Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
5 czerwca 2018

Uczniowie bezpłatnie zrobią prawo jazdy

Uczniowie bezpłatnie zrobią prawo jazdy
fot. JastrzebieOnline

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych będą mogli bezpłatnie zrobić prawo jazdy, a także inne kursy  zawodowe. Wszystko to w ramach projektu unijnego. 

Zespół Szkół Zawodowych realizuje projekt „Umiejętności na dobry start dla uczniów i uczennic w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju", który uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

38 uczniów będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w kursie prawa jazdy, kategoria B. Pierwszy egzamin będzie gratis. 10 uczniów otrzyma darmową możliwość uczestnictwa w kursie operatora wózka widłowego, a 6 osób - kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie.  Projekt przewiduje staże  i praktyki dla 27 uczniów, którzy uzyskają stypendium  w wysokości 1480 zł za 150 godzin.  

O tym, którzy uczniowie zakwalifikują się na poszczególne kursy zadecyduje proces rekrutacji oraz opinia doradcy zawodowego. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach Jednak autobusy nie jeżdżą w 100 procentach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Pochwalam05.06.2018 15:20

Bardzo dobry, choć odgrzewany pomysł. Tak powinno być. Dziś prawo jazdy jest konieczne w pracy. To podstawowe pytanie pracodawcy.
Jeśli młody kandydat na kierowcę nie wykazuje się prawidłowymi relacjami w swoim towarzystwie, nie powinien być dopuszczony do kursu.

Radio Teheran05.06.2018 10:51

Kiedys to bylo normalne, ze uczen szkoly zawodowej czy technikum, zdobywal kwalifikacje zawodowe.

starszy operator wózka widłowego05.06.2018 7:34

Operator wózka widłowego to dobre dla emeryta w ramach zabijania nudy , a nie dla młodego człowieka.