Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
26 czerwca 2018

Zapłacimy więcej za wodę

Zapłacimy więcej za wodę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rośnie cena wody zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i zbiorowych. Opłata za wodę w Jastrzębiu wzrosła o ok. 5 proc. Jednak jest nadal z jedną najniższych w województwie śląskim. 

Aktualna cena wody dla odbiorców indywidualnych wynosi: 4,68 zł za metr sześcienny, ścieki - 6,71 za m3, woda i ścieki - 11,39 za m3. W stosunku do dotychczasowych opłat jest to więcej o ok. 5 proc. Jednak nadal mieszkańcy Jastrzębia mają jedną z niższych cen wody na terenie województwa śląskiego, która waha się średnio w granicach 6 zł.  Aktualnie to Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, powołane ustawą przez Sejm RP, zatwierdza opłaty za dostarczenie wody i ścieków. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji może je jedynie proponować. Na cenę wody składa się opłata przesyłowa, wzrost kosztów energii elektrycznej oraz inflacja.

- Na tle województwa śląskiego mamy jedne z najniższych opłat. Zawdzięczamy to umowie na dostarczenie wody z Czech oraz tym, że duża część energii potrzebnej na jej dostarczenie pochodzi ze środków własnych, jest produkowana z bioodpadów. Jednakże nie mamy wpływu na poziom inflacji w kraju, który również warunkuje poziom cen za wodę - mówi dyrektor Jastrzębskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji Tadeusz Pilarski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ? Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Ani30.06.2018 13:41

Głos będzie mieć a porażka będzie straszna

Beata sz29.06.2018 22:00

Nie podniesiemy podatków Polakom : - )

Radio Teheran27.06.2018 10:37

@belfer
"i "rozruszała" to miasto kierując ku nowoczesności"

Tak jest, ciagnac za soba wszedzie ciemnote i zabobon w postaci ksiezy.
Nowoczesne miasto z kulawym transportem miejskim, z transportem miedzymiastowym rodem z Afryki i wlasciwie bez szansy na polaczenia kolejowe.

belfer27.06.2018 7:28

Po stylu danego wpisu można ocenić poziom intelektualny autora. Obecna Pani Prezydent reprezentuje wysoka kulturę osobistą i "rozruszała" to miasto kierując ku nowoczesności. Dlatego ma mój i moich krewnych oraz znajomych głos. Jesień już niedługo.

KAC27.06.2018 1:53

"- Na tle województwa śląskiego mamy jedne z najniższych opłat." a bilety MZK na tle wojewodztwa slaskiego najdrozsze wiec rownowaga musi byc a teraz bedzie problem. Tu duzo i tu duzo.

do godz. 19.3026.06.2018 20:18

Pszetań pleść głupoty. W wodociągów i u nas też siedzą sami z PO, a w radzie nadzorczej tyż!!! Nawety starsiawszy Ogiegło od około 2-3 lat, a ile zarabiają sprawdźcioe sami. Prezess bierze kilka set tysięccy i dodastkową emeryturkę. Za chwilę "Ogi" osiągnie wiek emerytalny i będzie miał tak samo. Mierni ale własnej kieszeni bardzo wierni!!!!

tragedia26.06.2018 19:30

Oto rządy PiS. Muszą przecież z czegoś nazbierać na różne "plus".

Pokaż wszystkie opinie (25)