Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
27 czerwca 2018

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem
fot. pixabay

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne, pod tą nazwą kryje się duże przedsięwzięcie gospodarcze, która ma być zlokalizowane na terenie po byłej kopalni „Jas-Mos”.

Część terenów po byłej kopalni „Jas-Mos” znajduje się w rękach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Jastrzębskiej Spółki Kolejowej oraz gmin Jastrzębie-Zdrój i Mszana. Podmiot te podjęły wspólne działania nad przedsięwzięciem o nazwie Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne.

Port Jastrzębie ma być w zamyśle centrum logistycznym, w którym zostaną zlokalizowane magazyny, a towary będą dowożone za pośrednictwem kolei czy transportu kołowego. Skomunikowanie tego rejonu z Drogą Główną Południową umożliwi ich transport w dalszych kierunkach.

Obecnie w magistracie trwają prace projektowe drogi, która ma połączyć te tereny z Drogą Główną Południową. Wykonanie tej drogi może zająć do 2 lat. Zainteresowani inwestorzy oraz właściciele terenu prowadzą rozmowy w tym zakresie, których szczegóły na razie nie są ujawniane.

Centrum logistyczne oparte będzie o tak zwany transport intermodalny, czyli taki, który jest organizowany w oparciu o przynajmniej dwa rodzaje środków transportu. Przy czym towary załadowane są na specjalne, zunifikowane rozmiarami kontenery, bez konieczności ich kilkukrotnego przeładunku. Kontenery mogą być transportowane koleją, a następnie umieszczane na samochodach ciężarowych, czy statkach. Taka organizacja transportu przyczynia się do obniżenia jego kosztów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodatkowy strażnik, tylko na jeden dzień Dodatkowy strażnik, tylko na jeden dzień

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
do "ja bym chciał"28.06.2018 14:08

Po co się chwalicie swoją głupotą? Czy może, to taki żarcik kretyna?

Radio Teheran28.06.2018 9:16

@Do Radio Teheran
Projekt Polska 3.0 raczej jest martwy, a raczej od poczatku byl zwykla sciema. Ostatnie aktualnosci z lipca ur.
http://klasterip.pl/wpisy/aktualnosci/ 

Gość28.06.2018 7:56

Co z lotniskiem?

Kolej jest28.06.2018 0:16

Ludzie, kolej kopalnia a jest i działa. Co wam odwala, że nie ma?

Oi27.06.2018 22:36

Ja bym chciał Aquapark i nowy stadion dla GKS-u.

Śląska27.06.2018 21:05

Ja bym chciał metro fajnie by było

Plugawy Teheran27.06.2018 20:39

zapewne 3/4 zatrudnionych to będą SWDziaki.

Pokaż wszystkie opinie (32)