Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 czerwca 2018

Ministerstwo finansów daje zielone światło dla deputatów

Ministerstwo finansów daje zielone światło dla deputatów
fot. pixabay

Wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach kopalń czekają na wypłatę należności za deputat węglowy. Ministerstwo finansów daje zielone światło do dalszych prac nad ustawą.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewniał, że trwają prace nad ustawą, która umożliwi wypłatę deputatu węglowego dla wdów i sierot po zmarłych pracownikach kopalń.

Ustawa ma objąć trzy grupy osób: ok. 7 tys. wdów i sierot po górnikach, którym nie przysługiwały rekompensaty na mocy poprzedniej ustawy, grupie osób pobierających świadczenia przedemerytalne oraz około tysiąc osób, które złożyły wniosek o rekompensaty po wyznaczonym w ustawie terminie.

W tej sprawie, bo dotyczy finansów państwa, wypowiedzieć musi się ministerstwo finansów. Resort nie zgłosił zastrzeżeń co do przedłożonych założeń projektu ustawy. Dał więc zielone światło do dalszych prac nad nią. Ich finałem będzie głosowanie w parlamencie i podpisanie przez prezydenta.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Teodor17.06.2018 17:00

Olejemy całą obłudna sekte pis przy wyborach.

Wdowa bez faceta15.06.2018 20:58

Co wy sie czepiacie wdow i konkubinatu lepiej sprawdzic ile matek bierze 500+ma dzieci kupa kazde z innym facetem i zyje z innym

do godz. 14.0715.06.2018 8:35

Ekwiwalent zabrał rząd PO-PSL. Głosuj sobie na kogo chcesz i nie chwal się bo nas to nie interesuje. Mie dorostasz NIM nawet do pięt!!! My wszyscy wolimy np. tego "mruka" i innych niż takich ""kapo" . Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Ludzie nier etolerują takich jak ty i wasi!!!

gość14.06.2018 19:31

Powinni się dokładnie przyjrzeć w wywiadach środowiskowych tym pseudo wdowom i ich dzieciom!!! Nie powinny dostać wdowy mieszkające w konkubinatach

Dalsze prace 14.06.2018 17:16

W ustach ministra Tchórzewskiego "dalsze prace nad ustawą" są sygnałem, że nic z tego nie będzie. Ale, że zbliżają się wybory, więc trzeba problem zabeblać. Takie normalne gadanie ludzików z PiS. Należy o tym pamiętać.
A co na to poseł tego rejonu Grzegorz Matusiak i jego pajacyk Łukasz Kasza? Jak zwykle nic. Bo oni nie są od tego, żeby pomóc mieszkańcom rejonu w którym uzyskali poparcie. Oni są od tego aby wiernie służyć spryciarzom ze swej partii posłusznej swemu prezesowi. Oni nie mogą się wychylić bo ich prezes pogoni. A wtedy żegnaj forso. Żegnaj wygodne życie za bycia podnóżkiem swego boskiego prezia.

Godzilla 14.06.2018 16:41

Matusiak jak Nas oszukacie to się zesracie .

Dinozaur 201614.06.2018 16:33

Czekam na decyzję do końca Czerwca

Pokaż wszystkie opinie (9)