Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
21 czerwca 2018

Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych

Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych
fot. UM Jastrzębie

W połowie maja kolejny most ze względu na stan techniczny został wyłączony z ruchu. Jednak dla pieszych wprowadzono udogodnienie i mogą po nim przechodzić.

Zły stan techniczny uniemożliwił bezpieczne użytkowanie mostu przy ulicy Wiejskiej. Przejazd przez niego pojazdami jest niemożliwy. Urząd Miasta wprowadził jednak możliwość korzystania z obiektu przez pieszych, którzy bez obaw mogą przejść na druga stronę.

Przypomnijmy, że dla ruchu samochodowego obowiązuje objazd do osiedla Złote Łany odbywa się ulicami: prof. Rudolfa Ranoszka, Komuny Paryskiej oraz ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Żeby umożliwić dojazd do posesji, na odcinku ulicy Wiejskiej prowadzącym do wiaduktu, został przywrócony ruch dwukierunkowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto zajmie się stanem technicznym mostów Miasto zajmie się stanem technicznym mostów

Uwaga! Ulica Harcerska będzie zamknięta Uwaga! Ulica Harcerska będzie zamknięta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
E.T.22.06.2018 22:30

Jurek, jaki przystanek?! I gdzie?! może zamiast placu zabaw. Masz do przejścia 300-400 metrów i to jest dla Ciebie problem!! Lepiej dołożyć że 2-3 kursy na dzień niż kazać kierowcom wjeżdżać na nasze osiedle. Kretyński pomysł i trzeba być niezbyt lotnym na umyśle, aby wogole o czymś takim myśleć.

Do Jurek22.06.2018 10:54

Nie przesadzaj z przystankiem za za kilka dni będziesz chciał lotnisko prywatne na polach za osiedlem.

Radio Teheran22.06.2018 9:03

@mazi
"pojazdów do 1,5 tony"

Czyli juz od dawna nie mogl tam legalnie wjechac zaden wiekszy samochod osobowy ani busik.

Jurek22.06.2018 8:23

Fakt udrożnili przejście dla pieszych ale nadal na osiedlu Złote Łany nie będzie przystanku komunikacji miejskiej. Szkoda, bo budynków a tym samy mieszkańców przybywa. Pani prezydent bardzo szybko up[orała się "z błędna decyzją inspektora budowlanego" i udrożniła most, ale tak naprawdę po raz kolejny nie załatwiła przystanku MZK na ul. Wiejskie. Są w mieście pieniądze na komunikacje bezpłatną a brak na równe udostępnienie tej komunikacji dla wszystkim mieszkańcom. Wstyd.

Radio Teheran22.06.2018 8:14

Brakuje informacji, czy bylo uroczyste otwarcie przeprawy pieszej. Takiej z oficjelami, wstega, ksiedzem z kropidlem.
Jak nie, to sie nie liczy.

mazi22.06.2018 0:08

Dobrze że jeszcze nie kazali chodzić pojedynczo przez most.
A z drugiej strony ostatnio był tam ruch wahadłowy pojazdów do 1,5 tony czy sprawdzono po dobudowaniu tych barierek przejście marszem w pary na pełnym wypełnieniu mostu co np metr miedzy parami czy czasem się nie sypnie :) Most ma około 25 metrów czyli 50 osób jeśli pójdą w pary i co metr powiedzmy po 100kg to jest 5 ton statyczne dynamicznie przy marszu o wiele więcej, a jeśli uda się dostać rezonans to wystarczy :)

Jan21.06.2018 22:38

Cud ludzie cud, most naprawił się sam. Nadzór budowlany jednoznacznie stwierdził, że po tym moście nie mogą chodzić piesi. Urząd Miasta jednak środek mostu obciążył dodatkowo metalowymi barierkami i teraz ten most wytrzyma ruch pieszych. No cud budowlany.

Pokaż wszystkie opinie (17)