Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
6 czerwca 2018

Więźniowie pracują na mieście

Więźniowie pracują na mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Szerokiej wykonują prace na rzecz mieszkańców Jastrzębia. Są to zwykle czynności porządkowe lub drobne roboty remontowe. 

W ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju przyjęto do pracy 12 osób - osadzonych z Zakładu Karnego w Szerokiej, którzy na zlecenie Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego wykonują nieodpłatnie prace społecznie użyteczne. Są to najczęściej drobne prace remontowe czy porządkowe. Więźniowie przebywają pod kontrolą. Ta forma współpracy JZK  z Sądem Rejonowym i Zakładem Karnym nie jest niczym nowym i jest z powodzeniem realizowana od lat. Osadzeni otrzymują możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym, do którego wrócą po odbyciu kary, a lokalna społeczność zyskuje na pracach przez nich wykonywanych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca dla kierowców Jest praca dla kierowców

Pomóż jastrzębskiemu schronisku dla zwierząt Pomóż jastrzębskiemu schronisku dla zwierząt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
@ mieszkaniec06.06.2018 19:38

Znowu coś wiesz ale nie do końca - robiłem z nimi to są skazani na długie wyroki a tu mają końcówki żeby nie opłacało się im uciekać.

Komentator06.06.2018 18:11

Powinni pracować z koszulką "Pracuję społecznie" żeby każdy wiedział. A karą za niszczenie mienia powinny być oprócz mandatów sprzątanie, miasta czy przeprowadzanie dzieci czy osób starszych przez pasy itd.

Olga06.06.2018 14:05

I bardzo dobrze ale czemu tylko 12 ????

mieszkaniec06.06.2018 11:00

W więzieniu w Szerokiej odbywają karę przestępcy z krótkimi wyrokami. To dobrze, że mogą pracować. Nuda zabija. Praca daje satysfakcję. Pozwala uwierzyć, że można być przydatnym.