Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
15 czerwca 2018

Trwa rozbiórka wiaduktu przy ul. Nepomucena

Trwa rozbiórka wiaduktu przy ul. Nepomucena
fot. mh /jastrzebieonline.pl

W połowie maja został zamknięty kolejny jastrzębski wiadukt przy ul. Nepomucena w rejonie parafii pw. św. Katarzyny i Opatrzności Bożej. Wkrótce problemy kierowców się skończą.

Wiadukt przy ul. Nepomucena stwarzał zagrożenie dla pieszych i kierowców, którzy przemieszczali się pod nim. Przez około miesiąc obiekt był zamknięty. Nadzór budowlany zlecił PKP - właścicielowi obiektu, wykonanie niezbędnych robót budowlanych bądź rozbiórkę obiektu z troski o bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak informował zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz, magistrat podjął rozmowy z PKP, aby jak najszybciej podjąć działania zmierzające do przywrócenia ruchu drogowego. Ich efektem jest przystąpienie przez PKP do prac rozbiórkowych wiaduktów. Prace powinny się zakończyć między 26 a 28 czerwca.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego

Wiadukt już rozebrany Wiadukt już rozebrany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Do Ewa19.06.2018 22:10

Dla mnie osobiście to symbol upadku miasta. Kto nie szanuje takich pięknych, starych wytworów pracy ludzkiej,n ie powinien się pchać na stołki.

Prawdomowny19.06.2018 11:00

@Ewa: ignorantko droga, tu nie chodzi o żadne wyimaginowane pociągi do tego zadupia tylko o jakiekolwiek poszanowanie zabytków, historii miasta. Jest cała masa miejsc w Europie gdzie stoi stara brama miasta, wiadukt czy inna wieża ale nikt nie wpada na pomysł wyburzania tylko droge prowadzi się obok lub zabytek zostaje na ?wysepce? między dwoma pasami ruchu. Stety lub niestety zeby takie rzeczy wiedziec trzeba zobaczyć trochę więcej świata niż Górny Slask, ewentualnie trochę poczytać, zainteresować się w jaki sposób wkomponować zabytek jako atrakcje/ciekawostkę w infrastrukturę dzisiejszego miasta.

Radio Teheran19.06.2018 7:14

@do Radio ...

Idzcie sie z szefowa sfotografowac z lopatami pod ta rozwalka.

Gość19.06.2018 0:11

Jestem pewien,że mieszkańcy Jastrzębia odpowiednio podziękują za rozbiórkę miasta przy urnach wyborczych.Pani Hetman zastała miasto murowane,a zostawi rozebrane,ha,ha.

Do Ewa18.06.2018 22:08

A teraz jak będziesz niby chodzić do kościoła? Ruch będzie większy, a nie licz na pobocze czy chodnik. Będzie jeszcze gorzej.

mieszkaniec górnego18.06.2018 20:56

Po co burzyć byłem tam i widziałem jakieś auto jechało i zahaczyło o obudowę i się przesunęły,wystarczyło je tylko naprostować,nie było żadnych pęknięć.Wstyd dla miasta taki zabytek .TRAGEDIA

Ewa18.06.2018 20:12

Nie przesadzajcie z tym mostem do kościoła strach było przejść wąsko na samochody trzeba było uważać czasem jechały jak szalone.Nareszcie go rozbierają.A o kolei możecie sobie pomarzyć.Nawet jeśli powstanie nie pobiegnie tymi samymi trakcjami.

Pokaż wszystkie opinie (33)