Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
7 czerwca 2018

Jest praca dla kierowców

Jest praca dla kierowców
fot. pixabay

Powiatowy Urząd Pracy odnotował w maju 330 ofert pracy i aktywizacji zawodowej. Według tych informacji mieszkańcy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. 

W ewidencji PUP znajdowało się w maju 1673 osób bezrobotnych. Nadal w tej grupie dominują kobiety 1059, co daje 63,29 proc. W ciągu ostatniego miesiąca 191 bezrobotnych podjęło pracę. Najbardziej poszukiwanymi pracownikami w Jastrzębiu są kierowcy, posiadający prawo jazdy kategorii B i C oraz branży handlowej - sprzedawcy.

Praktycznie wszyscy chętni, którzy spełniają kryteria pracodawców są przyjmowani od ręki. Przykładowo oferta pracy ogłoszona na stronie jastrzębskiego PUP na stanowisko kasjer-sprzedawca przewiduje wynagrodzenie za cały etat na kwotę 2,1 zł brutto. Inna oferta na to samo stanowisko to wynagrodzenie na poziomie 3 tys. zł brutto. Kierowca samochodu dostawczego może liczyć na pensję pomiędzy 2,2-3 tys. zł brutto. Kierowcy wywrotki oferuje się 2,5 tys. zł brutto. Natomiast pracownik zatrudniony na budowie może otrzymać 3,5 tys. zł brutto.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość11.07.2018 14:45

Podnieście mandaty i co rok na głupie szkolenia a będziecie mieć kierowców zawodowych ha ha ha.

do bizon08.06.2018 20:09

durniu myslisz ze to cala wyplata? zyjemy w takim kraju, ze wieksza czesc wyplaty dostajesz pod stolem...

Bizon08.06.2018 11:48

Nie dość że trzeba jeżdzić to jeszcze trzeba samemu ładować towar na pakę rozładować za te pieniądze niech sami robią właściciele .

aga07.06.2018 19:18

Bez pomocy urzędu pracy też można znaleźć zatrudnienie.

@ Smołka07.06.2018 15:02

Oszalałeś? Taki luksus. To miesięczne wynagrodzenie brutto. W dodatku z premią.

Janusz07.06.2018 14:47

@Prawdomowny, Kierowców brakuje, dane mówią o kilkudziesięciu tysiącach. Nawet Ukraińcy już nie chcą jeździć... Polski transport to prawie połowa w UE, dlatego nie wiem gdzie mają pracować :)

Prawdomowny07.06.2018 13:21

@Janusz: kierowców jest wystarczajaca ilość ale wielka ich cześć ma już dość polskich dziadów biznesmenów ze słoma w butach, którzy płaca 2tys brutto na papierze a reszta w kopercie pod stołem zeby podatku nie płacić. Patologiczna branża.

Pokaż wszystkie opinie (16)