Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
11 czerwca 2018

Karty płatnicze zamiast bonów w JSW?

Karty płatnicze zamiast bonów w JSW?
fot. pixabay

Coraz częściej mówi się o tym, żeby tradycyjne bony żywieniowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zastąpić kartami płatniczymi, wzorem innych spółek górniczych.

Elektroniczne karty płatnicze zostały wprowadzone w Polskiej Grupie Górniczej. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej z zainteresowaniem spoglądają na to rozwiązanie.

- Okres ważności karty to cztery lata i do tego okresu ważne będą środki na karcie. Karta posiada indywidualny kod PIN, który działa właściwie tak samo jak w przypadku np. kart kredytowych czy debetowych. Dodatkowo karta posiada możliwość szybkiej blokady w razie zagubienie lub kradzieży z gwarancją zachowania prawa do zgromadzonych środków oraz  bezpłatną możliwość sprawdzenia stanu karty w bankomatach. W przypadku karty nie będzie limitu liczby ją obsługujących placówek gastronomicznych  oraz sklepów, a pracownik będzie mógł skorzystać z karty w placówkach gastronomicznych i sklepach wyposażonych w terminale płatnicze - argumentuje Artur Fildebrandt ze Związku Zawodowego Kadra Kopalni „Pniówek”.

Na razie ogłoszone przetargi zakładają nadal użytkowanie kuponów papierowych. Jednak pracownicy i działacze związkowi z coraz większym zainteresowaniem podchodzą do pomysłu zastąpienia ich kartami płatniczymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"? Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?

Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel Rząd wypłaci 10 tys. zł dla wdów i sierot za węgiel

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Icek17.06.2018 14:53

Czytam te opini i stwierdzam że rylom nigdy nie dogodzi. Karta to dobre rozwiązanie, a to przede wszystkim dla tego że można wydać w sklepie 1 czy 2 złote a nie od razu 19, potraficie pojąć że jest to też oszczędne dla was... czy jak zwykle będziecie robić z siebie ofiary, nie chcesz żeby te paniusie wydawały te pieniądze? To jej kur....a nie dawaj karty PROSTE

grzegorz15.06.2018 8:33

Nie zlikwidują bonów bo to spółka typowo założona na przetarg. Zamiast bonów sodexo mamy dziwne bony A spółka je wydająca ma słabiutki kapitał.

maniek12.06.2018 23:15

Dla nas to wszystko. Bo was utrzymujemy. Górnik robi na wasze podatki więc mu się należy. Tyle w temacie.

Gość12.06.2018 20:50

Nie było by problemu jak by było jak pod koniec lat `80. Wiadro z grochówką i żreć jak się nie podoba.
Te karty to będzie prezent dla waszych paniuś na szastanie dodatkowa gotówką.

A odnośnie kart i banku który to przeprowadzi. Nie ma on przypadkiem problemów finansowych?
W połowie lat `90 Górnośląski Bank Gospodarczy miał poważne problemy płynnościowe. A że prezes banku i prezes JSW to jedna rodzinna klika była wtedy to wpadli na pomysł - zmusić górników do założenia kont w GBG. I tak to powstał najlepszy bank w Polsce. Co niektórzy się połapali i uciekli do innych banków i mieli lekko pod górę z wypłatami. Dzień do trzech po terminie.

Kamil11.06.2018 21:42

Flapsy a nie bony czy karty. W glowach sie pier..... doli .

Oskar11.06.2018 15:09

Haha, przypominam że Artur Fildebrand wypowiadający się w tym artykule był na spotkaniu jedynym przeciwnikiem tych kart.

Troll bagienny11.06.2018 12:28

Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach.

Pokaż wszystkie opinie (12)