Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
27 czerwca 2018

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem
fot. pixabay

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne, pod tą nazwą kryje się duże przedsięwzięcie gospodarcze, która ma być zlokalizowane na terenie po byłej kopalni „Jas-Mos”.

Część terenów po byłej kopalni „Jas-Mos” znajduje się w rękach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Jastrzębskiej Spółki Kolejowej oraz gmin Jastrzębie-Zdrój i Mszana. Podmiot te podjęły wspólne działania nad przedsięwzięciem o nazwie Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne.

Port Jastrzębie ma być w zamyśle centrum logistycznym, w którym zostaną zlokalizowane magazyny, a towary będą dowożone za pośrednictwem kolei czy transportu kołowego. Skomunikowanie tego rejonu z Drogą Główną Południową umożliwi ich transport w dalszych kierunkach.

Obecnie w magistracie trwają prace projektowe drogi, która ma połączyć te tereny z Drogą Główną Południową. Wykonanie tej drogi może zająć do 2 lat. Zainteresowani inwestorzy oraz właściciele terenu prowadzą rozmowy w tym zakresie, których szczegóły na razie nie są ujawniane.

Centrum logistyczne oparte będzie o tak zwany transport intermodalny, czyli taki, który jest organizowany w oparciu o przynajmniej dwa rodzaje środków transportu. Przy czym towary załadowane są na specjalne, zunifikowane rozmiarami kontenery, bez konieczności ich kilkukrotnego przeładunku. Kontenery mogą być transportowane koleją, a następnie umieszczane na samochodach ciężarowych, czy statkach. Taka organizacja transportu przyczynia się do obniżenia jego kosztów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
do "ja bym chciał"28.06.2018 14:08

Po co się chwalicie swoją głupotą? Czy może, to taki żarcik kretyna?

Radio Teheran28.06.2018 9:16

@Do Radio Teheran
Projekt Polska 3.0 raczej jest martwy, a raczej od poczatku byl zwykla sciema. Ostatnie aktualnosci z lipca ur.
http://klasterip.pl/wpisy/aktualnosci/ 

Gość28.06.2018 7:56

Co z lotniskiem?

Kolej jest28.06.2018 0:16

Ludzie, kolej kopalnia a jest i działa. Co wam odwala, że nie ma?

Oi27.06.2018 22:36

Ja bym chciał Aquapark i nowy stadion dla GKS-u.

Śląska27.06.2018 21:05

Ja bym chciał metro fajnie by było

Plugawy Teheran27.06.2018 20:39

zapewne 3/4 zatrudnionych to będą SWDziaki.

Pokaż wszystkie opinie (32)