Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
28 czerwca 2018

"To jest drastyczne - Zakrwawione szczątki ludzkie"

"To jest drastyczne - Zakrwawione szczątki ludzkie"
fot. mh / jastrzebieonline.pl

Ostatnio uwagę mieszkańców przykuł duży bilbord o treści antyaborcyjnej. Szczególnie chodzi o drastyczne zdjęcia, przeciwko którym protestują matki małych dzieci. Nie godzą się, aby ich pociechy były narażone na tak szokujące obrazy.

Na ulicy Rybnickiej, w pobliżu ronda Ostaszewskiego, zlokalizowano bilbord, którego wymowa jest antyaborcyjna. Na zdęciu znajdują się zakrwawione szczątki ludzkie. Zdaniem części mieszkańców zdjęcie to jest drastyczne, szczególnie dla małych dzieci, które jadąc samochodem, idąc do przedszkola czy szkoły narażone są na takie obrazy. W tej sprawie powiadomiono Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Zostało złożone pisemne zawiadomienie z prośbą o interwencję. Część mieszkanek Jastrzębia rozmawiała z policjantami telefonicznie.

- Przejeżdżając obok bilbordu ja i moje dzieci przeżyliśmy szok i niedowierzenie, że takie rzeczy dzieją się u nas w mieście. To wydarzenie spowodowało duży dyskomfort psychiczny. Uważam, że prezentowane treści naruszają granice publicznej przyzwoitości. W szczególnie trudnym położeniu znajdowały się obecne w samochodzie dzieci, które były przestraszone i dopytywały, co to za plakat. Dla takiej formy banerów nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Dodatkowo bilbord stoi wzdłuż chodnika, dojścia do sklepów, przystanku autobusowego. Na jego drastyczne treści narażone jest mnóstwo ludzi, dzieci. Przestrzeń wolna od drastycznych obrazów to prawo każdego obywatela - napisała m.in. w zawiadomieniu do KMP jedna jastrzębianek.

Teraz policjanci podejmą czynności w celu rozpoznania tematu. Sprawę będziemy monitorować i informować państwa o jej przebiegu. 

- Wiem, że nie tylko ja jestem zszokowana tym plakatem i jego drastyczną wymową. Do KMP zgłaszają się kolejne osoby domagając się usunięcia tego bilbordu. Zachęcam innych mieszkańców Jastrzębia, aby również interweniowali w tej sprawie. Na pewno wtedy nasz protest będzie bardziej wymowny - apeluje młoda matka. 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Zdemontują bilbord antyaborcyjny? Zdemontują bilbord antyaborcyjny?

Jastrzębianki i jastrzębianie dołączyli do czarnego protestu Jastrzębianki i jastrzębianie dołączyli do czarnego protestu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
MD10.07.2018 19:20

Bardzo prawdziwy plakat. Powinny wisiec pod kazdym szpitalem w ktorym dokonuje się eksterminacji dzieci. Prawda o aborcji jest drastyczna? Czyli sama aborcja jest obrzydliwa i brzydka? Tylko juz patrzeć na jej skutki nie wolno żeby nie urazić uczuć mordujacych? Myślał by kto.
Właśnie pokazywać prawdę wszędzie i skutecznie żeby się odechciało mordować bliźniego. Co, może jeszcze zakazy azywac uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa lub niepełnosprawne jak we Francji? Nie bądzmy obludni. Jedyne co w nim odrazajacego to to, że są ludzie którzy pragną narzucić rodzicom kłamstwo, że ich dzieci po aborcji będą szczęśliwie. A tu akurat widać jak szczęśliwa jest ofiarą aborcji.
I niech w oczy kole żeby nikt się nie poważył...
Jeszcze powinien być podpis: "Kto chciałby tak skończyć, ręka do góry, że popiera aborcje!".

zły02.07.2018 13:59

Mam nadzieję, że plakat stoi na terenie prywatnym, wtedy usłużne lewactwu służby będą miały większy problem. Choć nie znam dobrze przepisów w takiej sprawie.
Szczepionkowy, dobrze że są ludzie myślący. Niestety takich zawsze mniej...

do 19.2501.07.2018 16:31

No właśnie lewaki tak uważają, więc w czym Twój problem nieuku?

dokąd zmierzamy01.07.2018 15:25

Dziękuję za wypowiedź dla: grom, komuszek, czytelnik i wiele innych podobnych komentarzy. Widzę że normalnych ludzi jest wielu. Już myślałam że ze mną jest coś nie tak, że moje postrzeganie realiów dzisiejszego świata jest zwichrowane. Takich bilbordów i plakatów nie powinno się eksponować publicznie. Za chwilę zaczniemy pokazywać zmasakrowane szczątki ludzkie w wypadkach drogowych. Ci ludzie pracujący przy tym potem przeżywają traumę do końca życia. Dlaczego zwykłym obywatelom wciska się takie widoki. Takie działania są potwornie nieodpowiedzialne. Ci ludzie są chorzy.................
Gdzie jest Policja, Prokurator i władze naszego miasta że pozwalają na takie drastyczne ekspozycje.

grom30.06.2018 22:18

Do zwalczaj szczepionkowy terror: jesteś chrześcijaninem, tradycjonalistą, wg Ciebie kilkaset dzielących się intensywnie komórek to człowiek. Masz do tego prawo. Są jednak obok Ciebie ludzie, którzy myślą i czują inaczej. Nikt nie odbiera Ci prawa do Twoich wartości, ale nie zapominaj, że sam Musisz szanować innych i ich wartości. Nikt nie każe Ci wykonywać aborcji, ale daj szanse sumieniu innych, bo to ICH nie TWOJE sumienie. I nie nawracaj na siłę.
Według mnie tego rodzaju plakaty w miejscach publicznych są obrzydliwe. jeśli Chcesz uświadamiać swoich znajomych w ten sposób to za ich zgodą to rób, ale tylko TAK.

Gość30.06.2018 19:25

Przecież to nie szczątki ludzkie, tylko zlepek komórek, w czym problem lewaki?

komuszek30.06.2018 19:20

Piszesz chrześcijaninie w sprawie aborcji cytuję ,,Dlatego chciałbym być pod opieką lekarzy, którzy są zdeklarowanymi chrześcijanami, a nie białymi kitlami z "Botoksu" Patryka Vegi...". Jaką aborcję można zrobić u faceta? Sądzę tak bo piszesz ,,chciałbym" - chyba że jesteś transwestytą. Twój nick ,,zwalczaj szczepionkowy terror" jest także niezdrowy. Życzę ci dobrze dlatego radzę ci chodzić do normalnej przychodni zdrowia NFZ i lekarza ze stetoskopem.
Zgadzam się z facetem który napisał - Plakat jest obrzydliwy jak cała ta dyskusja. A ciebie proszę nie pisz już nic w tej sprawie bo czytelnicy nie widzą ciebie ale Pan Bóg widzi i słyszy jak grzeszysz.

Pokaż wszystkie opinie (60)