Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
7 czerwca 2018

Prezes JSW Daniel Ozon nagrodzony za rzetelną informację

Prezes JSW Daniel Ozon nagrodzony za rzetelną informację

Daniel Ozon został uhonorowany za „komunikację z opinią publiczną” podczas akcji w Ruchu Zofiówka.  „Za rzetelną, sprawną, profesjonalnie zorganizowaną i pełną zrozumienia dla potrzeb mediów komunikację z opinią publiczną w trudnych dniach akcji ratunkowej po tragedii w kopalni Zofiówka 5 maja 2018 r.” - w ten sposób kapituła konkursu uzasadniła przyznanie wyróżnienia.

W ocenie dziennikarzy współpraca z mediami podczas jednej z najtrudniejszych akcji ratowniczych w polskim górnictwie w ostatnich latach, to była nowa, niespotykana do tej pory jakość. Szybkość, otwartość i rzetelność przekazywanych informacji od początku były tym, co wyróżniało komunikację z Zofiówki. Dyplom wręczyli wiceprezes Wydawnictwa Górniczego Anna Zych oraz Marek Błoński z Polskiej Agencji Prasowej, a pod nieobecność szefa JSW dyplom odebrali jego zastępcy - Artur Dyczko, wiceprezes ds. strategii i rozwoju oraz Tomasz Śledź, wiceprezes ds. technicznych.

- Gdy ziemia drży albo zapala się metan oczy całej Polski kierują się na Śląsk. Od dziennikarzy relacjonujących przebieg akcji ratowniczych po katastrofach w kopalniach wymaga się wówczas szybkiej informacji i kompetencji. To możliwe jest tylko wówczas, kiedy spotykamy się z otwartością i profesjonalizmem sztabów ratunkowych. Tak było w przypadku niedawnej akcji ratowniczej po katastrofie w kopalni Zofiówka - zaznaczyła Anna Zych.

- Może to truizm, ale częścią każdej kryzysowej sytuacji jest komunikacja z mediami. Nie zawsze wszyscy to rozumieją. Choćby to, że dziennikarze przybywają na miejsce nie po to, żeby przeszkadzać w akcji tylko po to, żeby wykonywać swoją robotę. Jednak, żeby ją wykonywać muszą mieć stworzone do tego warunki – od takich najbardziej prozaicznych, jak dostęp do prądu, wody czy toalety, po przede wszystkim przejrzystość procesu komunikowania, stworzenie kanałów, które spowodują, że w całej nieprzewidywalności tej akcji coś jest przewidywalne. Właśnie za wzorową organizację tego, jak potrafiliście państwo to zorganizować chcieliśmy państwa nagrodzić - dodał Marek Błoński.

Wiceprezes Dyczko podkreślił, że nagroda i symboliczne podziękowania należą się wszystkim, którzy prowadzili akcję w kopalni Zofiówka.

- To była dla nas nowa sytuacja jako zarządu. Przede wszystkim chcieliśmy podziękować jednak państwu, dziennikarzom. Nie byłoby takiej komunikacji i skutecznego przekazu, gdyby nie współpraca. Byli państwo partnerem, który się sprawdził - powiedział wiceprezes Dyczko.

- Chciałem podziękować wszystkim mediom za cierpliwość, wyrozumiałość i współpracę. Ta akcja była bardzo trudna. Staraliśmy się wszystkie informacje aktualne wyciągać z dołu i zaraz was informować. Oczywiście zaraz po rodzinach, które były pierwsze. Dziękuję za to, że nie przeszkadzaliście i cierpliwie czekaliście na informacje - dodał wiceprezes Śledź.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
remik16.06.2018 22:44

Ile mu dodatkowo przyznali ? Co znowu się mu należało? Przecież to jego us...y obowiązek. Może łachę robił, że udzielał informacji? Następny celebryta wyrósł na tragedii.

Monia08.06.2018 6:55

Akurat dyrektor kopalni wcale się nie chował, tylko dowodził akcją ratowniczą. Informowanie prasy przejął na siebie prezes i naprawdę świetnie dał sobie radę.

Paweł 08.06.2018 3:55

W ramach oszczędności w górnictwie pracę może stracić rzecznik prasowy JSW - prezes osobiście daje sobie świetnie radę.

Gość07.06.2018 23:25

A.M znowu pominiety a pchal sie do kamer

Radio Teheran07.06.2018 21:34

@Moj przesladowca

Lepiej sie czujesz podszywajac sie za kogos?

olo07.06.2018 16:12

Brawo Prezes

@@@@07.06.2018 15:04

No nie wiem czy to zasługa Prezesa. Nagroda również powinna być przyznana tym 2 Panom co mu wszystko tłumaczyli co ma gadać. A ich jakoś nie wpuszczali w kadr medialny.

Pokaż wszystkie opinie (23)