Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 czerwca 2018

Więźniowie pracują na mieście

Więźniowie pracują na mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Szerokiej wykonują prace na rzecz mieszkańców Jastrzębia. Są to zwykle czynności porządkowe lub drobne roboty remontowe. 

W ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju przyjęto do pracy 12 osób - osadzonych z Zakładu Karnego w Szerokiej, którzy na zlecenie Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego wykonują nieodpłatnie prace społecznie użyteczne. Są to najczęściej drobne prace remontowe czy porządkowe. Więźniowie przebywają pod kontrolą. Ta forma współpracy JZK  z Sądem Rejonowym i Zakładem Karnym nie jest niczym nowym i jest z powodzeniem realizowana od lat. Osadzeni otrzymują możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym, do którego wrócą po odbyciu kary, a lokalna społeczność zyskuje na pracach przez nich wykonywanych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
@ mieszkaniec06.06.2018 19:38

Znowu coś wiesz ale nie do końca - robiłem z nimi to są skazani na długie wyroki a tu mają końcówki żeby nie opłacało się im uciekać.

Komentator06.06.2018 18:11

Powinni pracować z koszulką "Pracuję społecznie" żeby każdy wiedział. A karą za niszczenie mienia powinny być oprócz mandatów sprzątanie, miasta czy przeprowadzanie dzieci czy osób starszych przez pasy itd.

Olga06.06.2018 14:05

I bardzo dobrze ale czemu tylko 12 ????

mieszkaniec06.06.2018 11:00

W więzieniu w Szerokiej odbywają karę przestępcy z krótkimi wyrokami. To dobrze, że mogą pracować. Nuda zabija. Praca daje satysfakcję. Pozwala uwierzyć, że można być przydatnym.