Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
27 czerwca 2018

Tragedia w Zofiówce spowodowała problem

Tragedia w Zofiówce spowodowała problem

W maju cała Polska żyła tragicznym wypadkiem w kopalni Zofiówka. Wówczas najważniejsze było prowadzenie akcji ratunkowej. Teraz przyszedł czas na oszacowanie strat w wydobyciu.

Ze wstępnych szacunków wynika, że w związku z wypadkiem w kopalni Zofiówka wydobycie w niej będzie mniejsze o 380 tys. ton w 2018 roku. Odcinek H-2, który najbardziej ucierpiał w wyniku tąpnięcia w kopalni Zofiówka został odcięty od reszty kopalni dwoma tamami przeciwpożarowymi. Specjalna komisja powołana przez Wyższy Urząd Górniczy, która ma zbadać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, zdecyduje czy w tym rejonie kopalni będzie możliwe wydobycie. Raportu w tej sprawie można spodziewać się w trzecim kwartale tego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Ahoj30.06.2018 23:42

Do hejka. Ciekawe dlaczego tak tyle Kopalń pozwiedzales..czyżby ciekawość czy brak motywacji????

Do Gość 29.06.2018 14:0530.06.2018 13:04

I widać jakie masz pojęcie o górnictwie i robotach związanych z nim.
Wedle twojego rozumowania to jak zepsuje się auto i ktoś go zepchnie na pobocze to powinno się zaraz złomowisko budować?

Gość29.06.2018 14:05

A bzie dębina to co ?? Szyb stoi a miało być wielkie wydobycie... Na Zofiówce gołym okiem widać że jest coś nie halo z wydobyciem całe szczeście że ten rejon zamknięto przynajmniej miasto odetchnie.

Ja29.06.2018 6:57

Do Hejka. Widać jaki z Ciebie pracownik bo nigdzie miejsca nie umiesz zagrzac. Widać za mało dostałeś w dupe przy robocie na Zofiowce.

do Dronmem28.06.2018 13:59

Widzę że rozwój i postęp cywilizacyjny Cię przeraża Dronmem? ;)

olek28.06.2018 13:54

W górnictwie zawsze jest ryzyko strat wiadomo robi się wszystko żeby minimalizować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi a co za tym idzie straty materialne ale ryzyko jest nieodzownie wpisane w tą branżę

Zofiowka 28.06.2018 8:58

Józef . P . Powinien dostać zarzuty za Krupinsk. A co do parti H niech dadzą tam ludzi z Krupnioka. Oni sie tam nadają z całym tym tępym ich dozorem który na parti N pozwala im fedrowac teperaturze 37 stopni, tak mozna robić do następnej tragedi.

Pokaż wszystkie opinie (16)