Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
21 czerwca 2018

"Ten smród ich po prostu dusi"

"Ten smród ich po prostu dusi"
fot. pixabay

Mieszkańcy ulicy Dębina, którzy mają swoje domy w sąsiedztwie asfaltowni, nie mogą wytrzymać smrodu, który odczuwają w nocy. Zbierają podpisy pod pismem domagającym się kontroli tego przedsięwzięcia.

Radny Ryszard Piechoczek skierował interpelację w sprawie asfaltowni, znajdującej się przy ulicy Dębina, do prezydent miasta, prosząc o interwencję w tej sprawie.

- Nad ranem w godzinach 4:00-7:00 smród jest najbardziej uciążliwy. Jest tak intensywny, że mieszkańcy budzą się i zamykają okna. Mają silnie podrażnione drogi oddechowe. Ten smród ich po prostu dusi” - argumentuje radny.

Radny dodaje, że zakład, który miał być neutralny dla mieszkańców, nowoczesny i hermetyczny, dzisiaj jest dla nich przekleństwem.

Mieszkańcy, którzy sąsiadują z wytwórnią mas bitumicznych zbierają podpisy pod pismem do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, domagając się kontroli tego przedsiębiorstwa.  Mówią, że walczą o swoje zdrowie i życie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W piątek zła jakość powietrza W piątek zła jakość powietrza

We wtorek bardzo zła jakość powietrza We wtorek bardzo zła jakość powietrza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
wybory idą23.06.2018 0:47

Piechaczek jak zwykle chce się wywindować na śmieciach i odpadach. Przed poprzednimi wyborami też interpelacje ,wysypisko śmierdzi a co ma pachnieć? Mnie nie podoba się eksploatacja pod moim domem bo pęka, Panie Piechaczek, może interpelacja?

Tekla22.06.2018 13:24

Cały świat polewo asfalt i nikomu nie wadzi eno akurat u nos na Dębina jest jeden co mu nic nie pasuje i robi afera za aferom wstyd to mało powiedziane na cały glob.

Herta22.06.2018 13:20

Przeca same chciałyśta te aswaltownio a tera wom śmierći jo wos ludzie nie rozumia jo tam nic nie czuja i mie aswaltownio ni wadzi

Gość22.06.2018 7:40

zamknąc to g. Oddychać się nie da!

Do nadii21.06.2018 22:19

A skąd wiesz ,że od 6.00 .Czyżbyś była pracownikiem asfaltowni

do nadii21.06.2018 19:59

Asfaltownia grzeje 24/7 nie opowiadaj głupot.

Kto był za zezwoleniem ?21.06.2018 19:36

Musiał być PiS, bo ich jest w radzie miasta tylu, że bez nich nic nie można uchwalić.

Grażyna ŻarkoGrażyna Żarko21.06.2018 18:29

Ludzie, kto to widział, żeby zatruwać środowisko. Życie ludzkie jest wartością największą. Ci którzy przyczyniają się do zatruwania środowiska są winni ludzkiego życia. Pójdą do piekła gdzie szatan gotuje smołę. Takie zakłady w piekle są na wysokim poziomie. Szczęść Boże.

Były radny21.06.2018 17:44

Tak się traktuje radnych w komentarzach którzy Mają inicjatywę. Najlepiej się nie odzywać i siedzieć cicho. Ludzie od komentarzy dadzą spokój.

nadii21.06.2018 15:22

Ale bzdury asfaltownia zaczyna pracę o 6 . A skąd są zdjęcia bo na pewno nie z dębiny.

Pokaż wszystkie opinie (21)