Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
26 czerwca 2018

Zapłacimy więcej za wodę

Zapłacimy więcej za wodę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rośnie cena wody zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i zbiorowych. Opłata za wodę w Jastrzębiu wzrosła o ok. 5 proc. Jednak jest nadal z jedną najniższych w województwie śląskim. 

Aktualna cena wody dla odbiorców indywidualnych wynosi: 4,68 zł za metr sześcienny, ścieki - 6,71 za m3, woda i ścieki - 11,39 za m3. W stosunku do dotychczasowych opłat jest to więcej o ok. 5 proc. Jednak nadal mieszkańcy Jastrzębia mają jedną z niższych cen wody na terenie województwa śląskiego, która waha się średnio w granicach 6 zł.  Aktualnie to Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, powołane ustawą przez Sejm RP, zatwierdza opłaty za dostarczenie wody i ścieków. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji może je jedynie proponować. Na cenę wody składa się opłata przesyłowa, wzrost kosztów energii elektrycznej oraz inflacja.

- Na tle województwa śląskiego mamy jedne z najniższych opłat. Zawdzięczamy to umowie na dostarczenie wody z Czech oraz tym, że duża część energii potrzebnej na jej dostarczenie pochodzi ze środków własnych, jest produkowana z bioodpadów. Jednakże nie mamy wpływu na poziom inflacji w kraju, który również warunkuje poziom cen za wodę - mówi dyrektor Jastrzębskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji Tadeusz Pilarski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GSM: Odszkodowania bez zwłoki w zalanym bloku GSM: Odszkodowania bez zwłoki w zalanym bloku

Wyważyli drzwi, bo woda zalewała sąsiadów. Straty to 10 tys. zł  Wyważyli drzwi, bo woda zalewała sąsiadów. Straty to 10 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Ani30.06.2018 13:41

Głos będzie mieć a porażka będzie straszna

Beata sz29.06.2018 22:00

Nie podniesiemy podatków Polakom : - )

Radio Teheran27.06.2018 10:37

@belfer
"i "rozruszała" to miasto kierując ku nowoczesności"

Tak jest, ciagnac za soba wszedzie ciemnote i zabobon w postaci ksiezy.
Nowoczesne miasto z kulawym transportem miejskim, z transportem miedzymiastowym rodem z Afryki i wlasciwie bez szansy na polaczenia kolejowe.

belfer27.06.2018 7:28

Po stylu danego wpisu można ocenić poziom intelektualny autora. Obecna Pani Prezydent reprezentuje wysoka kulturę osobistą i "rozruszała" to miasto kierując ku nowoczesności. Dlatego ma mój i moich krewnych oraz znajomych głos. Jesień już niedługo.

KAC27.06.2018 1:53

"- Na tle województwa śląskiego mamy jedne z najniższych opłat." a bilety MZK na tle wojewodztwa slaskiego najdrozsze wiec rownowaga musi byc a teraz bedzie problem. Tu duzo i tu duzo.

do godz. 19.3026.06.2018 20:18

Pszetań pleść głupoty. W wodociągów i u nas też siedzą sami z PO, a w radzie nadzorczej tyż!!! Nawety starsiawszy Ogiegło od około 2-3 lat, a ile zarabiają sprawdźcioe sami. Prezess bierze kilka set tysięccy i dodastkową emeryturkę. Za chwilę "Ogi" osiągnie wiek emerytalny i będzie miał tak samo. Mierni ale własnej kieszeni bardzo wierni!!!!

tragedia26.06.2018 19:30

Oto rządy PiS. Muszą przecież z czegoś nazbierać na różne "plus".

Pokaż wszystkie opinie (25)