Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
14 czerwca 2018

Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł?

Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł?
fot. Andrzej Klocek

Dni Jastrzębia-Zdroju za nami na Stadionie Miejskim mieszkańcy bawili się na koncertach różnych gwiazd. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale dlaczego bilety kosztowały 1 zł?

Część mieszkańców zastanawia się, dlaczego bilety na Dni Miasta kosztowały 1 zł. Czy nie można było po prostu wejść za darmo na stadion? Organizatorzy mówią, że pieniędzy z biletów nie nazbierano wiele, a więc dlaczego w ogóle je wprowadzono?

Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wyjaśnia, że chodzi o odzyskanie części podatku VAT, a są to niebagatelne kwoty.

- Przepisy związane z finansowaniem imprez mówią o tym, że jeżeli impreza jest biletowana, to organizator może odzyskać część podatku VAT, jaka wiąże się z kosztami. W naszym przypadku były to niemałe kwoty, bo sięgające, co najmniej dziesiątków tysięcy złotych. Opłata za wejście na koncerty była symboliczna, przy czym młodzież szkolna nie płaciła za wstęp na Stadion Miejski - wyjaśnia dyrektor.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszają Dni Jastrzębia-Zdroju Ruszają Dni Jastrzębia-Zdroju

Do wylosowania rejs pod żaglami Do wylosowania rejs pod żaglami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Zdrojowiec14.06.2018 18:40

Akurat często przebywam w parku i zaglądam tam przez okno - jak piszą jedne i te same postacie na tych samych miejscach nawet.

Spacerkiem po parku14.06.2018 17:08

Gdy jestem w parku, zaglądam do inhalatorium. Zawsze jest miejsce. Starsi ludzie mają prawo tam przebywać. Zwyczajnym chamstwem jest dopominanie się, aby starsi ludzie ustępowali miejsca takiemu typkowi podpisującemu się "Dukan". Jest on bliżej "tłuczkan" niż swego podpisu. To jeden z tych, którzy uważają, że coś sobą reprezentują. Jest to najgorszy tym "człowieka".

Widz14.06.2018 17:02

Bardzo dobry pomysł z tą opłatą. Nawet jedna złotówka pokazuje, że taka impreza jest coś warta. To normalne, że większość to śmieciarze, nie mający w sobie kultury. Tak samo zachowują się tam gdzie mieszkają. Słyszałem, że są mieszkańcy, którzy wymuszają na swych sąsiadach sprzątanie po sobie. Wyrzucanie przez okno śmieci wywołuje sporo problem śmieciarzom. Podobno kilka rodzin zostało zmuszonych do wyprowadzenia się z bloków gdzie mieszkali i śmiecili. Ale to jest tajemnicą.
Rodzice nie uczą dzieci czystości, więc kto ma uczyć?

Myszka14.06.2018 16:44

Odliczaja 23% vatu i 19% dochodowego.

Radio Teheran14.06.2018 15:58

@Jaroo
"Sylwia Grzeszczak"

Przeciez byly inne przedstawicielki II ligi estrady. Nie wystarczy?

Gość14.06.2018 15:44

Jak wam sie pisiorskie dzieci Jastrzębie nie podoba to wracać na ziemie dziadków,ojców na podkarpacie,kieleckie,lubelszczyznę . i całą wschodnią ścianę i możecie się edukować słuchając ojca dyrektora i jego radia.

Jaroo14.06.2018 13:43

Niech kosztuje nawet 10,ale zaprosić proszę kabaret młodych panów i Sylwia Grzeszczak :)

Pokaż wszystkie opinie (18)