Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
6 czerwca 2018

JSW kupi kopalnie i wyemituje obligacje w USA?

JSW kupi kopalnie i wyemituje obligacje w USA?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa analizuje aktywa należące do australijskiej  firmy Prairie Mining. Są to dwie kopalnie - Dębieńsko 1 i Jan Karski na Lubelszczyźnie. Być może spółka zdecyduje się na ich zakup. Zarząd JSW rozważa emisję obligacji w USA.

Kopalnia Dębieńsko 1 sąsiaduje z kopalnią Knurów-Szczygłowice, należącą do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W JSW analizują możliwości techniczne wykorzystania istniejącej już infrastruktury do wydobycia węgla znajdującego się w potencjalnym nowym złożu. Także kopalnia Jan Karski, położona w Lubelskim Zagłębiu Węglowy, znajduje się w sferze zainteresowań JSW. Również tam wydobywany jest węgiel koksowy.

Decyzja czy te kopalnie lub jedna z nich zostaną przejęte przez spółkę ma zapaść w lipcu. W czerwcu będą prowadzone rozmowy na ten temat. Po wynikach JSW za pierwsze półrocze spółka rozważy również emisję obligacji w USA. Chodzi o zdobycie kapitału niezbędnego do dalszych inwestycji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
leszek10.06.2018 3:23

Negocjacje zarządu i rządu. Kupcie dębieńsko to podpiszemy podwyżki,

Gość07.06.2018 23:27

Trump juz czeka dzwonil do braci jastrzebskich ze wszystkie obligacje kupi dla rodziny

gustawo07.06.2018 9:15

no i w pizdu,znowu trzeba będzie zaciskać pasa,tylko ja już w nim nie mam nawet miejsca na nowe dziurki:(

Ja07.06.2018 8:15

Podwyżek nie będzie premi nie będzie Zrobią znowu z górników murzynow...i to tyle

Gość06.06.2018 21:39

Co za brednie .

rylgang06.06.2018 21:33

związki się sprzedały? temat podwyżek wygaszony?

GW06.06.2018 20:52

Inwestycje oparte na surowcu węglowym są totalnie pozbawione sensu i nie przyszłościowe.
Węgiel energetyczny na którym oparta w 90% jest energetyka w Polce w stosunku do innych źródeł energii jest nieopłacalny ekonomicznie i zupełnie nieekologiczny. W 2018 roku Niemcy w 100% zaspokajają już swoje zapotrzebowanie energetyczne z wykorzystaniem OZE. Czy portfel polaka zniesie podwyżki cen energii związane z kosztami produkcji i opłatami/karami UE?
Węgiel koksowy, który jest wykorzystywany do produkcji stali niebawem też przestanie być taki cenny. Stanie się tak z uwagi na fakt, że już teraz powstają nowoczesne huty wykorzystujące wodór w procesie produkcji stali. Takie instalacje tworzy nawet jeden z większych odbiorców koksu od JSW - firma voestalpine. W Szwecji Vattenfall również rozbudowuje tego typu technologię pozbawioną paliw kopalnych. Koks będzie tani. Składy pełne. Co zrobi wówczas JSW?
Rząd oraz spółki skarbu państwa (JSW, PGG) od dawna nie robią nic by branżę górniczą wprowadzić w XXI wiek. Zakłady górnicze powinny zupełnie zmienić swoją charakterystykę. Jeśli nic się nie zmieni to górnictwo wcześniej czy później umrze.

Pokaż wszystkie opinie (35)