Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
6 czerwca 2018

Straż Miejska najwięcej interweniuje w sprawie ciszy nocnej

Straż Miejska najwięcej interweniuje w sprawie ciszy nocnej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Straż Miejska najwięcej interweniuje w sprawie zakłócenia porządku publicznego i spoczynku nocnego. Zaraz po tym są zdarzenia związane ze spożywaniem alkoholu. 

W maju najwięcej zgłoszeń, jakie wpłynęły do jastrzębskich strażników, dotyczyło głośnego zachowania się mieszkańców w czasie ciszy nocnej zarówno w miejscu zamieszkania, jak i na ulicach miasta - 83. Na drugim miejscu uplasowały się interwencje związane ze spożyciem alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym - 67. Niemało było interwencji dotyczących zagrożenia ze strony biegających psów - 43. Zgłoszenia dotyczące ruchu drogowego to 35, a tych związane z ochroną środowiska i gospodarką odpadami - 19.

W sumie w minionym miesiącu wystawiono 111 patroli, w tym pieszych -31, zmotoryzowanych - 77, rowerowych - 3. Przyjęto 358 zgłoszeń od mieszkańców. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka skontrolowała ponad 600 kierowców Drogówka skontrolowała ponad 600 kierowców

Strażnicy miejscy będą lokalizowani za pomocą GPS Strażnicy miejscy będą lokalizowani za pomocą GPS

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość07.06.2018 23:38

do Do gość 06.06.2018 22:57
A wiesz ile u nas się czeka na SM? Tyle że mechanik zdąży spalić co miał spalić, wyczyścić piec i poczekać na oddział paramilitarnych inwalidów.

A jak jest jakaś interwencja tak jak piszesz o blokowanie wjazdu to trwa to wieki a na dodatek i tak wzywają policję bo sami to mogą tylko zadzwonić do komendanta co maja dalej robić. Czyli zbędny i niepotrzebny pośrednik jest tylko w ich wykonaniu.

Do gość06.06.2018 22:57

Żory są zadowolone??? A skąd ty to wiesz. Prowadzę firmę w Żorach od 10 lat. Uwierz mi że jak mi jakiś c...l zastawi auto to czekasz na policję 2 godziny. To tylko jeden z przykładów. Może oni się przyzwyczaili że nie mogą gdzie indziej zadzwonić ale nie pier... Że są zadowoleni.

Gość06.06.2018 19:32

@ max
Może i tak ale nie ma czegoś takiego jak cisza nocna.


@Propozycja..


Żory zrobiły to lata temu i są zadowoleni.
Prawda jest taka że do policji idą ludzie a pasją i powołaniem. A do SM idą imbecyle z parciem na mundur i bez możliwości.

max06.06.2018 18:22

W kodeksie wykroczeń można znaleźć przepis art. 51 § 1 w brzmieniu: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" - i który choć stanowi podstawę do składania wszelkich roszczeń, nie precyzuje w jakiej porze istnieje bezwzględny zakaz ww. praktyk.

Propozycja06.06.2018 17:05

Zamienię SAM na kilku policjantów więcej patrolujących miasto. Monitoring wizyjny nic nie daje choć powinien wywoływać szybką reakcję służb. A tak się nie dzieje. A to rozzuchwala dzikich, niepoczytalnych obywateli naszego miasta.

do doda06.06.2018 17:00

Chyba nigdy nie byłaś poza Jastrzębiem. Stąd twoje dziwne wnioski. Ta patologia jest we wszystkich miastach w Polsce. Trochę lepiej jest na wsiach. Tam się wszyscy znają i dlatego trudniej jest żyć ćpunowi.
Tragedia się zbliża. Nasz wschodni sąsiad postrzegany jest jako kraj ludzi, którzy się rozpadają z powody nadużywania alkoholu i odurzaczy. A u nas jest to samo. Przyzwolenie społeczne daje poczucie, że można pić i ćpać. Ćpuny przekonują, że marihuana jest lepsza, zdrowsza od alkoholu. Kieliszek wódki delektowany powolutku, (jeden na godzinę) nie zaburza oceny sytuacji, choć zmniejsza refleks. Żadna używka nie jest dobra. Dyskusja o lepszej lub gorszej używce jest początkiem patologii.

do Doda06.06.2018 16:44

nie opowiadaj o swojej codzienności

Pokaż wszystkie opinie (20)