Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 czerwca 2018

Drogówka skontrolowała ponad 600 kierowców

Drogówka skontrolowała ponad 600 kierowców

Policja systematycznie przeprowadza akcje, które mają wykryć kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Niestety, takich osób nie brakuje na drogach.

W miniony weekend Jastrzębscy stróże prawa skontrolowali łącznie 646 kierujących. Spośród przebadanych na alkomacie osób, trzy prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości i 1 po użyciu alkoholu.

W sobotę, około godziny 12.25 w ręce mundurowych wpadł kierujący citroenem. 55-letni mieszkaniec Świerklan podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Zatrzymano również kierowcę peugeota, na ul. 3 Maja, który również miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Także w sobotę, o godzinie 16.45 na ulicy Niepodległości stróże prawa zatrzymali kierowcę bmw, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Policja przestrzega, że kierowców, którzy siadają za kółkiem po kieliszku cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność. Osoby takie stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Nie od dziś wiadomo, że alkohol spowalnia reakcje za kółkiem, powoduje rozkojarzenie i wpływa na brak skupienia.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
On12.06.2018 20:49

600 kierujących idzie przebadać w ciągu dwóch godzin. Więc co robili przez 70 godzin ?

janusz tracz12.06.2018 20:29

"Spośród przebadanych na alkomacie osób, trzy prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości i 1 po użyciu alkoholu." ktos to moze przelozyc na polski bo nie kumam roznicy w nietrzezwy/po uzyciu alkoholu ?:D

Poradnik12.06.2018 11:32

Każdy prowadzący po alkoholu lub użyciu środków odurzających powinien być aresztowany na tydzień i przewieziony do więzienia z najgorszymi przestępcami, w których już niema człowieczeństwa. Gdyby taki kierowca wyszedł z więzienia "nogami do przodu" to nic by się nie stało.
To wyleczy każdego od ryzykowania życia innych. Prócz tego normalnie przewidziane kary, łącznie z bardzo dużą karą finansową. Pieniądze powinny zostać przeznaczone na pomoc ludziom i rodzinom poszkodowanym przez pijanych. Musimy zlikwidować tą patologię.

Ola do Seboc12.06.2018 9:57

Narko testy sa drogie i jastrzebska policje na nie nie stac. Wiec podejzewam ze nikogo nie przebadali a do alkomatu tylko bateria i mozna sprawdzac.

Leszek12.06.2018 9:42

Wygląda na to że jastrzębianie jeżdżą trzeźwo.
Jest postęp.
Ale czy bezpieczny?

Inny Gość12.06.2018 9:28

A kiedy akcja zielona strzałka?

Seboc12.06.2018 9:04

Ile osob przebadali na obecnosc narkotykow. Akcja nazywala sie alkohol i narkotyki wiec chetnie poslucham ile osob przebadali ?

Pokaż wszystkie opinie (10)