Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
18 czerwca 2018

Na Przyjaźni była impreza!

Na Przyjaźni była impreza!
fot. kb /jastrzebieonline

W piątek mieszkańcy osiedla Przyjaźń miło zaczęli weekend. Na osiedlu odbył się festyn, podczas którego bawili się nie tylko najmłodsi, ale i dorośli. 

Festyny osiedlowe na Przyjaźni cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Tak było i w piątek, tym bardziej, że do wspólnej zabawy zachęcała prawdziwie letnia pogoda. Centralnym miejscem imprezy było boisko Kamila Glika.

Podczas festynu pojawili się mundurowi z Policji i Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej, którzy przypominali dzieciakom zasady bezpieczeństwa. Jednak prawdziwą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozu policyjnego czy samochodu strażackiego. Chętni cierpliwie w oczekiwali na swoją kolej. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 wykonały tańce ludowe. Spore zainteresowanie wzbudził mecz piłkarski mieszkańcy vs. urzędnicy i chociaż najważniejsza była dobra zabawa, nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla urzędników. Do wspólnej zabawy porwała najmłodszych animatorka, której udało się okiełznać gromadkę maluchów.

- Nasze festyny zawsze stawiają na sport, dobrą zabawę oraz naukę na wesoło. Policjanci, strażnicy miejscy oraz strażacy w ciekawy sposób opowiadają najmłodszym, jak chronić się przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami.  Imprezy organizowane przez zarząd osiedla łączą mieszkańców. Jak widać biorą w nich udział najmłodsi, ich rodzice, dziadkowie. Nasze osiedle tętni wówczas życiem. Na Przyjaźni naprawdę dzieje się wiele dobrego - mówiła Izabela Dąbrowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Przyjaźń.

Zarząd Osiedla Przyjaźń dziękuje za pomoc przy organizacji festynu: Spółdzielni Mieszkaniowej Jas-Mos, Publicznemu Przedszkolu nr 3, Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego, Stowarzyszeniu dla Jastrzębia oraz Urzędowi Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najsympatyczniejszy jastrzębski pies to Wiktor Najsympatyczniejszy jastrzębski pies to Wiktor

Weekend ze strażakami. Atrakcje dla mieszkańców Weekend ze strażakami. Atrakcje dla mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Hmmm19.06.2018 7:17

radiowiec też jesteś permanentny---JEŁOP

Radio Teheran18.06.2018 8:42

Tam jest permanentna impreza