Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
11 czerwca 2018

Karty płatnicze zamiast bonów w JSW?

Karty płatnicze zamiast bonów w JSW?
fot. pixabay

Coraz częściej mówi się o tym, żeby tradycyjne bony żywieniowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zastąpić kartami płatniczymi, wzorem innych spółek górniczych.

Elektroniczne karty płatnicze zostały wprowadzone w Polskiej Grupie Górniczej. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej z zainteresowaniem spoglądają na to rozwiązanie.

- Okres ważności karty to cztery lata i do tego okresu ważne będą środki na karcie. Karta posiada indywidualny kod PIN, który działa właściwie tak samo jak w przypadku np. kart kredytowych czy debetowych. Dodatkowo karta posiada możliwość szybkiej blokady w razie zagubienie lub kradzieży z gwarancją zachowania prawa do zgromadzonych środków oraz  bezpłatną możliwość sprawdzenia stanu karty w bankomatach. W przypadku karty nie będzie limitu liczby ją obsługujących placówek gastronomicznych  oraz sklepów, a pracownik będzie mógł skorzystać z karty w placówkach gastronomicznych i sklepach wyposażonych w terminale płatnicze - argumentuje Artur Fildebrandt ze Związku Zawodowego Kadra Kopalni „Pniówek”.

Na razie ogłoszone przetargi zakładają nadal użytkowanie kuponów papierowych. Jednak pracownicy i działacze związkowi z coraz większym zainteresowaniem podchodzą do pomysłu zastąpienia ich kartami płatniczymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Malgorzata14.07.2018 8:39

Dla samotnej matki 4 dzieci dodatkowe pieniadze to skarb.Wy nazekacie a ja sie ciesze tyle tylko ze nowe bony ktore dostalam nie moge zrealizowac np.w biedrace czy tesko.Poco zmieniać dobre rzeczy na takie co itrudniaja zycie.Nie bede mogla ubrac dzieci normalnie bo zlotowek mi braknie a bony moge wydac 16 km od miejsca zamieszkania i co? Za kazdym razem wsiadac w samochod i nechac tyle kilometrow po dwie rzeczy ?Zrobcie tak zeby kazdemu sie oplacalo a nie komplikowalo!!!

Icek17.06.2018 14:53

Czytam te opini i stwierdzam że rylom nigdy nie dogodzi. Karta to dobre rozwiązanie, a to przede wszystkim dla tego że można wydać w sklepie 1 czy 2 złote a nie od razu 19, potraficie pojąć że jest to też oszczędne dla was... czy jak zwykle będziecie robić z siebie ofiary, nie chcesz żeby te paniusie wydawały te pieniądze? To jej kur....a nie dawaj karty PROSTE

grzegorz15.06.2018 8:33

Nie zlikwidują bonów bo to spółka typowo założona na przetarg. Zamiast bonów sodexo mamy dziwne bony A spółka je wydająca ma słabiutki kapitał.

maniek12.06.2018 23:15

Dla nas to wszystko. Bo was utrzymujemy. Górnik robi na wasze podatki więc mu się należy. Tyle w temacie.

Gość12.06.2018 20:50

Nie było by problemu jak by było jak pod koniec lat `80. Wiadro z grochówką i żreć jak się nie podoba.
Te karty to będzie prezent dla waszych paniuś na szastanie dodatkowa gotówką.

A odnośnie kart i banku który to przeprowadzi. Nie ma on przypadkiem problemów finansowych?
W połowie lat `90 Górnośląski Bank Gospodarczy miał poważne problemy płynnościowe. A że prezes banku i prezes JSW to jedna rodzinna klika była wtedy to wpadli na pomysł - zmusić górników do założenia kont w GBG. I tak to powstał najlepszy bank w Polsce. Co niektórzy się połapali i uciekli do innych banków i mieli lekko pod górę z wypłatami. Dzień do trzech po terminie.

Kamil11.06.2018 21:42

Flapsy a nie bony czy karty. W glowach sie pier..... doli .

Oskar11.06.2018 15:09

Haha, przypominam że Artur Fildebrand wypowiadający się w tym artykule był na spotkaniu jedynym przeciwnikiem tych kart.

Pokaż wszystkie opinie (13)