Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
1 czerwca 2018

Latem ludzie wyrzucają psy z domów

Latem ludzie wyrzucają psy z domów
fot. pixabay

Schronisko dla bezdomnych zwierzą w okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Właśnie w tym czasie ludzie pozbywają się swoich czworonożnych przyjaciół.

Lato na dobre jeszcze się nie rozkręciło, a jastrzębskie schronisko dla bezdomnych kotów i psów przyjmuje większą liczbę zwierząt. Tylko w maju do przytuliska trafiły 22 psy. Niektóre z nich miały szczęście - 12 psów adoptowano, a 8 zwrócono właścicielom. Nierzadko zdarza się tak, jak mówią pracownicy schroniska, że zwierzęta są porzucane w jego okolicy. Często interweniuje Straż Miejska, która odbiera sygnały od mieszkańców o biegających samopas psach.

Pamiętajmy, zwłaszcza w okresie letnim, że pies czy kot to nie zabawka, której można się od tak pozbyć! Ma swoje uczucia i wrażliwość. Nie należy im robić krzywdy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych Nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych

Namierzyli go nocą i trafił do zakładu karnego Namierzyli go nocą i trafił do zakładu karnego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
szczepionkowy faszyzm nadal truje04.06.2018 12:30

Czipowanie jest sposobem. Ale kultury (w większości przypadków) nie nauczy. Tylko kary finansowe za brak należytej opieki i sprzątania są w stanie nauczyć psiarzy rozumu.

PSIARA04.06.2018 11:26

Miasto Jastrzębie-Zdrój stać na zaczipowanie psów. Wiele miast w Polsce tak zrobiło i problem sam się rozwiązał. Ruch należy do pani prezydent i jej doradców.

KAZ02.06.2018 16:06

Mnie też chcieli kiedys wyrzucić z domu ale jakoś mi się udało pozostać.

KAZ01.06.2018 23:07

Mnie rodzice kiedyś chcieli wyrzuć z domu ale powiedziałem że założe im niebieską karte to wyluzowali.

Polny_Tyran01.06.2018 14:42

Może jakieś ograniczenia co do posiadania psów? Działki po kilka arów na tym dom i psy w klatce czasem jeden, w wielu przypadkach kilka. Szczekanie cały dzień, noc, jedzenie i woda raz w ciągu dnia bo każdy zapracowany. Okna nie można otworzyć bo ciągłe szczekanie albo wycie. W razie zwrócenia uwagi pyskówki i zwroty typu pies jest po to żeby szczekał. Zwierzę jakie by nie było to odpowiedzialność, czasem myślę, że zwierzę powinno być normalnie meldowane na posesję wtedy może zwiększyła by się odpowiedzialność właścicieli?

jbiesl01.06.2018 13:05

a co z czipami , zrobić obowiązek czipowania u każdego weterynarza , to wtedy nie będzie tych czworonogów nikt porzucał , no chyba że mu niby ucieknie 20 km od domu podczas spaceru bo co człowiek zrobi żeby się pozbyć co nie ?