Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
31 maja 2018

Żelazny Szlak Rowerowy nabiera kształtów

  • Żelazny Szlak Rowerowy nabiera kształtów
  • Żelazny Szlak Rowerowy nabiera kształtów
  • Żelazny Szlak Rowerowy nabiera kształtów
Więcej zdjęć:
fot. Ewa Frajhofer

Żelazny Szlak Rowerowy nabiera kształtów i jest coraz bardziej zauważalny przez mieszkańców podczas ich wiosennych wędrówek.

Chociaż Żelazny Szlak Rowerowy nie jest jeszcze oddany do użytku to wzbudza zainteresowanie mieszkańców, którzy już nie mogą doczekać się ukończenia inwestycji. Wykonanie systemu ścieżek rowerowych podzielono na dwa etapy.

I etap obejmuje 370,2 metrów od granicy z gminą Godów wraz z budową zjazdu, drogi dojazdowej z organizacją ruchu oraz wykonanie miejsca rekreacyjnego i pozostałej infrastruktury oraz 625 metrów od granicy z gminą Zebrzydowice i obejmuje także budowę zjazdu z organizacją ruchu oraz wykonanie pozostałej infrastruktury.

W II etapie planuje się wykonanie ponad 9 km ścieżek rowerowych na terenie Jastrzębia. Odcinek ten jest częścią 30 km pętli, którą będzie można przejechać przez następujące miejscowości: Jastrzębie (Moszczenica) – Godów - Karwina - Zebrzydowice - Jastrzębie (Ruptawa). Na ten odcinek udało się pozyskać naszemu miastu 8,7 mln zł. Prace mają ruszyć w połowie 2019 roku.

Na razie mieszkańcy mogą cieszyć się tym, co udało się zbudować w I etapie. Jedna z czytelniczek podzieliła się z redakcją zdjęciami z majowego spaceru.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość13.07.2018 19:33

Widziałem w Zebrzydowicach są postępy ale w Jastrzebiu wielkie G chyba że gdzieś w urzędzie na papierku

cx04.06.2018 13:59

Spróbuj zapytać w firmach które się tym zajmują, a nie opieraj się na "danych z neta", które zresztą źle przeczytałeś. Rok 2018: z Wodzisławia na Hel i do Łeby, z Żor do Kołobrzegu i Świnoujścia, z Jastrzębia do czarnej d... i może za 10 lat uda się dojechać do Katowic 2 razy na dzień, bo zamiast odbudowy całej linii, czyli także w stronę Wodzisławia - będzie ślepy podziemny dworzec ;D

Vbs03.06.2018 21:35

Cx pisze że za tą kasę można odbudować kolej. To liczymy. Za 9km szlaku wyjdzie ok 9mln, ok 1 mln za kilometr. Z danych z neta wyczytałem że km kolei bez trakcji elektrycznej to ok 70 mln. Dla mnie 70 razy więcej to jest to samo.

Korek03.06.2018 2:02

A gdzie mozna wjechac na ten szlak?

jastrzębianin02.06.2018 20:57

mam nadzieję na uruchomienie pociągu relacji Jastrzębie - Katowice a nie jekiegoś szlaku rowerowego bo w tym mieście nie ma roboty i trzeba szybkiej kolei żeby mieć kasę na życie a rowerem to mogę sobie jechać gdziekolwiek na wycieczkę

cx01.06.2018 21:09

Za tą kasę można było odbudować linię kolejową

Yaro01.06.2018 11:27

Już narzekają. Przecież docelowo będzie pętla. Są etapy finansowania i tego nie przeskoczymy.

Pokaż wszystkie opinie (24)