Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
18 czerwca 2018

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni
fot kb / jastrzebieonline

Jastrzębska jadłodzielnia ma już za sobą pierwszy rok swojej działalności. Nie tylko przetrwała, ale sprawdziła się. Z tej okazji nie zabrakło tortów i tradycyjnego „100 lat”.

Pierwsza jadłodzielnia w naszym mieście ruszyła rok temu. Kiedy uruchamiano ją w czerwcu 2017 r. nie brak było obaw, czy się sprawdzi, czy przyjmie i jak będzie funkcjonować. W ubiegły piątek świętowano jej pierwsze urodziny.

Jak na prawdziwe urodziny przystało był tort, tylko nie jeden, a dwa! Te smakowite dzieła wykonała smoczyca Malwina wraz z pomocnikami. Nie zabrakło także innych słodkości. O tym, że były naprawdę dobre przekonali się jastrzębianie, którzy zostali zaproszenie na urodziny tuż przed jadłodzielnią, przy ul. Wielkopolskiej. Nie zabrakło gości z Zarządu Osiedla Gwarków i Straży Miejskiej.

Pomysłodawczyni jadłodzielni Aleksandra Fabisz-Zblewska mówiła, że warto było podjąć tą inicjatywę.

- Na początku mieliśmy pewne obawy czy nasza jadłodzielnia przetrwa, czy wszystko będzie funkcjonowało tak, jak należy.  Wkrótce jednak przekonaliśmy się, że znajdują się osoby i firmy chcące podzielić się artykułami spożywczymi, a te błyskawicznie znikają. Pojawili się też chętni wolontariusze, dbający o czystość lodówki i szafek. Bardzo dziękujemy młodym ludziom z SP nr 19 i ZSH. Najbardziej cieszy to, że z jadłodzielni korzysta wiele osób, a jedzenie się nie marnuje - mówiła pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Pojawienie się jadłodzielni w Jastrzębiu wywołało dyskusję na temat sensu takiego przedsięwzięcia. Jak się okazało pomysł przyjął się. Wbrew obiegowej opinii z lodówki i szafki wypełnionej żywnością korzystają nie tylko osoby bezdomne, ale i pozostali mieszkańcy. Wolontariusze jadłodzielni podkreślają, że najważniejsze jest to, aby żywność się nie marnowała i ten cel został osiągnięty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość 20.06.2018 0:18

Ewelina walczy o stołek tylko gada że nie chce. Dla patologii żłobki darmowa karma i elektorat gotowy.

gość19.06.2018 21:45

Po wyborach samorządowych jadłodzielnia przestanie istnieć bo na posła żadno z nich nie będzie startować!!! Patologii należy pomagać ale jednocześnie motywować ich do własnego życia, a nie całe życie nic nie robić, dobrze żyć - "na Bożej łasce" i dzieci płodzić!!!

Gość19.06.2018 19:09

Jadlodzielnia to pomylka.kasa z OPS 500 plus i darmowe żarcie. Pani Ewelina jest zwolenniczką rozwoju patologii w mieście.

Gość19.06.2018 8:29

Siedzą na ławce przed blokiem, popijają piwko, a później do jadłodzielnii i można dalej balować.

Prawdomowny18.06.2018 15:11

To jakaś kpina. Jak chcesz komus pomoc to daj mu wędkę a nie rybę. Takie ciagle dokarmianie to jedynie podtrzymywanie patologii i zielone światło dla leberstwa. Polacy maja właśnie takie spaczone podejscie. Jak nie świętujemy z okazji przegranej bitwy to życzymy sto lat biedzie. Ciężko to nazwać, głupota to mało powiedziane.

Byk18.06.2018 14:17

Do Rżenie konia. Zamiast tak rżeć, to wybuduj te 100 jadłodzieli a jak nie to przestań rżeć. Bo woźnica batem strzeli i pogna cię w szczere pole.

Byk18.06.2018 14:15

Korzystają tez ci co nie powinni. A jak bezdomny przyjdzie trochę później, to juz jedzenia nie ma.

Pokaż wszystkie opinie (14)