Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 czerwca 2018

Jastrzębie-Zdrój jest miastem otwartym na obywateli

Jastrzębie-Zdrój jest miastem otwartym na obywateli
fot. Robert Sitek / UM Jastrzębie

Według raportu „Miasta Obywatelskie”, który został przygotowany na zlecenie Fundacji im. Roberta Szumana i Fundacji im. Konrada Adenauera, Jastrzębie plasuje się w czołówce miast „otwartych na obywateli”.

Autorzy raportu tworząc dokument kierowali się następującymi kryteriami: wielkością budżetu partycypacyjnego, odsetkiem mieszkańców potrzebnych do uruchomienia inicjatywy uchwałodawczej oraz liczbą organizowanych co roku przez miasto konsultacji społecznych (obowiązkowych i fakultatywnych). W rankingu porównano łącznie 66 miast na prawach powiatu.

10 miast najbardziej otwartych na mieszkańców:

1. Gdynia,

2. Sopot,

3. Poznań,

4. Białystok,

5. Katowice,

6. Tarnów,

7. Jaworzno,

8. Jastrzębie-Zdrój,

9. Toruń,

10. Warszawa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video) Jest nowe logo Miasta Jastrzębie-Zdrój (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Do Grażyna Żarko22.06.2018 6:52

A Ty skąd się tu wzięłaś ... bocian Cię przyniósł.

trololo21.06.2018 23:05

Chyba żartujecie

pedagog21.06.2018 21:29

Co byś nie zrobił, to ŹLE! w tym mieście nikomu nie dogodzisz. Ale skończy się marudzenie po wyborach. Nigdy więcej PIS!!!

Grażyna ŻarkoGrażyna Żarko21.06.2018 21:28

Ludzie, kto to widział. @Gość 21:00. O tej godzinie wszyscy katolicy wspólnie odmawiają Apel Jasnogórski a nie zwracają dupe pierdołami kierowcy autobusu. Szczęść Boże.

Gość21.06.2018 21:00

Pomysł na e-bilet w dzisiejszej technologii jest nie dopracowany. Powinny być na przystankach terminale gdzie można sobie doładować kartę nawet zbliżeniowo. Dochodzi do takiej sytuacji że chce wrócić z Pawłowic nie mam doładowanej karty. W tamtejszym sklepie Pani nie umie obsługiwać urządzenia do doładowania a ja mam w kieszeni 50 zł z czego Kierowca mi mówi że nie ma z czego wydać i nie sprzeda biletu. Oto kwintesencja wpaniałego E-biletu w tym mieście.

do Kaz21.06.2018 20:47

A co miał zrobić, gdzie iść? Za poprzedników nie było toalet. to nie znaczy, że nadal ma niebyć!!! Nawet Radni PO i jej stowarzyszenia o to nie się dopominali!!! Prezedent odpowiada za całoształt w Mieście więc za brak toalet też!!!

Oko proroka21.06.2018 18:40

Szczególnie można to odczuć w urzędzie miasta

Pokaż wszystkie opinie (25)