Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 czerwca 2018

Uwaga na silne burze z gradem!

Uwaga na silne burze z gradem!
fot. pixabay

W czwartek należy uważać na silne burze, które przewidywane są w całej Polsce, szczególnie w jej części południowej. Te niekorzystne zjawiska meteorologiczne poprzedzą upały przekraczające 30 stopni C.

Łowcy burz ostrzegają! Informują, że dzisiaj należy liczyć się z dużą możliwością wystąpienia burz w drugiej części dnia. Towarzyszyć im mogą silne porywy wiatru (100 km/h),  grad, którego średnica wynosi 3-4 cm oraz deszcz (25-40 mm). Wcześniej, w pierwszej połowie dnia trzeba liczyć się z upałami przekraczającymi 30 stopni C.

Takie warunki pogodowe wymuszają zaopatrzenie się w dostęp do wody oraz unikania przebywania na otwartym słońcu. Uwaga! Zadbajmy również o swoje zwierzęta. Warto również zabezpieczyć sprzęt ruchomy znajdujący się na balkonach, tak aby nie wyrządził szkody osobom postronnym. Jeśli możecie zabezpieczcie swoje samochody.

Jak zwykle w takich sytuacjach ostrzeżenie nie oznacza, że burze wystąpią na terenie Jastrzębia. Warto jednak być przygotowanym na taką możliwość, niż być zaskoczonym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Burzowy weekend. Zalane domy i ulice  Burzowy weekend. Zalane domy i ulice

Nawałnica nad Jastrzębiem. Zalane domy i drogi Nawałnica nad Jastrzębiem. Zalane domy i drogi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Seboc22.06.2018 0:56

W mojej miejscowosci spadaly bryly lodu o wadze 45 kg na 1m2 . Dobrze ze nic sie nie stalo . Polacy nic sie nie stalo. A Nawalka zrobil nam Walka.

Smolka21.06.2018 16:19

To ja kopie schron. Bardzo sie boje, bardzo.

KAZ21.06.2018 15:13

Bede stal pod parasolem w trakcie burzy - moze mnie wkoncu cos oswieci ?!

KAZ21.06.2018 10:22

Jakie silne burze? To dzikie miasto nawet deszcze omijają.

krzysztof82030521.06.2018 10:21

Przezorny zawsze ubezpieczony