Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
18 czerwca 2018

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni
fot kb / jastrzebieonline

Jastrzębska jadłodzielnia ma już za sobą pierwszy rok swojej działalności. Nie tylko przetrwała, ale sprawdziła się. Z tej okazji nie zabrakło tortów i tradycyjnego „100 lat”.

Pierwsza jadłodzielnia w naszym mieście ruszyła rok temu. Kiedy uruchamiano ją w czerwcu 2017 r. nie brak było obaw, czy się sprawdzi, czy przyjmie i jak będzie funkcjonować. W ubiegły piątek świętowano jej pierwsze urodziny.

Jak na prawdziwe urodziny przystało był tort, tylko nie jeden, a dwa! Te smakowite dzieła wykonała smoczyca Malwina wraz z pomocnikami. Nie zabrakło także innych słodkości. O tym, że były naprawdę dobre przekonali się jastrzębianie, którzy zostali zaproszenie na urodziny tuż przed jadłodzielnią, przy ul. Wielkopolskiej. Nie zabrakło gości z Zarządu Osiedla Gwarków i Straży Miejskiej.

Pomysłodawczyni jadłodzielni Aleksandra Fabisz-Zblewska mówiła, że warto było podjąć tą inicjatywę.

- Na początku mieliśmy pewne obawy czy nasza jadłodzielnia przetrwa, czy wszystko będzie funkcjonowało tak, jak należy.  Wkrótce jednak przekonaliśmy się, że znajdują się osoby i firmy chcące podzielić się artykułami spożywczymi, a te błyskawicznie znikają. Pojawili się też chętni wolontariusze, dbający o czystość lodówki i szafek. Bardzo dziękujemy młodym ludziom z SP nr 19 i ZSH. Najbardziej cieszy to, że z jadłodzielni korzysta wiele osób, a jedzenie się nie marnuje - mówiła pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Pojawienie się jadłodzielni w Jastrzębiu wywołało dyskusję na temat sensu takiego przedsięwzięcia. Jak się okazało pomysł przyjął się. Wbrew obiegowej opinii z lodówki i szafki wypełnionej żywnością korzystają nie tylko osoby bezdomne, ale i pozostali mieszkańcy. Wolontariusze jadłodzielni podkreślają, że najważniejsze jest to, aby żywność się nie marnowała i ten cel został osiągnięty.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość 20.06.2018 0:18

Ewelina walczy o stołek tylko gada że nie chce. Dla patologii żłobki darmowa karma i elektorat gotowy.

gość19.06.2018 21:45

Po wyborach samorządowych jadłodzielnia przestanie istnieć bo na posła żadno z nich nie będzie startować!!! Patologii należy pomagać ale jednocześnie motywować ich do własnego życia, a nie całe życie nic nie robić, dobrze żyć - "na Bożej łasce" i dzieci płodzić!!!

Gość19.06.2018 19:09

Jadlodzielnia to pomylka.kasa z OPS 500 plus i darmowe żarcie. Pani Ewelina jest zwolenniczką rozwoju patologii w mieście.

Gość19.06.2018 8:29

Siedzą na ławce przed blokiem, popijają piwko, a później do jadłodzielnii i można dalej balować.

Prawdomowny18.06.2018 15:11

To jakaś kpina. Jak chcesz komus pomoc to daj mu wędkę a nie rybę. Takie ciagle dokarmianie to jedynie podtrzymywanie patologii i zielone światło dla leberstwa. Polacy maja właśnie takie spaczone podejscie. Jak nie świętujemy z okazji przegranej bitwy to życzymy sto lat biedzie. Ciężko to nazwać, głupota to mało powiedziane.

Byk18.06.2018 14:17

Do Rżenie konia. Zamiast tak rżeć, to wybuduj te 100 jadłodzieli a jak nie to przestań rżeć. Bo woźnica batem strzeli i pogna cię w szczere pole.

Byk18.06.2018 14:15

Korzystają tez ci co nie powinni. A jak bezdomny przyjdzie trochę później, to juz jedzenia nie ma.

Pokaż wszystkie opinie (14)