Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
30 maja 2018

Będzie apel do rządu w sprawie kolei w Jastrzębiu

Będzie apel do rządu w sprawie kolei w Jastrzębiu
fot. UM / Łukasz Parylak

Sejmowa Komisja Infrastruktury skieruje do Rady Ministrów specjalny dezyderat w sprawie reaktywacji kolei w naszym mieście. To wniosek z wtorkowego spotkania przewodniczącego tej komisji z jastrzębskimi samorządowcami.

Rozmowy, w których wzięły udział władze miasta odbyły się we wtorek w siedzibie jastrzębskiego samorządu. Tematem była reaktywacja kolei na linii Jastrzębie-Katowice. Poseł Bogdan Rzońca (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury, wyraził swoje poparcie dla tej idei.

- Jastrzębie pozyskuje strategicznego sojusznika w staraniach o przywrócenie pasażerskiego transportu kolejowego, który skomunikuje nas ze stolicą województwa i resztą dużych miast w Polsce. Co istotne, poseł Rzońca zapewnił uczestników spotkania o poparciu tej jastrzębskiej inicjatywy. W tym celu kierowana przez niego sejmowa Komisja Infrastruktury wystosuje specjalny dezyderat do rządu z jednoznacznym wnioskiem o poparcie tej inicjatywy - informuje radny Szymon Klimczak.

Spotkanie z posłem Bogdanem Rzońcą wpisuje się w działania jastrzębskiego samorządu, który już od kilku lat podejmuje inicjatywy związane z przywróceniem kolei w Jastrzębiu i połączeniem go ze stolicą województwa.

- Odbudowa kolei to zadanie priorytetowe dla Jastrzębia. Daje to szansę na jeszcze lepsze skomunikowanie miasta. Każde wsparcie przyda się.  Liczę na realną pomoc - komentowała po spotkaniu prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel

Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę? Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
znudzony03.06.2018 18:32

Pomysł pozbawiony sensu, chyba żeby zbudować nowe szlaki kolejowe po linii prostej.

do byka cytat:01.06.2018 21:38

"Jeżeli kolej powstanie a założę się że nie powstanie. To po 2 miesiącach istnienia jej sam zapłacę bilet każdemu pasażerowi w pociągu ponad stan 10 osób. Jeżeli mniej niż 10 osób to każdy z nich mi zapłaci równowartość przejazdu. Idziecie na taki układ?"

A co do 100zł taksówki poszukaj lepszej firmy i podpisz kontrakt - będzie taniej. Gwarantuję ci to. Około 60zł i dojazd albo powrót pustej gratis.

Byk 01.06.2018 18:11

To niech zapłaci kolega gość taksówkę karzdemu kto musi jeździć z Jastrzębia do Katowic bo widzę że jest bogaty ale to tylko jakieś 100zl w jedną stronę i niech niefinasuje z moich pieniędzy drug ani autostrad bo ja nimi nimijezdrze a linia kolejowa morze być rentowna tylko trzeba chcieć a nie ino krytykować

Gość01.06.2018 11:41

Kolej nie wróci a o ile by wróciła to będzie wyglądać jak kościoły we Francji - piękne i puste.

do Gość 31.05.2018 21:5001.06.2018 5:23

Unia dała forsę stricte na kolej i ona wróci, ośle

Gość01.06.2018 2:02

Tak ci przeszkadza gdyby była tu kolej? Musisz być jakiś obcy albo masz interes w tym żeby kolei nie było. Każdemu powinno zależeć na rozwoju a nie na zwijaniu miasta
Jak to jest ? Niemcy kolej w Jastrzębiu zbudowali - Polacy zlikwidowali

Gość31.05.2018 21:50

Byk , tik tak i reszta KAZeiny

Bo Rybnik czy Wodzisław są miastami przelotowymi na trasie PKP. A nasze miasto niestety było końcówkami tras. Jedne od Pawłowic kończyły na Dolnym a inne od Zebrzydowic kończyły na Dolnym.

Czemu każdy mądry inaczej w swoim domu nie zainwestuje w super auto po to żeby tylko 2km rocznie robić? A bierze taksówkę. To to samo nie dość że nikt nie będzie jeździł to kolosalna kasę się wyda na to. Ale jak wy to twierdzicie to nie nasza kasa tylko unijna - a my do jasnej anielki to nie unia? toż to nasze pieniądze!

Pokaż wszystkie opinie (51)