Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
27 czerwca 2018

Ochroń swój rower przed kradzieżą - znakowanie

Ochroń swój rower przed kradzieżą - znakowanie
fot. SM Jastrzębie

Wakacje trwają, a to idealny czas na rowerowe wycieczki. Ci, którzy nie mają swoich jednośladów, mogą skorzystać oczywiście z rowerów miejskich. Natomiast właściciele rowerów mogą zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą. Możliwość taką daje akcja znakowania rowerów, prowadzana przez Straż Miejską.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

- Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. Najbliższe znakowanie rowerów już w czwartek, 28 czerwca, w godzinach od 10:00 do 12:00. Odbywać się będzie pod siedziba Straży Miejskiej, pod warunkiem, że pozwolą na to warunki atmosferyczne. W razie silnych opadów deszczu, akcja zostanie przełożona - informuje jastrzębski magistrat

System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów w Czechach. Bezpłatne znakowanie rowerów jest możliwe do przeprowadzenia dzięki współpracy podjętej przez Straże Miejskie z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny w ramach realizacji projektu unijnego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zabrakło 8 mln zł. Trzeba dołożyć pieniędzy Zabrakło 8 mln zł. Trzeba dołożyć pieniędzy

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
rowerzysta27.06.2018 7:16

Skorzystam.

dętka27.06.2018 7:07

Najlepszym zabezpieczeniem jest zdejmowanie łańcucha.