ze stolicą województwa.

- Odbudowa kolei to zadanie priorytetowe dla Jastrzębia. Daje to szansę na jeszcze lepsze skomunikowanie miasta. Każde wsparcie przyda się.  Liczę na realną pomoc - komentowała po spotkaniu prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
koniec 28.06.2018 10:59

Oddajcie nam nasze podatki!!!

znudzony03.06.2018 18:32

Pomysł pozbawiony sensu, chyba żeby zbudować nowe szlaki kolejowe po linii prostej.

do byka cytat:01.06.2018 21:38

"Jeżeli kolej powstanie a założę się że nie powstanie. To po 2 miesiącach istnienia jej sam zapłacę bilet każdemu pasażerowi w pociągu ponad stan 10 osób. Jeżeli mniej niż 10 osób to każdy z nich mi zapłaci równowartość przejazdu. Idziecie na taki układ?"

A co do 100zł taksówki poszukaj lepszej firmy i podpisz kontrakt - będzie taniej. Gwarantuję ci to. Około 60zł i dojazd albo powrót pustej gratis.

Byk 01.06.2018 18:11

To niech zapłaci kolega gość taksówkę karzdemu kto musi jeździć z Jastrzębia do Katowic bo widzę że jest bogaty ale to tylko jakieś 100zl w jedną stronę i niech niefinasuje z moich pieniędzy drug ani autostrad bo ja nimi nimijezdrze a linia kolejowa morze być rentowna tylko trzeba chcieć a nie ino krytykować

Gość01.06.2018 11:41

Kolej nie wróci a o ile by wróciła to będzie wyglądać jak kościoły we Francji - piękne i puste.

do Gość 31.05.2018 21:5001.06.2018 5:23

Unia dała forsę stricte na kolej i ona wróci, ośle

Gość01.06.2018 2:02

Tak ci przeszkadza gdyby była tu kolej? Musisz być jakiś obcy albo masz interes w tym żeby kolei nie było. Każdemu powinno zależeć na rozwoju a nie na zwijaniu miasta
Jak to jest ? Niemcy kolej w Jastrzębiu zbudowali - Polacy zlikwidowali

Pokaż wszystkie opinie (52)