Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 czerwca 2018

Rusza budowa wybiegu dla psów

Rusza budowa wybiegu dla psów

Na tę informację czekało wielu wielbicieli psów. Miasto wyłoniło wykonawcę wybiegu dla psów przy ulicy Zielonej/Turystycznej. Teren został już przekazany i budowa rusza.

Wybieg podzielono na dwie osobne strefy. Strefę przeznaczoną dla psów małych oraz strefę przeznaczoną dla psów średnich i dużych. W ramach zadania przewidziano między innymi dostawę oraz montaż elementów małej architektury, urządzenie zieleni oraz wykonanie odwodnienia terenu. Koszt wykonania wybiegu to prawie 390 tys. zł. Gwarancja użytkowania wynosi 7 lat.

Warto wyjaśnić, że to nie pierwszy przetarg na tego typu obiekt. Wcześniejsze zakończyły się fiaskiem, ponieważ każda z ofert przekraczała budżet, jaki magistrat przygotował na to zadanie. Urzędnicy wyjaśniają, że w całym kraju jest podobna sytuacja - wzrost cen i usług materiałów budowlanych i robocizny.

Wybieg zapewni czworonogom bezpieczne dla nich i dla osób postronnych wybieganie się. W tym celu dla pupili zostaną zamontowane specjalne urządzenia zabawowe. Ważne jest to, aby nie traktować wybiegu jako toalety dla psów, ponieważ również na tym terenie obowiązuje nakaz sprzątania nieczystości po nich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Plecak22.06.2018 5:51

Najwięcej mają do powiedzenia ci co przyjechali z największych dziur w polsce spali na piecach obok obory a krowy i konie srały im na placu psy na łańcuchach przy budzie ciekawe gdzie się zalatwiał bo nie był wyprowadzany to im nie przeszkadzało wiekszosc ludz sprzsta po swych czworonogach

zwalczaj szczepionkowy terror22.06.2018 3:00

"Koszt wykonania wybiegu to prawie 390 tys. zł. Gwarancja użytkowania wynosi 7 lat."
o_O
a może to za mało? Może zamontować (po przetargu...) klimatyzację...?
Rozumiem, wybiegi dla psiarzy są potrzebne, ale nie za taką kasę!
Mam prośbę do Straży Miejskiej: i tak Was ludzie nie lubią. Proszę, karajcie na potęgę tych wieśniaków z kundlami, którzy nie sprzątają po szczekusiach...

Gość21.06.2018 21:01

Debile, jak wy te dzieci hodujecie, skoro nie macie szacunku do zwierząt, jako istot zywych. Dac sie im nazrec i pobujac na hustawce to nie wszystko. Podrosną takie bezduszne bachory to wam wp....

X21.06.2018 13:00

Super, z pupilem nie możemy się doczekać! PS zawsze zbieram psie odchody a malkontenci dupa cicho. :*

Gość 21.06.2018 12:44

Nasze dzieci mają być bezpieczne tempa strzało zawsze a nie tylko jak psa zamkniesz na wybiegu. Masz kundla to go pilnuj a nie szukaj tłumaczenia. Właściciel jest odpowiedzialny a wy Chcecie iść z duchem czasu a kupska po psie nie zbieracie. Porażka zróbcie sobie wybieg pod oknami pani Eweliny.

do Malkontentów 21.06.2018 9:17

Ludziska, ile mamy wybiegów dla psów a ile placów zabaw dla dzieci? Poza tym tępe strzały, jak psy bedą biegac po wybiegach to wasze dzieci będa bezpieczne - tak cieżko ruszyć łebem i pomysleć?

Mama21.06.2018 8:33

Szkoda, że to ma kosztować tyle kasy i czy to jest faktycznie potrzebne??? Place zabaw są jakie są, a ich rozwój polega na tym, że dokładają tylko miliony bujaków dla najmłodszych. A co ze starszymi dziećmi, które nawet nie mają gdzie się spotkać i pograć w piłkę. O młodzieży powinni pomyśleć, która nomen omen z braku pozytywnej rozrywki zacznie szukać jej gdzieś indziej, np. w dopalaczach. Warto też wspomnieć, że totalną porażką jest fakt iż od maja zamknięte jest przez sanepid boisko przy SP10!!! Obudź się w końcu pani prezydent i zacznij dobrze inwestować pieniędzmi!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)