Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
17 czerwca 2018

Zatrzymano mężczyznę, który przekazał nastolatkom dopalacze

Zatrzymano mężczyznę, który przekazał nastolatkom dopalacze
fot. Polcija.pl

Policjanci zatrzymali 31-latka, który przekazał w sobotę dopalacze dwóm nastolatkom. Prokurator zdecyduje czy zostaną mu przedstawione zarzuty narażenia zdrowia i życia chłopaków.

O tym, że 31-latek jest mieszkańcem tego samego bloku na osiedlu 1000-lecia, co poszkodowani chłopcy, mundurowi dowiedzieli się z monitoringu. Dzielnicowy ustalił tożsamość nastolatków, kojarząc pozostawione przez nich rzeczy na klatce schodowej - czapkę besjsbolówkę i plecak. Natychmiast powiadomił o całym zdarzeniu rodziców.

Jak infromuje Policja, kiedy mężczyzna poczęstował młodych ludzi niebezpieczną substancją zaczęli się słaniać, a następnie stracili przytomność.  31-latek widząc to oddalił się z miejsca zdarzenia niepowiadamiając nikogo o tym, co się stało. Mundurowym udało się ustalić jego tożsamość i zatrzymać. Jednak niemożliwe było przesłuchanie go, ponieważ znajdował się pod wpływem substancji odurzającej.  Zatrzymany nie był wcześniej karany, pracuje zawodowo. Teraz prokurator zdecyduje czy przedstawić mu zarzut narażenia zdrowia i życia nastolatków. Grozi mu kara pozbawienia wolności 3-10 lat. 

Przypomnijmy, że dwóch nastolatków z Jastrzębia-Zdroju zatruło się w sobotę dopalaczami. Zostali znalezieni na klatce schodowej jednego z bloków na osiedlu 1000-lecia, ok. godz. 6:30. Natychmiast wezwano zespół ratownictwa medycznego. Młodzi ludzie w wieku 15 i 16 lat byli nieprzytomni, zostali przewiezieni do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2, a następnie do Instytutu Toksykologii w Sosnowcu. Ich stan jest ciężki. Są nieprzytomni, podłączeni do respiratora. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje Kierowcy jeżdżą za szybko - "piratów" nie brakuje

Ranny motocyklista. Nie udzielił pierwszeństwa Ranny motocyklista. Nie udzielił pierwszeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
zołza z zofiówki20.06.2018 21:16

Ludzie wiedza i piszą a reszta świata co ...nie widzii ???!

KAZ19.06.2018 23:20

Nic się nie stało. Polacy nic się nie stało.

Gość19.06.2018 20:36

Może ktoś zajrzy do kasyna koło chimery

Gość19.06.2018 8:34

Może najwyższy czas przestać chronić miejscowych dilerów?

Prawdomowny19.06.2018 6:11

Bardziej chodzi o to, ze doskonale wiadomo z których kręgów wychodzi ten syf w miasto ale policja udaje, ze nie wie o co chodzi komentującym w tym tonie.

Do fenc18.06.2018 19:39

Do frenc myslisz że jak dadza zakaz handlu to cpuny beda sie sluchac haaa żenada

Frenc18.06.2018 18:03

Kiedy q...a PiS zajmie się by uregulować raz na zawsze zakaz handlu tym gownem?? Taka partia co kiboli nie rusza, a kibole sobie handlują później. Prawie wszystkie grupy przestepcze handlujace dragami to środowiska kiboli. Czy tak trudno wytepic to bydło??

Pokaż wszystkie opinie (21)