Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
21 czerwca 2018

Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych

Most przy ul. Wiejskiej otwarty dla pieszych
fot. UM Jastrzębie

W połowie maja kolejny most ze względu na stan techniczny został wyłączony z ruchu. Jednak dla pieszych wprowadzono udogodnienie i mogą po nim przechodzić.

Zły stan techniczny uniemożliwił bezpieczne użytkowanie mostu przy ulicy Wiejskiej. Przejazd przez niego pojazdami jest niemożliwy. Urząd Miasta wprowadził jednak możliwość korzystania z obiektu przez pieszych, którzy bez obaw mogą przejść na druga stronę.

Przypomnijmy, że dla ruchu samochodowego obowiązuje objazd do osiedla Złote Łany odbywa się ulicami: prof. Rudolfa Ranoszka, Komuny Paryskiej oraz ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Żeby umożliwić dojazd do posesji, na odcinku ulicy Wiejskiej prowadzącym do wiaduktu, został przywrócony ruch dwukierunkowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza remont wiaduktu. Objazdy Rusza remont wiaduktu. Objazdy

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu W niedzielę będą utrudnienia w ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
E.T.22.06.2018 22:30

Jurek, jaki przystanek?! I gdzie?! może zamiast placu zabaw. Masz do przejścia 300-400 metrów i to jest dla Ciebie problem!! Lepiej dołożyć że 2-3 kursy na dzień niż kazać kierowcom wjeżdżać na nasze osiedle. Kretyński pomysł i trzeba być niezbyt lotnym na umyśle, aby wogole o czymś takim myśleć.

Do Jurek22.06.2018 10:54

Nie przesadzaj z przystankiem za za kilka dni będziesz chciał lotnisko prywatne na polach za osiedlem.

Radio Teheran22.06.2018 9:03

@mazi
"pojazdów do 1,5 tony"

Czyli juz od dawna nie mogl tam legalnie wjechac zaden wiekszy samochod osobowy ani busik.

Jurek22.06.2018 8:23

Fakt udrożnili przejście dla pieszych ale nadal na osiedlu Złote Łany nie będzie przystanku komunikacji miejskiej. Szkoda, bo budynków a tym samy mieszkańców przybywa. Pani prezydent bardzo szybko up[orała się "z błędna decyzją inspektora budowlanego" i udrożniła most, ale tak naprawdę po raz kolejny nie załatwiła przystanku MZK na ul. Wiejskie. Są w mieście pieniądze na komunikacje bezpłatną a brak na równe udostępnienie tej komunikacji dla wszystkim mieszkańcom. Wstyd.

Radio Teheran22.06.2018 8:14

Brakuje informacji, czy bylo uroczyste otwarcie przeprawy pieszej. Takiej z oficjelami, wstega, ksiedzem z kropidlem.
Jak nie, to sie nie liczy.

mazi22.06.2018 0:08

Dobrze że jeszcze nie kazali chodzić pojedynczo przez most.
A z drugiej strony ostatnio był tam ruch wahadłowy pojazdów do 1,5 tony czy sprawdzono po dobudowaniu tych barierek przejście marszem w pary na pełnym wypełnieniu mostu co np metr miedzy parami czy czasem się nie sypnie :) Most ma około 25 metrów czyli 50 osób jeśli pójdą w pary i co metr powiedzmy po 100kg to jest 5 ton statyczne dynamicznie przy marszu o wiele więcej, a jeśli uda się dostać rezonans to wystarczy :)

Jan21.06.2018 22:38

Cud ludzie cud, most naprawił się sam. Nadzór budowlany jednoznacznie stwierdził, że po tym moście nie mogą chodzić piesi. Urząd Miasta jednak środek mostu obciążył dodatkowo metalowymi barierkami i teraz ten most wytrzyma ruch pieszych. No cud budowlany.

Pokaż wszystkie opinie (17)