Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 czerwca 2018

Patrole policyjne na rowerach w Jastrzębiu?

Patrole policyjne na rowerach w Jastrzębiu?
fot. Policja.pl

Coraz częściej spotyka się policyjne patrole na rowerach. Również w naszym mieście komendant zastanawia się nad taką możliwością.

Zalety wykorzystania rowerów w codziennej, policyjnej służbie są bezsprzeczne. Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach czy skwerach. Głównym zadaniem policjantów na dwóch kółkach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem. Korzyści z tego rodzaju służby doceniło już wiele miast w Polsce.

Być może także w Jastrzębiu już niedługo zobaczymy policjantów poruszających się na rowerach. Taki pomysł ma komendant Policji w naszym mieście podinsp. Mirosław Jordan.

- Najwcześniej funkcjonariusze na rowerach mogą pojawić się w przyszłym roku. Kluczowe jest tutaj pozyskanie środków na zakup sprzętu. Osobiście dostrzegam wiele pozytywów w tego rodzaju służbie i jestem jej zwolennikiem - mówił komendant.

Wcześniej, na posiedzeniu jednej z Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta padła deklaracja ze strony jej przewodniczącego Tadeusza Markiewicza o tym, że miasto mogłoby poszukać środków na zakup rowerów.

- To dobry pomysł i jestem mu przychylny. Jak zawsze problem tkwi w szczegółach, czyli znalezieniu źródła finansowania, ale myślę, że da się pozytywnie podejść do tej sprawy - mówił przewodniczący.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
zwalczaj szczepionkowy terror18.06.2018 0:42

Być może w innych miastach to się sprawdziło, bo policjant na rowerze to taka atrakcja, jak policjant na koniu... Jeżdżą, aby byli widoczni na ulicy.
Ale gdyby np. musieli wejść do budynku, to gdzie zostawią rowery? Kto ich popilnuje? Już widzę, co ludzie lub kibole będą robić z takimi rowerami z napisem "policja"...

mk17.06.2018 11:00

no tak, będą mandaty wlepiać za piwo pite w krzakach, na tej Śląskiej 12 to już całkiem powariowali...

Hamisz15.06.2018 16:37

No pewnie niech jeżdzą na rowerach a nie po parku duża fura policyjną. Nawet tyłków nie chce sie ruszyć,aby się prtzejśc. To dobrze im zrobi dla kondycji. Bo tylko jeżdżą w tych radiowozach.

do sm15.06.2018 13:26

chyba Nieeeeee, i oby tak zostało

S15.06.2018 11:28

SM to należ zlikwidować bo same niedolegi tam pracują i dubluja nieudolnie kompetencje policji

EmerytPP15.06.2018 9:51

Najważniejsze patrole policji to wywiadowcy. To najskuteczniejsza forma policyjnych działań w walce z przestępczością.

SM14.06.2018 21:58

Liczymy na wspólne patrole. My mamy w tej kwestii kilkunastoletnie doświadczenie.

Pokaż wszystkie opinie (17)