Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
19 czerwca 2018

Urodziny miasta świętowano na filmowo

  • Urodziny miasta świętowano na filmowo
  • Urodziny miasta świętowano na filmowo
  • Urodziny miasta świętowano na filmowo
  • Urodziny miasta świętowano na filmowo
Więcej zdjęć:

Koncert muzyki filmowej zgromadził w Parafii Ewangelickiej spore grono wielbicieli. W ten sposób miasto i parafia uczcili 55. rocznicę nadania praw miejskich.

Tego chyba jeszcze w Jastrzębiu nie było. Mieszkańcy mogli wysłuchać ponad godzinnego koncertu, którego motywem muzycznym była muzyka filmowa ze znanych produkcji polskich i światowych. Nic zatem dziwnego, że kościół Jezusowy Parafii Ewangelickiej w niedzielne popołudnie wypełnił się publicznością. To była prawdziwa uczta dla ducha. Przed publicznością zaprezentowała się Orkiestra Kameralna ARTIS pod batutą Jean-Claude`a Hauptmanna (dyrygenta Zespołu Śląsk). Można było usłyszeć m.in. ścieżkę dźwiękową do filmów „Gladiator” - „The Battle”, „Earth”, Hansa Zimmera, muzykę Fernando Velazquez - „The impossible”, a z polskich produkcji dźwięki z „Domu” Waldemara Kazaneckiego czy „Polskich Dróg” Andrzeja Kurylewicza.

Koncert był też okazją, aby podzielić się dobrymi myślami o jubilacie - Mieście Jastrzębie-Zdrój. W czasie tych 55-lat przyjechali do niego nowi mieszkańcy, ale też urodziły się nowe pokolenia. Jedni wspominają czasy, kiedy tutaj przybyli, a miasto było w budowie, drudzy - podziwiają zieleń i ład i porządek. Jeszcze inni zwracają uwagę na trudną, ale ciekawą historię.

Parafia Ewangelicka jest znana z tego, że w jej murach co roku rozbrzmiewa muzyka klasyczna w ramach Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Odbywają się też spektakle dla dzieci i inne spotkania kulturalne dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Inicjatorką tych imprez od lat jest diakon Renata Raszyk, która zakończyła koncert cyatetm biblijnym z proroka Jeremiasza: 

„A Starajcie się o pomyślność miasta. Módlcie się za nie do Pana, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność” - Jeremiasz 29,7

Parafia Ewangelicka zaprasza na koncerty w sezonie letnim:

1 lipca odbędzie się koncert charytatywny dla Adusi Gazda, wystąpią: Józef Lach - organy, Katarzyna Lach - sopran, Jerzy Latos - poezja.

15 lipca wystąpi „Glass Duo” - szklana harfa, Anna i Arkadiusz Szafrankowie, a także Cezary Paciorek, grający na akordeonie.

30 września będzie można usłyszeć Magdalenę Duś - grającą na fortepianie i Bartłomieja Duś - grającego na saksofonie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W niedzielę koncert muzyki klasycznej W niedzielę koncert muzyki klasycznej

Kieliszki zabrzmiały w kościele Kieliszki zabrzmiały w kościele

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Byłem zachwycony19.07.2018 14:45

Wspaniały koncert. Mało znana orkiestra a poziom wysoki. Kto nie był, nich żałuje.

Gość20.06.2018 8:11

Piękny koncert. Za to w parafiach katolickich tylko modły o pomyslnośc parti rządzącej - nie dziwi, że mało kto tam chce chodzić. Nikt nie chce upolitycznionego kościoła.

Prawdomowny19.06.2018 15:36

Oby częściej odbywały się tego typu występy w Jastrzebiu.

KAZ19.06.2018 15:28

Koncert w parafii Ewangelickiej. A gdzie koncerty w parafiach katolickich?

Marek19.06.2018 14:38

A gdzie komentarze dyżurnych intelektualistów Jastrzębskich?

Gość19.06.2018 13:26

Bardzo dobry koncert!