Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
7 czerwca 2018

Prezes JSW Daniel Ozon nagrodzony za rzetelną informację

Prezes JSW Daniel Ozon nagrodzony za rzetelną informację

Daniel Ozon został uhonorowany za „komunikację z opinią publiczną” podczas akcji w Ruchu Zofiówka.  „Za rzetelną, sprawną, profesjonalnie zorganizowaną i pełną zrozumienia dla potrzeb mediów komunikację z opinią publiczną w trudnych dniach akcji ratunkowej po tragedii w kopalni Zofiówka 5 maja 2018 r.” - w ten sposób kapituła konkursu uzasadniła przyznanie wyróżnienia.

W ocenie dziennikarzy współpraca z mediami podczas jednej z najtrudniejszych akcji ratowniczych w polskim górnictwie w ostatnich latach, to była nowa, niespotykana do tej pory jakość. Szybkość, otwartość i rzetelność przekazywanych informacji od początku były tym, co wyróżniało komunikację z Zofiówki. Dyplom wręczyli wiceprezes Wydawnictwa Górniczego Anna Zych oraz Marek Błoński z Polskiej Agencji Prasowej, a pod nieobecność szefa JSW dyplom odebrali jego zastępcy - Artur Dyczko, wiceprezes ds. strategii i rozwoju oraz Tomasz Śledź, wiceprezes ds. technicznych.

- Gdy ziemia drży albo zapala się metan oczy całej Polski kierują się na Śląsk. Od dziennikarzy relacjonujących przebieg akcji ratowniczych po katastrofach w kopalniach wymaga się wówczas szybkiej informacji i kompetencji. To możliwe jest tylko wówczas, kiedy spotykamy się z otwartością i profesjonalizmem sztabów ratunkowych. Tak było w przypadku niedawnej akcji ratowniczej po katastrofie w kopalni Zofiówka - zaznaczyła Anna Zych.

- Może to truizm, ale częścią każdej kryzysowej sytuacji jest komunikacja z mediami. Nie zawsze wszyscy to rozumieją. Choćby to, że dziennikarze przybywają na miejsce nie po to, żeby przeszkadzać w akcji tylko po to, żeby wykonywać swoją robotę. Jednak, żeby ją wykonywać muszą mieć stworzone do tego warunki – od takich najbardziej prozaicznych, jak dostęp do prądu, wody czy toalety, po przede wszystkim przejrzystość procesu komunikowania, stworzenie kanałów, które spowodują, że w całej nieprzewidywalności tej akcji coś jest przewidywalne. Właśnie za wzorową organizację tego, jak potrafiliście państwo to zorganizować chcieliśmy państwa nagrodzić - dodał Marek Błoński.

Wiceprezes Dyczko podkreślił, że nagroda i symboliczne podziękowania należą się wszystkim, którzy prowadzili akcję w kopalni Zofiówka.

- To była dla nas nowa sytuacja jako zarządu. Przede wszystkim chcieliśmy podziękować jednak państwu, dziennikarzom. Nie byłoby takiej komunikacji i skutecznego przekazu, gdyby nie współpraca. Byli państwo partnerem, który się sprawdził - powiedział wiceprezes Dyczko.

- Chciałem podziękować wszystkim mediom za cierpliwość, wyrozumiałość i współpracę. Ta akcja była bardzo trudna. Staraliśmy się wszystkie informacje aktualne wyciągać z dołu i zaraz was informować. Oczywiście zaraz po rodzinach, które były pierwsze. Dziękuję za to, że nie przeszkadzaliście i cierpliwie czekaliście na informacje - dodał wiceprezes Śledź.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
remik16.06.2018 22:44

Ile mu dodatkowo przyznali ? Co znowu się mu należało? Przecież to jego us...y obowiązek. Może łachę robił, że udzielał informacji? Następny celebryta wyrósł na tragedii.

Monia08.06.2018 6:55

Akurat dyrektor kopalni wcale się nie chował, tylko dowodził akcją ratowniczą. Informowanie prasy przejął na siebie prezes i naprawdę świetnie dał sobie radę.

Paweł 08.06.2018 3:55

W ramach oszczędności w górnictwie pracę może stracić rzecznik prasowy JSW - prezes osobiście daje sobie świetnie radę.

Gość07.06.2018 23:25

A.M znowu pominiety a pchal sie do kamer

Radio Teheran07.06.2018 21:34

@Moj przesladowca

Lepiej sie czujesz podszywajac sie za kogos?

olo07.06.2018 16:12

Brawo Prezes

@@@@07.06.2018 15:04

No nie wiem czy to zasługa Prezesa. Nagroda również powinna być przyznana tym 2 Panom co mu wszystko tłumaczyli co ma gadać. A ich jakoś nie wpuszczali w kadr medialny.

Pokaż wszystkie opinie (23)