Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 czerwca 2018

Pociągi pojadą na wodór z JSW

Pociągi pojadą na wodór z JSW
fot. PKP Cargo

Jastrzębska Spółka Węglowa dostarczy wodór do lokomotyw PKP Cargo. W tej sprawie obie spółki podpisały w Krakowie list intencyjny.

Współpraca Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz PKP Cargo mana celu zmniejszeniu zużycia energii i paliw oraz redukcji emisji spalin. 

- JSW stawia na wodór jako paliwo przyszłości. Zgodnie ze Strategią Rozwoju na lata 2018-2030 intensywnie pracujemy na rzecz rozwoju czystych technologii wodorowych. Badamy możliwości wykorzystania wodoru wyodrębnionego z gazu koksowniczego, który jest produktem ubocznym procesu koksowania. Jesteśmy zaangażowani w projekty e-mobility. Dążymy do wykorzystania gazu koksowniczego do produkcji czystego wodoru, który mógłby w przyszłości stać się również bezemisyjnym paliwem dla nowoczesnego taboru PKP Cargo - wyjaśnia Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej spółki.

W związku z tymi z planami spółka dokonuje analizy możliwości inwestycyjnych na terenie byłej kopalni Krupiński.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Pierdzioch22.06.2018 16:36

Żeby tylko ten wodór nie powiększyl zbytnio dziury Ozonowej.

zły21.06.2018 8:48

Do gościa z 20.06.2018 18:06:
szczepionki na drzewie nie rosną. Wpisane są, jako leki, a żadna nie przeszła badań klinicznych takich, jakie właśnie LEKI powinny przechodzić (bo by ich po prostu nie przeszły...).
Ja do lekarza nie chodzę się leczyć (sam się leczę - jak radził Hipokrates: jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, po prostu jest głupcem), tylko po pieczątki, bo taki mamy system... (skierowanko na badanko czy l-4).
Po przypadku w Białogardzie, gdzie system totalitarny ma gdzieś prawa rodziców, każdy powinien się obudzić, że państwo chce nami rządzić i lepiej wie, co nam wstrzykiwać a co nie. Powinna być wolność wyboru! Tego dzieciątka nie przebadano, ale jak big pharma każe/płaci, trzeba je kłóć na potęgę toksycznymi szczepionkami. Tam przy okazji wypłynęła sprawa w tym przypadku zbędnej witaminy K niewiadomego pochodzenia, bez polskiej ulotki itd. Czy jakiemuś białemu kitlowi spadnie czapka z głowy? Każdy zna odpowiedź. Wolałbym rodzić w domu z żoną, ale współczesne kobiety są tak słabe (zatrute chemią, nieodżywione), że często poród musi się kończyć cesarskim cięciem, bo zmarło by dziecko i matka... I tylko do tego potrzebne są położne i lekarze, a nie do podawania sztucznej substancji w pierwszych godzinach życia noworodka.
Co do Policji: też bym wolał mieć giwerę w domu, bo się sam obronię. Jak zadzwonię na Policję, zanim przyjadą, będzie po wszystkim...
Włączcie myślenie. To ponoć nie boli.

S20.06.2018 22:43

A czemu nie na uran albo pluton?

Gość20.06.2018 21:46

Do Gin

Na Zofiówce to samo w większości stare capy zasiedziałe. Ale to wina naszych pracowników.
Po 2015 po strajkach większość mądrych wypisała się ze ZZ . Ale jest garstka inteligentnych inaczej co w obietnicy stawki zapisała się do ZZ Solidarność.

Gin20.06.2018 19:04

Najpilniejsza sprawa jsw to odcięcie związkowców od działu socjalnego i wogole niech utrzymują się tylko z składek na boryni większość związkowców to emeryci na innych kopalniach zapewne jest to samo.

do szczepionkowy faszyzm nadal truje Dziś o 16:5720.06.2018 18:06

Gdzie to przeczytałeś o tych szczepionkowych fanatykach. Zadam ci jedno pytanie .. skoro kwestionujesz osiągnięcia współczesnej medycyny jakimi są niewątpliwie szczepionki to dlaczego jak jesteś chory idziesz do lekarza , a nie do znachora dlaczego antyszczepionkowcy idą rodzić do szpitala.. przecież mogą rodzić w domu , w stodole , w lesie ... będzie zdrowiej powiedz dlaczego?.Tak nie masz odpowiedzi i wcale mnie to nie dziwi zastanów się nad sobą ... jeszcze jest czas. Narzekasz na Policję .. a gdzie idziesz jak ukradną Ci samochód.......do sąsiada?

cieśla przodkowy20.06.2018 17:57

JSW dokonała epokowego odkrycia w kwesti zastosowania wodoru , a w komorze narzędziowej nie ma wci ągarek 3 T , ale wodór jest .Ja też jak odchodzę z komory z pustymi rękami wydzielam wodór i dwutlenek węgla i stek przekleństw , a prezio myśli jak napędzać lokomotywy . Nad ministrem górnictwa już zbierają się czarne chmury i zdaje się jego losy są już przesądzone i prezesa też.

Pokaż wszystkie opinie (21)