Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
5 czerwca 2018

Uczniowie bezpłatnie zrobią prawo jazdy

Uczniowie bezpłatnie zrobią prawo jazdy
fot. JastrzebieOnline

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych będą mogli bezpłatnie zrobić prawo jazdy, a także inne kursy  zawodowe. Wszystko to w ramach projektu unijnego. 

Zespół Szkół Zawodowych realizuje projekt „Umiejętności na dobry start dla uczniów i uczennic w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju", który uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

38 uczniów będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w kursie prawa jazdy, kategoria B. Pierwszy egzamin będzie gratis. 10 uczniów otrzyma darmową możliwość uczestnictwa w kursie operatora wózka widłowego, a 6 osób - kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie.  Projekt przewiduje staże  i praktyki dla 27 uczniów, którzy uzyskają stypendium  w wysokości 1480 zł za 150 godzin.  

O tym, którzy uczniowie zakwalifikują się na poszczególne kursy zadecyduje proces rekrutacji oraz opinia doradcy zawodowego. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki Kierował bez prawa jazdy, pasażer miał narkotyki

Będą dodatkowe autobusy na cmentarz Będą dodatkowe autobusy na cmentarz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Pochwalam05.06.2018 15:20

Bardzo dobry, choć odgrzewany pomysł. Tak powinno być. Dziś prawo jazdy jest konieczne w pracy. To podstawowe pytanie pracodawcy.
Jeśli młody kandydat na kierowcę nie wykazuje się prawidłowymi relacjami w swoim towarzystwie, nie powinien być dopuszczony do kursu.

Radio Teheran05.06.2018 10:51

Kiedys to bylo normalne, ze uczen szkoly zawodowej czy technikum, zdobywal kwalifikacje zawodowe.

starszy operator wózka widłowego05.06.2018 7:34

Operator wózka widłowego to dobre dla emeryta w ramach zabijania nudy , a nie dla młodego człowieka.