Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
18 czerwca 2018

Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła

  • Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła
  • Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła
  • Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła
  • Powstaje nowy blok TBS "Daszek". Budowa ruszyła
Więcej zdjęć:
fot. kb /jastrzebieonline

Na tą chwilę czekali wszyscy ci, którzy zapisali się na mieszkania w bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Daszek”, który ma powstać przy ul. Witczaka. Budowa ruszyła.

Pod koniec maja rozstrzygnięto przetarg na budowę domu wielorodzinnego TBS „Daszek”. Wyłoniono wykonawcę, którym została firma P.B. "Dombud" S.A. z Katowic.  Symboliczne wybicie łopaty na budowie miało miejsce w poniedziałek rano, jednak budowa już ruszyła. Na plac wjechał ciężki sprzęt i można obserwować jak postępują prace.

Przy tej inwestycji nie obyło się bez zawirowań. Okazało się, że trzeba do niej dołożyć ok. 2 mln zł z budżetu miasta. Powodem był wzrost cen i usług na rynku budowlanym. Radni, nie bez wahań, zdecydowali jednak o dofinansowaniu przedsięwzięcia. W sumie koszy budowy budynku to ok. 10 mln zł. Planuje się, że lokatorzy wprowadzą się do mieszań wiosną 2019 roku.

Blok ma mieć 27 mieszkań, ich powierzchnia waha się od 50 do 80 metrów kwadratowych. Lokatorzy mogą wybierać pomiędzy lokalami posiadającymi 2-4 pokoje. Dziewięć mieszkań to lokale dwupoziomowe, będą się mieścić na ostatnim III piętrze. Lokale zostaną oddane nowym najemcom w stanie „pod klucz”, czyli w pełni gotowe do zamieszkania.

W pokojach na podłogach będą panele, podłogi w przedpokojach, kuchni i łazienkach zostaną wyłożone płytkami ceramicznymi. Ściany pokoi będą pomalowane na biało, kuchnie i łazienki - wykończone płytkami ceramicznymi. Każdy lokal otrzyma niezależne ogrzewanie gazowe, kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz tak zwany biały montaż to jest umywalki, wanny lub kabiny prysznicowe, zlewozmywak w kuchni. Co istotne wszystkie kuchnie w bloku są przestrzenne z oknem. Mieszkania wyposażone będą również w kompletną infrastrukturę teletechniczną. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa Chlebowej za prawie 6 mln zł Przebudowa Chlebowej za prawie 6 mln zł

Powstanie mural za 15 tys. zł Powstanie mural za 15 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Gość20.06.2018 19:59

Jakie miasto taka deweloperka :D W dużych miastach narzekają na brak zieleni/wycinkę pod budowy. My przeciwnie zarastamy za niedługo miasto w lesie będzie.

KAZ19.06.2018 23:20

Nic się nie stało. Polacy nic się nie stało.

do godz. 10.4119.06.2018 22:50

Nowa miotła zawsze na początku dobrze zamiata. Tak w ogóle to nigdy nikt nie pozbywa się super pracowników!!!

Gość19.06.2018 13:32

Dobrze ze pisaki tego nie zablokowali, chcoiaż mieli dużą ochotę na to. Precz z nimi!

Gość19.06.2018 10:41

Nowy zarząd i budowa, a co robiły poprzednie zarządy?

Prawdomowny19.06.2018 6:04

Jeden blok na dekadę i wielki sukces. To takie jastrzębskie.

tik tak18.06.2018 22:30

Nie dodaliście zdjęcia z Panią Prezydent jak kopie dziurę. Słabo to wygląda. Na fejsie śmiga łopatą w szpileczkach aż miło patrzeć :)

mieszkaniec Turystycznej18.06.2018 20:20

pis po jedno dno!!!

Miś18.06.2018 19:50

Po ostatnich wpisach widać, suweren pisowski się odezwał. A ja chcę normalnosci, nie stawiam na bylejakość chcę spokojnie żyć i pracować w Jastrzębiu. Budują chwała im za to, coś się dzieje i dobrze. Miasto się rozwija i tak ma być. Tym co się czują w Jastrzębiu źle proponuję wynieść się z miasta. Po co tu siedzicie, jeżeli wszędzie jest lepiej niż tu.

mieszkaniec Kurpiowskiej18.06.2018 19:30

Dość okradania mieszkańców J-Z !!!

Pokaż wszystkie opinie (35)