Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 czerwca 2018

Radni nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia prezydent miasta

Radni nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia prezydent miasta
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas czwartkowej sesji radni nie zgodzili się na obniżenie wynagrodzenia prezydent miasta. Uchwała w tej sprawie została przygotowana zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które wprowadza obniżenie pensji dla prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.  

Projekt uchwały został wniesiony przez radnych Alinę Chojecką, Bernadetę Magierę i Lucynę Maryniak. Podczas sesji przedstawicielka wnioskodawców Alina Chojecka argumentowała, że ma to związek z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja br. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych. Zgodnie z tym dokumentem prezydent miasta na prawach powiatu otrzymuje następujące wynagrodzenie zasadnicze:  do dnia 30 czerwca 2018 r. - do 6,2 tys. zł. Od dnia 1 lipca 2018 r. - do 5 tys. zł. Zgodnie z tym projektem wynagrodzenie prezydent Anny Hetman miało zostać obniżone o 1,6 tys. zł.

Jednak Rada Miasta nie przyjęła tego projektu uchwały, a zatem nie zgodziła się na obniżenie wynagrodzenia prezydent miasta. Podczas sesji padały pytania, co stanie się w takiej sytuacji. Argumentowano, że według Ustawy o samorządzie gminnym, to Rada Miasta określa wysokość wynagrodzenia prezydenta. Jak argumentował obecny na sesji prawnik, brak jest aktów wykonawczych do tego rozporządzenia. Nie wiadomo też, jak zareaguje wojewoda i jego nadzór prawny na to, że uchwała o obniżeniu wysokości uposażenia włodarza miasta nie została przyjęta.

Wyniki głosowania w sprawie obniżenia uposażenia prezydent miasta: „za” - 3 radnych, „przeciwko” - 11, „wstrzymało się od głosu” - 3.

Przypomnijmy, że decyzja o obniżeniu wynagrodzeń samorządowcom zapadła po tym, jak światło dzienne ujrzały kwoty nagród, które przyznała sobie jak i swoim ministrom premier Beata Szydło (PiS).

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
hanys27.06.2018 12:51

nie przepadam za panią prezydent ale dobrze , że rada miasta nie zgodziła się na obniżenie pensji . Pensje niech se obniży KACZOR.

mieszkaniec26.06.2018 17:02

Zaczyna się nagonka na Panią Prezydent przez PiS.Jeżeli chodzi o mnie to może budować i trzy domy.Najbardziej przerażają mnie ci którzy nic nie posiadają a chcieliby rządzić w mieście ogromnym majątkiem.

samo rządź26.06.2018 12:19

Pieniądze wypłacane Prezydentowi miasta, radnym i urzędnikom miejskim są nasze, obywatelskie, samorządowe. Nikt prócz nas nie ma prawa do zmian w poborach. My, tak jak reszta miast i powiatów jest i musi być samorządna.

Sąsiad26.06.2018 9:12

Oferuję 10 tys złotych temu kto wskaże adres rzekomego domu Pani prezydent w Wodzisławiu. Sąsiad z Bożej Gory w Jastrzebiu :)

Gość25.06.2018 13:52

W 2014 roku a było to przed drugą turą wyborów pani Prezydent budowała w Wodzisławiu pałac a w tym roku tuż przed kolejnymi wyborami buduje tylko dom. Sęk w tym że przez te niespełna cztery lata nikt nie zlokalizował pałacyku i obecnej budowy domu . Nawet nadworny hejter jastrzebskiej Dobrej Zmiany nic nie wspomina o tych budowlanych obiektach należących do pani Prezydent w swojej cyklicznej papce na facebooku.A może pomoże nam pewien radny który wymyślił ten wirtualny pałac czy piękny dom jak go tam nazwać ?

Pytacz25.06.2018 12:37

Czy prawdą jest że anna h.buduje dom w Wodzisławiu Śląskim???

Gość24.06.2018 21:36

Było by dziwne gdyby się zgodzili na obnizke wynagrodzenia dla pani prezydent. Oni chetnie obniżą wynagrodzenia- ale zwykłym ludziom.

Pokaż wszystkie opinie (25)