Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 czerwca 2018

PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna"

PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna"
fot. PiS Jastrzębie

W poniedziałek odbyła się konwencja programowa jastrzębskiego Prawa i Sprawiedliwość. Podczas niej kandydat PiS na prezydenta miasta Łukasz Kasza przedstawił główne punkty warunkujące rozwój Jastrzębia. 

„Bóg, Honor, Ojczyzna” - takimi słowami radny Szymon Klimczak zaczął konwencję programową jastrzębskiego Prawa i Sprawiedliwość. Podkreślał, że partia ta dużą wagę przywiązuje do tradycyjnych wartości.

Podczas konwencji dokonano podsumowania kończącej się kadencji samorządowej. Głos zabrał Łukasz Kasza - kandydata PiS na fotel prezydenta miasta. O tym, że to właśnie on będzie reprezentował tę partię w walce o prezydenturę w Jastrzębiu, mieszkańcy dowiedzieli się 23 maja z komunikatu Biura Politycznego PiS w Warszawie. Dzień później Łukasz Kasza potwierdził tą informację, podczas zwołanej konferencji prasowej.

- Dobra przyszłość Jastrzębia to nie tylko hasło to cel, który da się zrealizować. Przyszłość miasta należy oprzeć na solidnych fundamentach. Gospodarka to współpraca z Jastrzębską Spółką Węglową i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Drugi filar to mieszkalnictwo. Konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tak, aby umożliwić mieszkańcom wybudowanie się w Jastrzębiu. Wreszcie skomunikowanie Jastrzębia z resztą regionu. Pozwoli to mieszkańcom, który tutaj nie znajdą pracy, na dojazd do niej. Sport. Tutaj należy powołać spółkę akcyjną, która zajmie się inwestycjami w tej dziedzinie - mówił m.in. Łukasz Kasza.

Obecny na konwencji ks. prałat Bernard Czernecki podkreślał, że Kościół katolicki nie popiera żadnej partii politycznej czy związku zawodowego. Jednak pod pewnymi warunkami wspiera niektórych kandydatów.

- Kościół nie identyfikuje się z żadną partią polityczną czy związkiem zawodowym. Popiera tych kandydatów, te partie, których program jest zgodny ze społeczną nauką Kościoła i dlatego moja tu obecność. Chcę poznać wasz program. Czy on jest zgodny z tą nauką? Bo tylko takie osoby Kościół będzie popierał - mówił ksiądz prałat.

Samorządowa kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła. Oficjalnie może wystartować dopiero wtedy, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza zarządzi wybory. Zdaniem PKW wszelkie działania podjęte przed tym terminem o charakterze agitacyjnym, naruszają zasadę równości kandydatów i są sprzeczne z zasadami dobrej kultury oraz przepisami. Mogą być odebrane, jako obejście prawa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
Komitet Protestacyjny14.08.2018 17:55

Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego którego domaga się Kasza to chwyt myślący wiedzą o co chodzi .Budować w Jastrzębiu Pani Hetman nie zabrania młodym ludziom co widać .BYĆ może chodzi o coś o czym już wszyscy szepczą .

mieszkanka24.07.2018 23:53

Zbyt młody , nie zna życia , nie wie co to szacunek dla drugiej osoby . i nie wie co to praca , ciężka praca!. Jestem na NIE !.

Monica02.07.2018 11:20

Co to za argument, będę głosować na p. prezydent, bo nie będzie już miała potomków?! Jeśli tacy ludzie chodzą na wybory, to nie dziwię się, że jest JAK JEST...

matka30.06.2018 7:13

Moim zdaniem Kasza bedąc młodym ojcem powinien zając sie wychowaniem potomków. Kierowanie miastem to praca 24 godziny na dobe. Nie można ulatniać sie po przywitaniu z kazdej sesji czy imprezy bo rodzina mnie potrzebuje. Dlatego między innymi bee głosować na obecną p. prezydent.

Jas29.06.2018 9:26

Łukasz Kasza ma zaplecze jest ambitnym i skutecznym samorzadowcem już 2 kadencje
Prawnik tzn adwokat (gratulacje)
Kto interesuje się Jastrzebiem i nie jest z przeciwnej opcji ma już zdanie pozytywne o Panu Kaszy.
On działa nie mówi i z ludźmi rozmawia nie krzyczy

mieszkaniec28.06.2018 16:47

Ja jednak zagłosuję na obecną P. Prezydent. Ten młody człowiek musi zdobyć doświadczenie. Ma czas.

jastrzębianka28.06.2018 14:30

Inicjatywy społeczne Łukasza? Proszę bardzo jedna z ostatnich to dążenie do utworzenia w niedalekiej przyszłości Sekcji NFZ w Jastrzębiu-Zdroju, inicjator uruchomienia doraźnych stanowisk obsługiwanych przez pracowników NFZ w celu wydania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wielu jastrzębian z tego skorzystało. Jest także współorganizatorem koncertów charytatywnych w naszym mieście. Podejmuje wiele działań, ale nie wiecie o nich bo się nie interesujecie. Proste.

Pokaż wszystkie opinie (61)