Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
26 czerwca 2018

Jastrzębianka popłynie w "Rejsie Niepodległości"

Jastrzębianka popłynie w "Rejsie Niepodległości"
fot. UM Jastrzębie

Jedną z inicjatyw, która ma uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest „Rejs Niepodległości”. Podczas niego „Dar Młodzieży zawinie do 22 portów świata. Rekrutację na tą imprezę marzeń pomyślnie przeszła jastrzębianka Weronika Kabut.

„Rejs Niepodległości” to inicjatywa, która ma uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a zakończyć się podczas Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie. Setki młodych osób z całej Polski, 22 porty osiemnastu państw świata - tak pokrótce można go opisać. Poszczególni uczestnicy na pokład wejdą na wybrane odcinki trasy.

Weronika Kabut znalazła się w gronie 400 laureatów, którzy spełnią swoje marzenie i na pokładzie „Daru Młodzieży” zwiedzą świat. Po przejściu dwóch etapów konkursu to właśnie miłośniczka pływania z Jastrzębia-Zdroju spędzi ponad miesiąc na pokładzie żaglowca. Zdecydowała, że najbardziej interesują ją ciepłe wody, więc swoją przygodę życia rozpocznie na Teneryfie, już 10 lipca, skąd popłynie aż do Kapsztadu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kuzyni już w Panamie. Niedługo zaczną podróż Kuzyni już w Panamie. Niedługo zaczną podróż

Niedługo kuzyni wyruszą w rejs dookoła świata Niedługo kuzyni wyruszą w rejs dookoła świata

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
zołza z zofiówki27.06.2018 9:14

Stopy wody pod kilem Weroniko :)

też mama26.06.2018 14:14

Życzę wielu ciekawych przeżyć. Gratuluję!

Oko proroka26.06.2018 11:42

Życzę samych, sprzyjających wiatrów przygody życia i szczęśliwego powrotu

Janusz Tracz26.06.2018 11:01

fajnie, udanej przygody ;)

Radio Teheran26.06.2018 9:02

Czerwony Pazdziernik Kusznierewicza mial plynac.